Zbieżność kół?

astra94'

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 08 sty 2012, 16:35
Imię: Dominik
Województwo: pomorskie

Zbieżność kół?

#1

Nieprzeczytany post autor: astra94' »

Kolejny temat w tym dziale... a no niestety,
Sprawa ma się tak: Mam kierownice z poduszką i jest ona przykręcona lekko krzywo że koła są prosto jak jest minimalnie w prawo ściągnięta. Do tego brat wpadł astrą w poślizg ze 2 lata temu i wpadł z małą już co prawda prędkością na krawężnik i od tamtej pory jadąć jak puszczam kierownice to ucieka mi samochód troche na lewo. Myśle że to na 90% zbieżność kół do ustawienia ale chciałbym się was jeszcze poradzić. Aha no i co do tej kierownicy krzywo ustawionej, boje się zabierać za tą kierownicę bo ma poduszke nie chce żeby mi strzeliło czy cokolwiek źle poszło co by mogło coś uszkodzić a miłoby było mieć wszystko już na 100% dobre i proste dlatego nosze się z myślą jak to zrobić albo czy mechanik miałby dużo do roboty przy tym czy nie powinien dużo $$ zainkasować. Napiszcie coś na te tematy, warto je poruszyć bo mi bardzo pomożecie tym.



znalazłem artykuł o tej kierownicy, stwierdzam że sam nie będe dotykał tego.

ferro

Astro-maniak
Posty: 186
Rejestracja: 02 sty 2012, 21:55
Imię: Krzysiek
Auto: Astra G
Silnik: 1.8
Województwo: śląskie

#2

Nieprzeczytany post autor: ferro »

Jak zrobisz zbiezność to kierownica się wyprosci.

astra94'

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 08 sty 2012, 16:35
Imię: Dominik
Województwo: pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: astra94' »

Miło mnie zaskoczyłeś tym. W takim razie czem prędzej trzeba polecieć gdzieś gdzie to zrobią. Nie wiesz czy zwykli wulkanizatorzy świadczą takie usługi? a może okręgowa stacja kontroli pojazdów? Ciekawe jak cenowo to wypadnie czy do 100 się zamkne.

Ventura

ex-Staff
Posty: 1521
Rejestracja: 25 maja 2008, 13:55
Imię: Adrian
Auto: Astra GSi '94
Silnik: c20xe
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Ventura »

nie wszyscy ale niektorzy wulkanizatorzy ustawiają zbieżnośc.
ogólnie takie cos to moze z 50pln bedzie kosztowac, na stacji kontroli pojadów też to zrobisz
Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]
[External Link Removed for Guests]
Obrazek

Awatar użytkownika
masterMUNGO

ex-Staff
Posty: 1498
Rejestracja: 14 wrz 2009, 5:27
Imię: Andrzej
Auto: Astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: masterMUNGO »

W ASO też nie powinno być drogie... w porywach 100 PLN'ów.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#6

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Ja z kolei powiem że jeśli przednim kołem uderzono w krawężnik i nic nie robiłeś to może diagnosta powinien to sprawdzić? Musiało coś sie uszkodzić skoro ściąga i zbierzność uciekła. Sprawdzenie auta to koszt rzędu 20-30zł także jedna flaszka mniej w miesiącu :D . No i po wymianie części często trzeba jeszcze zbierzność i tak ustawić czyli te 50-100zł w zależności od warsztatu.

analyzer65

Klubowicz AKP
Posty: 5874
Rejestracja: 02 wrz 2009, 10:34
Imię: Adam
Auto: Opel Astra III
Silnik: Z14XEP
Rocznik: 2006
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Wdzięczny: 63 razy
Pomocny: 147 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: analyzer65 »

astra94' pisze:Kolejny temat w tym dziale... a no niestety,
Sprawa ma się tak: Mam kierownice z poduszką i jest ona przykręcona lekko krzywo że koła są prosto jak jest minimalnie w prawo ściągnięta. Do tego brat wpadł astrą w poślizg ze 2 lata temu i wpadł z małą już co prawda prędkością na krawężnik i od tamtej pory jadąć jak puszczam kierownice to ucieka mi samochód troche na lewo. Myśle że to na 90% zbieżność kół do ustawienia ale chciałbym się was jeszcze poradzić. Aha no i co do tej kierownicy krzywo ustawionej, boje się zabierać za tą kierownicę bo ma poduszke nie chce żeby mi strzeliło czy cokolwiek źle poszło co by mogło coś uszkodzić a miłoby było mieć wszystko już na 100% dobre i proste dlatego nosze się z myślą jak to zrobić albo czy mechanik miałby dużo do roboty przy tym czy nie powinien dużo $$ zainkasować
Po takim czymś powinieneś zdjąć koło i obejrzeć co się mogło stać. Mógł skrzywić się wahacz, drążek itd
Do kierownicy nie masz się co dobierać żeby ją przestawić bo problem leży gdzie indziej (czyt. w zawieszeniu)

Za zbieżność+geometria płaciłem 50zł 8-)

astra94'

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 08 sty 2012, 16:35
Imię: Dominik
Województwo: pomorskie

#8

Nieprzeczytany post autor: astra94' »

Hmm tam po zdjęciu koła jest 100% ok bo ostatnio wymieniałem komplet hamulców + odpowietrzałem nawet dzisiaj jeszcze i patrzyłem tam na 100% jest ok tylko koło jedno jest centralnie do przodu a drugie - prawie minimalnie odbite w lewo. Cudowałem strasznie - sprawdzałem ciśnienie ogumienia przedniego itp ale to jednak będzie po tym poślizgu jutro skocze na geometrie + zbieżnosć i tak dawno nie robione wartoby to przejrzeć.

astra94'

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 08 sty 2012, 16:35
Imię: Dominik
Województwo: pomorskie

#9

Nieprzeczytany post autor: astra94' »

cholera, na stacji kontroli pojazdów zrobili mi GENERALNY przegląd, wszystko patrzyli tam dokładnie bardzo i gośc powiedział że bardzo go ściągać nie może a kierownica lekko krzywo jemu by nie przeszkadzała, jak chcesz żeby szukać dalej diagnozy idź do mechanika. W ten sposób zostałem załatwiony bo wszystko było perfekt. Nie wiem gdzie szukac dalej przyczyny.

analyzer65

Klubowicz AKP
Posty: 5874
Rejestracja: 02 wrz 2009, 10:34
Imię: Adam
Auto: Opel Astra III
Silnik: Z14XEP
Rocznik: 2006
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Wdzięczny: 63 razy
Pomocny: 147 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: analyzer65 »

astra94' pisze:na stacji kontroli pojazdów zrobili mi GENERALNY przegląd, wszystko patrzyli tam dokładnie bardzo i gośc powiedział że bardzo go ściągać nie może a kierownica lekko krzywo jemu by nie przeszkadzała
Ten diagnosta to perfect pajac jest wg mnie :/

ODPOWIEDZ