Bezawaryjny silnik [Astra I]

Awatar użytkownika
Hopek

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 03 lip 2011, 2:11
Imię: Kamil

Bezawaryjny silnik [Astra I]

#1

Nieprzeczytany post autor: Hopek »

Tak jak w temacie. Ale może najpierw powiem o co mi tutaj chodzi. Jestem zielony w tych sprawach i chciałbym się poradzić jaki jest najlepszy silnik asterki F obojętnie czy albo benzyna. Mam 15 lat i zastanawiam się nad kupnem tego wozu... Nie chodzi mi o moc może i być najsłabszy... Oczywiście nie bójcie się. Zamierzam jeździć tylko po drogach polnych i leśnych z resztą jeszcze z moim starszym bratem ;)

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Oczywiście jako pasażer, a brat jest pełnoletni i ma uprawnienia do jazdy takim pojazdem .... :k :k
Jazda po drogach niepublicznych nie zwalnia z odpowiedzialności - w razie wypadku lub wyrządzenia szkody nie ma uproś ... będzie kara ...ale to tak na marginesie, uważaj na to co robisz bo papiery można sobie zas..ać szybko ale wyczyszczenie trwa długo ...

Im mniej elektroniki i skomplikowanych elementów tym maszyna mniej zawodzi - tutaj najlepsze są 8-io zaworowe jednostki ...
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

Awatar użytkownika
Hopek

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 03 lip 2011, 2:11
Imię: Kamil

#3

Nieprzeczytany post autor: Hopek »

Jazda po drogach niepublicznych nie zwalnia z odpowiedzialności - w razie wypadku lub wyrządzenia szkody nie ma uproś ... będzie kara ...ale to tak na marginesie, uważaj na to co robisz bo papiery można sobie zas..ać szybko ale wyczyszczenie trwa długo ...

Spokojnie brat ma akurat 23 ale samochód ma być dla mnie. Prędkość i brawura nie jest dla mnie ważna grunt że się jedzie i czegoś nowego nauczy ;) Dzięki za pomoc...

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

To na Twoim miejscu zacząłbym od nauki właśnie ... Matura i Prawo Jazdy - potem auto ... masz czas ... nie za bardzo jest się do czego spieszyć.

A tak dodatkowo - jeśli bardzo Cię korci jazda - zajrzyj do najbliższego klubu prowadzącego jakieś jazdy auto/moto - tam można się wyżyć na legalu ... pozdro
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

piteer

Astro-maniak
Posty: 365
Rejestracja: 22 kwie 2011, 21:09
Imię: Piotrek
Auto: Astra F Caravan 1996
Silnik: X18XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Jarosław

#5

Nieprzeczytany post autor: piteer »

Bezawaryjne silniki nie istnieją. Jeśli jesteś zielony w tych sprawach to w ogóle się za to nie bierz. Zajrzyj na forum o skuterach jeśli nie masz co z pieniędzmi zrobić
Astra F Caravan "CHAMPION II" 1996 X18XE
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
grzechu86tonie

Astro-maniak
Posty: 1284
Rejestracja: 09 cze 2009, 19:17
Imię: Grzegorz
Auto: byla Astra F jest Astra G
Silnik: 1,4 8v / 1,6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Okolice Ostroleki
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: grzechu86tonie »

ale sie czepiacie chlopaka, aż ręce opadają, a kazdy z was po raz pierwszy wsiadl za kierownice na nauce jazdy????????????????
chce sobie pojezdzic po bocznych drogach niech jezdzi. lepiej zeby tam nabieral doswiadczenia niz na krajówkach siejąc śmierć i spustoszenie. kup sobie 1,4 8v malo pali a i cierpliwosci sie nauczysz. 60koni na takie wybryki w zupelnosci cie zadowoli.
kupie podłokietnik przód astra g

Awatar użytkownika
Junior92

Astro-maniak
Posty: 2646
Rejestracja: 23 sie 2011, 0:53
Imię: Damian
Auto: Astra F / Omega Bfl
Silnik: c18xel / y26se
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Junior92 »

grzechu86tonie pisze: kup sobie 1,4 8v malo pali a i cierpliwosci sie nauczysz. 60koni na takie wybryki w zupelnosci cie zadowoli.
Posiadam taką asterkę, wcześniej miałem lagunę. O wiele mocniejsza ale i tak asterka potrafi duzo jak na te 60koni ... dla mnie to jest troszkę słabe, no ale cóż :) spalanie i mała awaryjnosc odplaca mi sie dwukrotnie w stosunku do lagunki :)
Pozdro
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2011, 16:28 przez silvo44, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłem cytat i styl ..

Marcin_in16

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:38
Imię: Marcin
Auto: Opel Astra
Silnik: X16SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Marcin_in16 »

Ja polecam 1,6 8V 75KM. Na liczniku mam przebieg 272000 km i do dnia dzisiejszego oprócz normalnej eksploatacji nie za wiele robiłem. 130000 zrobił na taksówce. Polecam.

Feliks

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 29 sty 2013, 15:46
Imię: Szymon
Auto: Opel Astra F
Silnik: C16NZ
Województwo: pomorskie

#9

Nieprzeczytany post autor: Feliks »

1,6 8v 75KM kolego ma rację :D Ja mam dosłownie taką ^^ A i czy wolno przyspieszam to się wolno zbiera ^^ a jak trzeba dać to i dam ^^ to się zbierze w razie potrzeby ;) bezawaryjność ?:D Hmmmmm ^^ w sumie nic mi się z nią nie dzieje a już nie raz szalałem do maxa obrotów na 1-2-3 ^^ potem 5 v-max ale tutaj drogi za krótkie :D to się nie udało ale nic mi się nie stało a i na gazie też jeżdze prawie ciągle ;p

masaman

Astro-maniak
Posty: 1182
Rejestracja: 11 lut 2012, 12:09
Ostrzeżenia: 2
Imię: Piotr
Auto: Vectra B
Silnik: X20DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Rejowiec Fabryczny

#10

Nieprzeczytany post autor: masaman »

damian010792, jaki v-max i spalanie ma twoja 1.4 8v? mi jakoś moja stosunkowo dużo pali ( lato średnio 6.5-7l , zaś zima 8.5-9l), ale za to v-max jak na 1.4 zadowalajacy, 185km/h

ODPOWIEDZ