Turbina ładuje dopiero od 3 tys. obr./min

mleczny87

Astro-maniak
Posty: 57
Rejestracja: 08 lis 2015, 23:18
Imię: Piotr
Auto: AF
Silnik: TC4EE1
Województwo: śląskie

Turbina ładuje dopiero od 3 tys. obr./min

#1

Nieprzeczytany post autor: mleczny87 »

Witam,

mam problem z moją Effką 1.7TD (TC4EE1), mianowicie dostaje mocy dość późno, od 2900-3000 obr/min dopiero zaczyna cisnąć turbina. Rano kiedy silnik jest zimny, niby jest troche żwawsza ale to pewnie tylko dlatego, że dostaje zimne powietrze w którym jest więcej tlenu ale czy zimny czy ciepły turbina zaczyna robote dopiero od trzech tysi obr.
A może ten motor tak ma? Proszę o rady.
Ponadto pod maską wszystko jest okopcone, pokrywa zaworów, osłona wydechowego, węże, wszystko dosłownie co jest pod maską jest uwalone sadzą.
Doradźcie mi proszę co mogę zrobić.
Kolega kolegi wspominał coś o przewodzie paliwowym który idzie do kolektora ssącego, ale nie bardzo wiem o co kaman.

Gość

#2

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Jak pod maską wszystko jest okopcone to znak, że kolektor wydechowy ma gdzieś nieszczelność. Odpal silnik i wsłuchaj się, może usłyszysz przedmuch.

malcin822

Astro-maniak
Posty: 863
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:38
Imię: marcin
Auto: astra G
Silnik: Z18XE+lpg
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 159 razy
Pomocny: 2 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: malcin822 »

Sprawdz wszystkie weze,wezyki podcisninienia,ewidetnie masz ,gdzies nieszczelnosc

mleczny87

Astro-maniak
Posty: 57
Rejestracja: 08 lis 2015, 23:18
Imię: Piotr
Auto: AF
Silnik: TC4EE1
Województwo: śląskie

#4

Nieprzeczytany post autor: mleczny87 »

KucaQ pisze:QR_BBPOST Jak pod maską wszystko jest okopcone to znak, że kolektor wydechowy ma gdzieś nieszczelność. Odpal silnik i wsłuchaj się, może usłyszysz przedmuch.
Problem w tym, że potencjalny przedmuch moge pomylić z przedmuchem na tłumiku drgań ponieważ z tej plecionki zrobiło się sito.
Kupiłem już komplet uszczelek na kolektor więc zamierzam je wymienić.
Ale mam jedno pytanie, czy stan filtra powietrza widocznego poniżej może wpływać na to, że turbina będzie ładowała z od wyższych obrotów niż powinna?

Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ