Program diagnostyczny do C16SE

adamwwy

Astro-maniak
Posty: 267
Rejestracja: 03 cze 2009, 23:30
Imię: Adam
Auto: Opel Frontera A Long
Silnik: 2.4 c24ne
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Re: Program diagnostyczny do C16SE

#11

Nieprzeczytany post autor: adamwwy »

grzegrz pisze:polecam taki zestaw Opel Scanner USB 1.0.1.71 OBD2 +adapter ALDL 10pin

u mnie z oprogramowaniem AutoScanner Opel V1.0.1.71 Advanced A274 działa wyśmienicie, jedyne co to nie udało mi się wykasować błędu sensora airbag po dzwonie :) ale to chyba niczym się nie da, więc się nie martwię, pozostałe rzeczy działają łącznie z podglądem parametrów silnika "na żywo"

Fronterę C24NE, Astrę C14NZ i Corsę C12NZ robiłem bez problemu tym programem i interfejsem. Jedyny który się w ogóle nimi łączył.

Awatar użytkownika
karol7271

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 02 lis 2014, 16:12
Imię: Andrzej
Auto: astra F
Silnik: 16SE
Województwo: lubuskie

#12

Nieprzeczytany post autor: karol7271 »

Witam wszystkich
Potrzebuje informacji na temat kupna kabla do diagnostyki mojej astry
Posiadam astrę f z rocznika 1993 z silnikiem 16SE i chciałbym przeprowadzić mu diagnostykę/ czy nie posiada jakiś błędów, co prawda wiem że jest możliwość z mostkowania dwóch pinów i wtedy kontrolka od silnika odpowiednio mruga stosownie do błędu oraz wiem że można odłączyć akumulator na 60 sekund i wtedy skasuje wszystkie błędy ale wtedy nie zawsze usunę zaistniałe błędy. A mi chodzi właśnie żeby je poznać i wtedy odpowiednio usunąć .
Dlatego właśnie piszę tu na forum bo nie mogę znaleść w sieci odpowiedniego kabla do diagnostyki mojej astry .
Znalazłem kable OBD 2 czy 1 ale są do roczników aut od 1998 roku czy też tzw. 16 pinowe a u mnie znajduje się raczej wejście na 10 pinów . Dlatego byłbym wdzięczny za podpowiedz gdzie mógłbym zakupić odpowiedni kabel z interfejsem do mojej astry program mam już pobrany , podobno obsługuje wszystkie ople ale posiadam OBD2 a mojego nim nie podepnę
Z góry dziękuję :idea:

grzegorz555

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 27 lis 2012, 14:55
Imię: GRZEGORZ
Auto: OPEL ASTRA KOMBI 1992 ROK
Silnik: 1.6I
Województwo: wielkopolskie

#13

Nieprzeczytany post autor: grzegorz555 »

mam pytanko czy do c16nz też się ten program nada

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6264
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#14

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Obd 1 było do 1995 a od obd2 od 1996r.Do obd 1 opel scanner lub opcom z przelotka.

papieju

Astro-maniak
Posty: 1547
Rejestracja: 21 lut 2011, 11:23
Ostrzeżenia: 1
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan, Nubira III kombi
Silnik: C16SE, T18SED
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowaa

#15

Nieprzeczytany post autor: papieju »

karol7271 pisze:Witam wszystkich
Potrzebuje informacji na temat kupna kabla do diagnostyki mojej astry
Posiadam astrę f z rocznika 1993 z silnikiem 16SE i chciałbym przeprowadzić mu diagnostykę/ czy nie posiada jakiś błędów, co prawda wiem że jest możliwość z mostkowania dwóch pinów i wtedy kontrolka od silnika odpowiednio mruga stosownie do błędu oraz wiem że można odłączyć akumulator na 60 sekund i wtedy skasuje wszystkie błędy ale wtedy nie zawsze usunę zaistniałe błędy. A mi chodzi właśnie żeby je poznać i wtedy odpowiednio usunąć .
Dlatego właśnie piszę tu na forum bo nie mogę znaleść w sieci odpowiedniego kabla do diagnostyki mojej astry .
Znalazłem kable OBD 2 czy 1 ale są do roczników aut od 1998 roku czy też tzw. 16 pinowe a u mnie znajduje się raczej wejście na 10 pinów . Dlatego byłbym wdzięczny za podpowiedz gdzie mógłbym zakupić odpowiedni kabel z interfejsem do mojej astry program mam już pobrany , podobno obsługuje wszystkie ople ale posiadam OBD2 a mojego nim nie podepnę
Z góry dziękuję :idea:
A pali się kontrolka Check? Jak nie, to błędów nie ma. Ciężka sprawa z podłączeniem, mi się niczym nie udało. Jeśli liczysz na to że pokaże nie wiadomo co po podłączeniu, to się rozczarujesz - prosty silnik z małą ilością czujników. Generalnie jak nie ma kontrolki to nie ma błędów, tym bardziej jak auto jeździ normalnie i nic się nie dzieje. Olej sprawę, wykosztujesz się niepotrzebnie, mi już przeszło.
Hybryda X16ZSR i C16SE inside

Awatar użytkownika
karol7271

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 02 lis 2014, 16:12
Imię: Andrzej
Auto: astra F
Silnik: 16SE
Województwo: lubuskie

#16

Nieprzeczytany post autor: karol7271 »

Witam
Nic mi się nie pali takiego
Zrobiłem mostkowa-nie pinu a i b i wszystko Oki tylko mi mrugało na rozpoczęcie i zakończenie skanu komputera
a inna praca wydechu wynikła prawdopodobnie z tego ze wydech mam nie do końca szczelny na złączkach rur muszę rozkręcić jedna złączkę i posmarować pasta do wydechów bo mam niewielkie przedmuchy
Pozdrawiam :D

ODPOWIEDZ