Zbieżność kół?

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5105
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 192 razy
Pomocny: 306 razy

Re: Zbieżność kół?

#21

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Czy przypadkiem nie masz zbyt niskiego ciśnienia w kołach ? Na stacjach paliwowych wskazania manometrów potrafią przekłamywać na + lub - . Ciśnienie sprawdzamy przed jazdą na zimnych kołach, ewentualnie jak na stację podjedziesz ok. 500 / 1000 metrów to też nic się nie stanie. Pozdrawiam.

jarmar

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 25 cze 2015, 17:37
Auto: Astra J sedan
Silnik: B16XER
Województwo: wielkopolskie

#22

Nieprzeczytany post autor: jarmar »

Ciśnienie utrzymuję około 2.4 na wszystkich. Raz w miesiącu kontrola. Te czerwone pozycje w parametrach mnie zastanawiają. Geometra twierdzi, że wszystko jest ok, hmmm

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 710
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 110 razy
Pomocny: 59 razy

#23

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Jeśli ścina Ci opony z jednej strony to nie może być wszystko ok . Geometria , kolego do zrobienia . Pozdrawiam 😊

analyzer65

Klubowicz AKP
Posty: 5880
Rejestracja: 02 wrz 2009, 10:34
Imię: Adam
Auto: Opel Astra III
Silnik: Z14XEP
Rocznik: 2006
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Wdzięczny: 63 razy
Pomocny: 147 razy

#24

Nieprzeczytany post autor: analyzer65 »

Podjechałbym w inne miejsce celem sprawdzenia. Albo w to samo miejsce z prośbą o ponowną weryfikację.

Kilka lat temu mając Citroena C4, pojechałem na ustawienie zbieżności po naprawie zawieszenia przedniego. Pan na stacji wybrał nie ten model auta, który miałem i pod inny model dokonał ustawienia zbieżności co było oczywiście błędem.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5105
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 192 razy
Pomocny: 306 razy

#25

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Tak jak Adam napisał: ,,Podjechałbym w inne miejsce celem sprawdzenia." i porównał badanie z tym, które otrzymałeś w poprzednim warsztacie, ewentualnie zlecił usługę regulacji - ustawienia. Trochę ogólnej teorii: [External Link Removed for Guests] Pozdrawiam.

jarmar

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 25 cze 2015, 17:37
Auto: Astra J sedan
Silnik: B16XER
Województwo: wielkopolskie

#26

Nieprzeczytany post autor: jarmar »

Dzięki za odpowiedź. Pojadę do innego warsztatu

Awatar użytkownika
sezam0

Astro-maniak
Posty: 60
Rejestracja: 23 paź 2013, 8:33
Imię: Cezary
Auto: Astra III
Silnik: Z14XEP
Województwo: podkarpackie

#27

Nieprzeczytany post autor: sezam0 »

Czasem tak jest, że w jednym warsztacie mówią co innego, a w drugim jeszcze co innego ;) Co do ścinania opon to znam temat i to bardzo dobrze bo przez długi czas jeździłem bez zrobionej geometrii i dopiero przy wymianie kół na zimówki okazało się, że jedna opona jest ścięta. Po założeniu nowych od razu pojechałem do warsztatu, gdzie zrobiłem geometrie kół: [External Link Removed for Guests]. Na podstawie pomiarów mechanik stwierdził, że nie ma się co dziwić temu, że taki był efekt. Teraz wszystko jest już ok, ale warto udać się na geometrię po założeniu nowych felg i opon. Pozdrawiam.

Gość

#28

Nieprzeczytany post autor: Gość »

A ja bym proponował patrzyć w jakim dziale znajduje się temat w którym szukamy pomocy, bo kolega widzę ma problem w J'ce a niniejszy temat znajduje się w dziale Astry F!

ODPOWIEDZ