Mokra podsufitka

andrzej.las5

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 21 kwie 2007, 10:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: andrzej.las5 »

Mam nadzieję że ktoś ci pomógł.
[External Link Removed for Guests]

DeeJay

#12

Nieprzeczytany post autor: DeeJay »

Sprawdzone i oto wnioski: Jeśli komuś przecieka podsufitka a ma szyberdach to na 99% ma zapchane kanaliki odpływowe.W końcu po 15 latach mają prawo być zapchane a kolejni właściciele auta zdenerwowani,jak ja :evil:

Awatar użytkownika
bengalus

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Morąg/Lubin
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: bengalus »

Ja miałem to samo w Fce z szyberem. Odkręć szyberdach i po każdej stronie będziesz miał małe dziurki, ja wepchnąłem tam drut o takim samym przekroju i przepchnąłem, zazwyczaj sączy się tam kurz, czasem po wiośnie jak nie otwiera się szyberdachu jakieś syropki z drzew.
Pozdrawiam


ps. Bardzo późna odpowiedź ale może komuś pomoże...
Astra forever :D

Astra93

#14

Nieprzeczytany post autor: Astra93 »

U mnie również mokro, mam relingi, czy muszę zdjąć podsufitkę aby zniwelować problem?

WojtekRybnik

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 13 lip 2008, 17:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: WojtekRybnik »

Nie musisz sciagac podsufitki. Ja zrobilem to w ten sposob iz odkrecilem elementy z tworzywa sztucznego (oslony slupkow itp) nastepnie "wyjalem" podsufitke spod uszczelek drzwi. Po tej operacji odgialem lekko podsufitke (tak aby jej nie polamac) i odkrecilem sruby mocujace reling za pomoca srubokreta polaczonego z przedluzeniem + przegub. Z obu stron samochodu wyglada to identycznie. Z przodu sa bodajze trzy sruby mocujace, natomiast z tylu dwie sruby mocujace. Czas pracy w powolnym tempie (aby nie pobrudzic czysciutkiej podsufitki) to jakies max 30-40 minut na reling.

Jezeli masz kombi to cieknie na samych mocowaniach relingow (sa tam jedynie gumowe uszczelki nalozone na sruby mocujace - po latach przepuszczaja) albo na laczeniu dachu - po latach peka fabryczna masa uszczelniajaca. Ja mialem oba przypadki - z tylu cieknal reling, z przodu laczenie dachu. Po 2-3 godzinach pracy suchutko nawet w najwiekszy deszcz. Uzywalem srodka do uszczelnienia firmy Boll, kolor czarny.

Pozdro :)

Animal

Astro-maniak
Posty: 124
Rejestracja: 28 cze 2021, 18:56
Auto: Opel Astra G 1.6 16V LPG
Rocznik: 2000
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz

#16

Nieprzeczytany post autor: Animal »

DeeJay pisze:
24 wrz 2007, 18:59
Sprawdzone i oto wnioski: Jeśli komuś przecieka podsufitka a ma szyberdach to na 99% ma zapchane kanaliki odpływowe.W końcu po 15 latach mają prawo być zapchane a kolejni właściciele auta zdenerwowani,jak ja :evil:
Witam
mam ten sam problem co w temacie, też mam szyberdach nigdy wcześniej tego nie zauważyłem
Gdzie te kanaliki odpływowe i jak się do nich dostać? Dołączam zdjęcie gdzie mi przecieka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Animal

Astro-maniak
Posty: 124
Rejestracja: 28 cze 2021, 18:56
Auto: Opel Astra G 1.6 16V LPG
Rocznik: 2000
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz

#17

Nieprzeczytany post autor: Animal »

Nie ten model auta
Nie zauważyłem
Można usunąć

ODPOWIEDZ