Hak, montaz instalacji elektrycznej ?

*czarny*

Astro-maniak
Posty: 186
Rejestracja: 28 paź 2007, 20:48
Imię: Pawel
Auto: Ford Mondeo Mk II
Silnik: 2.5 V6
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: TSK-->TST-->WRA itd

Hak, montaz instalacji elektrycznej ?

#1

Nieprzeczytany post autor: *czarny* »

Witam forumowiczow mam takie pytanko moze ktos mi pomoze bo na calym forum nie znalazlem odpowiedzi.

Kupilem Hak do Astry F kombi kompletny wczoraj go zalozylem fajnie wszystko do siebie pasowalo zalozony bez zadnych problemow ale jednak jest jakies ale, a wiec elektryka od haka do auta czy jest miejsce oryginalne ktoredy powinna isc wiazka elektryczna i czy jest miejsce gdzie wpina sie te kable bo na koncach ich nie mam zadnej kostki wiec gdzie sie wpiac.. ?
Na pokładzie...CB: Uniden PRO 520XL + WILSON LITTLE WIL ...szerokości...:]
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
SzczuR

Astro-maniak
Posty: 983
Rejestracja: 29 cze 2008, 17:39
Imię: Olaf
Auto: Astra f ,astra g
Silnik: 1.6
Rocznik: 1991
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Krapkowice

#2

Nieprzeczytany post autor: SzczuR »

Kolego ja mam hak i koleś ze światłami się wpiął w lampę tylną lewą.Ale w książce wyczytałem,że jest ori wejście i bezpiecznik,tylko nie wiem gdzie.Znaczy bezpiecznik znalazłem.
Fuck LPG

Vincetti

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 05 sie 2008, 13:13
Imię: Jarek
Auto: Nissan Primera P11.144
Silnik: GA16DE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Vincetti »

Jeśli już będziesz się wpinał pod lampę, proponuję dołożyć dodatkową masę (- z kabla lampy pod karoserie) ponieważ inaczej istnieje wysokie prawdopodobieństwo że będziesz miał z tyłu choinkę zamiast normalnych świateł. pozdro.
Samochody części, silniki, zawieszenia, samochody w całości na części i nie tylko

papieju

Astro-maniak
Posty: 1547
Rejestracja: 21 lut 2011, 11:23
Ostrzeżenia: 1
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan, Nubira III kombi
Silnik: C16SE, T18SED
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowaa

#4

Nieprzeczytany post autor: papieju »

Może warto poszukać org wiązki. U mnie ktoś poszukał, hak mam Westfalia montowany jeszcze w germani, ale objawia się tym że mając ogon i włączając kierunek, od razu widzę czy działa czy nie - jak jest OK miga na przemian lampka kierunku z lampką haka, jak nie ma to pokazuje jakby przyczepy podłączonej nie było.
Hybryda X16ZSR i C16SE inside

*czarny*

Astro-maniak
Posty: 186
Rejestracja: 28 paź 2007, 20:48
Imię: Pawel
Auto: Ford Mondeo Mk II
Silnik: 2.5 V6
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: TSK-->TST-->WRA itd

#5

Nieprzeczytany post autor: *czarny* »

papieju pisze:Może warto poszukać org wiązki. U mnie ktoś poszukał, hak mam Westfalia montowany jeszcze w germani, ale objawia się tym że mając ogon i włączając kierunek, od razu widzę czy działa czy nie - jak jest OK miga na przemian lampka kierunku z lampką haka, jak nie ma to pokazuje jakby przyczepy podłączonej nie było.
Ale ja nie napisalem ze wiazke mam nie ori...tylko ze na koncu jej sa gole kable....
Na pokładzie...CB: Uniden PRO 520XL + WILSON LITTLE WIL ...szerokości...:]
[External Link Removed for Guests]

papieju

Astro-maniak
Posty: 1547
Rejestracja: 21 lut 2011, 11:23
Ostrzeżenia: 1
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan, Nubira III kombi
Silnik: C16SE, T18SED
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowaa

#6

Nieprzeczytany post autor: papieju »

Zapewne kolorowe. Trzeba by na schemacie zobaczyć który do czego i wpiąć w odpowiednie miejsce w gniazdku przy haku. Gdzieś mi się tu na forum schemat kiedyś nawinął.
Hybryda X16ZSR i C16SE inside

Awatar użytkownika
astraEF

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 09 wrz 2015, 8:54
Imię: Marcin
Auto: Astra F
Silnik: c16nz
Województwo: lubelskie

#7

Nieprzeczytany post autor: astraEF »

Witam wszystkich bardzo serdecznie jestem nowy na forum i potrzebuję waszej pomocy a mianowicie:mam zamiar zakupić ze szrotu używany hak do Opla Astry F hatchback 5D rocznik 1993 c16nz , butla LPG w miejscu koła zapasowego i tutaj mam pewne wątpliwości , iż butla jest w miejscu koła to czy podczas montażu haka nie będę musiał jej demontować i wyciągać ?:) Czy po prostu butla LPG nie ma żadnego powiązania z montażem haka i w niczym nie bedzie mi przeszkadzać :) Oraz jak jest z tą elektryką podciągam do lewej lampy i wpinam się bezpośrednio w przewody prowadzące do niej tak ?:)Hak raczej będzie z nieodczepianą kulą , nie obawiam się przeglądu :) z góry serdecznie wszystkim dziekuje za odpowiedź i pilnie chciałbym założyc już ten hak :D Miło było by gdybyście także podpowiedzieli mi jakie śruby nakrętki i podkładki kupić oraz inne niezbędne do tego celu rzeczy :) Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Dido

Moderator Forum
Posty: 2617
Rejestracja: 15 sty 2009, 21:45
Imię: Jarek
Auto: Opel Astra G
Silnik: Z16XE
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Pomocny: 8 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: Dido »

Zanim założysz kolejny temat zapoznaj się z regulaminem forum a zwłaszcza z Art.4
Połączyłem z istniejącym tematem.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Michaljrg

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 12 kwie 2016, 22:21
Auto: astra f
Województwo: łódzkie

#9

Nieprzeczytany post autor: Michaljrg »

Cześć

Zakupiłem hak do astry f kombi, dedykowany dla mojego modelu, niestety mam instalację gazową i butla przeszkadza mi we wsunięciu tej płyty wzmacniającej, czy mogę delikatnie unieść 15-20 cm butlę (po zakręceniu zaworu oczywiście) - nie mam pewności czy te przewody od gazu będę mógł tak naprężyć (?)

pzdr
Michał

Awatar użytkownika
Michaljrg

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 12 kwie 2016, 22:21
Auto: astra f
Województwo: łódzkie

#10

Nieprzeczytany post autor: Michaljrg »

hej, porobilem zdjecia instalacji i kostki haka, gdzie ta kostka w aucie bo nie moge jej zlokalizowac... zdejmowalem hak z auta ktore miala ta kostke orginalnie w instalacji...zakladam ze moja astra tez to gdzies ma

prosze o odpowiedz pilnie bo we wtorek blacharz bedzie mi wyciagal tylny pas po stluczce, wyciagnie butle i bedzie okazja zeby go zamontowac :)

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Ostatnio zmieniony 11 gru 2016, 21:49 przez Michaljrg, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ