Jakie radio niefabryczne (1 DIN/2 DIN) do Astry H? - pytania, problemy...

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
Golan

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 26 wrz 2016, 22:21
Imię: Sebastian
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z19DTH
Województwo: mazowieckie

Jakie radio niefabryczne (1 DIN/2 DIN) do Astry H? - pytania, problemy...

#171

Nieprzeczytany post autor: Golan »

Mam do Was dwa pytania:

1) włożyłem niefabryczne radio do mojej Astry, jednakże ramka, którą dokupiłem aby zamaskować dziurę nie pasuje, tzn. po prostu wypada i niczego się nie trzyma - wiecie co z takim fantem mogę zrobić?

2) wyjmując radio fabryczne pozbawiłem samochód pokrętła, przycisku settings, tym samym nie mogę ustawić godziny ani nic. Wiecie jak mogę to zrobić?

Radio, z gatunku tych "tańszych" - Vordon HT-869BT.

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#172

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Kupiłeś sam front, a potrzebna jest cała kieszeń. Jest pokazana w poprzednich postach.

Żeby mieć obsługę BC i settings z kierownicy musisz wprogramować radio z wyświetlacza.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Golan

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 26 wrz 2016, 22:21
Imię: Sebastian
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z19DTH
Województwo: mazowieckie

#173

Nieprzeczytany post autor: Golan »

Czyli ta fabryczna wyciągana kieszeń nie wystarczy? i muszę kupić całą kieszeń z obudową (frontem) tak?

Co do odpowiedzi nt. BC - czyli jeżeli podłączę laptopa z op-comem i odpalę program diagnostyczny to będę mógł zrobić to o czym mówisz?

Awatar użytkownika
Bałagan

Astro-maniak
Posty: 180
Rejestracja: 29 lut 2016, 9:03
Imię: Łukasz
Auto: Astra H
Silnik: A17DTJ
Województwo: mazowieckie

#174

Nieprzeczytany post autor: Bałagan »

Przeglądając Aliexpress, natknąłem się na takie cudo: [External Link Removed for Guests]
Nie wiem jak Wy się na to zapatrujecie, ale dla mnie te rozwiązanie jest idealne... i w równym stopniu spierniczone. Co im szkodziło, żeby w dolnym panelu po radiu, zostawić wejście na płytki i port USB? Gdyby nie ten znaczny dla mnie defekt, poważnie bym się zastanowił nad tym. Teoretycznie jest tam wyprowadzony kabel USB i można pod niego podpiąć jakąś zmieniarkę, ale to już się robią niepotrzebne koszty :/ .
Takie właśnie rozwiązanie byłoby najlepsze, koniec klikania gdzieś tam w dole.

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#175

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Golan pisze:QR_BBPOST Czyli ta fabryczna wyciągana kieszeń nie wystarczy? i muszę kupić całą kieszeń z obudową (frontem) tak?

Co do odpowiedzi nt. BC - czyli jeżeli podłączę laptopa z op-comem i odpalę program diagnostyczny to będę mógł zrobić to o czym mówisz?
Tak jak piszesz.
Bałagan pisze:QR_BBPOST Przeglądając Aliexpress, natknąłem się na takie cudo: [External Link Removed for Guests]
Nie wiem jak Wy się na to zapatrujecie, ale dla mnie te rozwiązanie jest idealne... i w równym stopniu spierniczone. Co im szkodziło, żeby w dolnym panelu po radiu, zostawić wejście na płytki i port USB? Gdyby nie ten znaczny dla mnie defekt, poważnie bym się zastanowił nad tym. Teoretycznie jest tam wyprowadzony kabel USB i można pod niego podpiąć jakąś zmieniarkę, ale to już się robią niepotrzebne koszty :/ .
Takie właśnie rozwiązanie byłoby najlepsze, koniec klikania gdzieś tam w dole.
Nie wiem kto to wymyślił, ale ten dół to jest dramat poprostu. Można by się pobawić i dać wyświetlacz BC w podsufitkę. A ten dolny panel jakoś przerobić...

Pytanie czy te "gałki od trabanta" pełnią jakąś funkcję.

[External Link Removed for Guests]
Ostatnio zmieniony 28 paź 2016, 15:41 przez marwisn, łącznie zmieniany 2 razy.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3672
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#176

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Jak dla mnie to również niesamowita porażka...wygląda gorzej niż zle

Kod: Zaznacz cały

koniec klikania gdzieś tam w dole.
ale co ty chcesz klikac w radiu podczas jazdy? zmiana nośnika,stacji radiowych, utworów odbieranie połączeń telefonicznych głosnisc wszystko jest w kierownicy.Panelu dotykowego używam tylko do ustawiania navi ale to przeciez sie robi na postoju

Awatar użytkownika
Bałagan

Astro-maniak
Posty: 180
Rejestracja: 29 lut 2016, 9:03
Imię: Łukasz
Auto: Astra H
Silnik: A17DTJ
Województwo: mazowieckie

#177

Nieprzeczytany post autor: Bałagan »

Dzisiaj zająłem się małą obserwacją. Wyobraziłem sobie, że mam nawigację zamiast wyświetlacza i drugą w miejscu radia. Zdecydowanie spoglądanie w dół na nawigację, zabiera więcej uwagi, co nie jest bezpieczne zwłaszcza na drodze, której nie znamy. Mówię tutaj oczywiście o nawigacji w wymienionym radiu z ekranem.
Mam też manię, że lubię w czasie jazdy zmieniać muzykę. Teraz kiedy puszczam ją z telefonu, mogę w dogodnej chwili wziąć go przed siebie i zlokalizować utwór na który mam ochotę, moja koncentracja na drodze jest już osłabiona, ale gdybym stracił drogę całkiem z oczu patrząc w dół, całkowicie nie panuję nad sytuacją.
Ubiegając pytania i komentarze odnośnie zmieniania radia, ,wyjaśniam, że przyzwyczaiłem się do zestawu głośnomówiącego w radiu i do możliwości wpięcia penedrive'a z muzyką, a rozwiązania alternatywne są po prostu drogie.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3672
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#178

Nieprzeczytany post autor: nismo »

znacznie więcej uwagi pozera panel sterowania nawiewami gdy chcemy coś przestawić a niżeli spoglądniecie na navi, ale mimo tego nigdy nie miałem z tym problemu w zadnym aucie.

Awatar użytkownika
Bałagan

Astro-maniak
Posty: 180
Rejestracja: 29 lut 2016, 9:03
Imię: Łukasz
Auto: Astra H
Silnik: A17DTJ
Województwo: mazowieckie

#179

Nieprzeczytany post autor: Bałagan »

Nie zgodzę się z Tobą. Panelem nie kręcisz co chwila, więc jak chcesz przestawić kierunek strumienia, to zrobisz to w dogodnym momencie. Natomiast jadąc w dużym mieście, pierwszy raz, gdzie czasem skrzyżowania są blisko siebie,a sytuacja na drodze szybko się zmienia, patrzenie w dół na nawigację czy mam skręcić już teraz czy za chwilę, jest już niebezpieczne.
Poczekam, może Chińczycy rozwiną swój pomysł i wzbogacą co o brakujące elementy.

Z tego co rozumiem, te "pokrętła od Teabanta" są od głośności i kanału.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3672
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#180

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Kod: Zaznacz cały

Nie zgodzę się z Tobą. Panelem nie kręcisz co chwila
do panelu sięgam nie porównywalnie częściej niż do radia, jak pisałem wyżej podczas jazdy nie wyciągam reki do radia praktyczne nigdy, wszystkie niezbędne funkcje radia sa przy kierownicy. co do navi to nie mam problemu z policzeniem kilku ulic na przód aby skręcić w odpowiednia, i nie muszę patrzeć na navi non stop pomijając juz to fakt wskazówek głosowych. I mowie to z doświadczenia a nie z domysłów. Jeżeli był by to az taki problem to producenci nie montowali by navi pod nawiewami. ale rozumiem ze Ty masz z tym problem i jest dla ciebie nie komfortowe . Ale chyba lepiej zainteresować się fabryczna navi a nizeli tak strasznym rozwiązaniem

ODPOWIEDZ