drgania kierownicy podczas hamowania

Awatar użytkownika
cappadonna

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2016, 10:11
Imię: leszek
Auto: astra f 1.6
Województwo: pomorskie

drgania kierownicy podczas hamowania

#1

Nieprzeczytany post autor: cappadonna »

witam mam problem mianowicie drgania kierownicy występują tylko podczas gwałtownego hamowania przy prędkości powyżej 90km/h. wymieniłem wahacze , wraz ze sworzniami i końcówkami stabilizatora , tarcze klocki amortyzatory przód i tył końcówki drążka wraz ze zbierznosccia. problem przed wymianą był znacznie powarzniejszy niż po wymianie wyżej wymienionych części ale dalej czuje drgania. teraz pytanie co mogę jeszcze sprawdzić ewentualnie wymienić żeby problem zniknął . dodam że tarcze i klocki są woprzadku tarcze nie są krzywe.

Rafi3040

Astro-maniak
Posty: 229
Rejestracja: 16 paź 2015, 20:54
Imię: Rafał
Auto: Astra J Sport Tourer 1,7CDTI
Silnik: 1,7DTL
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 3 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Rafi3040 »

Przyczyn może być wiele ,ale z tego co widzę to większość już zrobiłeś jakiej firmy masz tarcze nawet nowe mogą być krzywe też tak miałem w vectrze c, oddałem je na reklamację wziąłem innej firmy i problem znikł przyczyną też może być luz na prowadnicach zacisku

Awatar użytkownika
cappadonna

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2016, 10:11
Imię: leszek
Auto: astra f 1.6
Województwo: pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: cappadonna »

nie pamiętam nazwy ale tarcze były sprawdzane i z nimi jest wszystko ok. z tym luzem dzieki za wskazówkę sprawdzę to :|) czy ktoś ma jeszce jakiś pomysł? może to być związane z maglownicą? Dodam jeszcze, może to coś pomoże wibracje o których wspominam wyżej w poście zaczęły się od od wymiany bębnów ,szczęk i cylinderków . Zbieg okoliczności ?........................................... Jutro jadę sprawdzić luzy na maglownicy i piasty dam znać co jest grane:)

Awatar użytkownika
Bandyta

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 16 sie 2014, 14:18
Imię: Łukasz
Auto: Astra G Cabrio
Silnik: Z20LET
Województwo: śląskie

#4

Nieprzeczytany post autor: Bandyta »

Sprawdz czy nie masz luzu na łożysku...

ODPOWIEDZ