Drzwi kierowcy nie otwierają się

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

Re: Drzwi kierowcy nie otwierają się

#11

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

Byćmożliwe Waldek-x u mnie w F-ce nie miałem ryglowania z tego co pamiętam, a czy był tam ten microstyk to musiałbym w drzwiach zobaczyć bo jeszcze mi zostały po niej :)
Ale jeśli jest tak jak mówisz to odryglowanie powinno załatwić sprawę bo inaczej mogiła z otwieraniem drzwi, kiedyś musiałem mocno się namęczyć w omedze koleżki żeby otworzyć maskę bo siadł akumulator na zaryglowanych drzwiach a bez prądu nic nie dało się zrobić

mvp95

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 27 maja 2012, 18:22
Imię: Mateusz
Auto: Astra F
Silnik: C18XE
Województwo: dolnośląskie

#12

Nieprzeczytany post autor: mvp95 »

Ok to dzięki za wyjaśnienie. Czyli podsumowując co powinienem teraz zrobić żeby otworzyć drzwi? ;)

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#13

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

jeśli ten microstyk jest od ryglowania to ja na początek założył bym go na miejsce i przekręcił kluczykiem w stronę otwierania, powinno podziałać, bo u mnie w viki rygluje się zamki przekręcając dwa razy na zamykanie, a odryglowuje przekręcając w stronę otwierania

mvp95

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 27 maja 2012, 18:22
Imię: Mateusz
Auto: Astra F
Silnik: C18XE
Województwo: dolnośląskie

#14

Nieprzeczytany post autor: mvp95 »

Witam po przerwie. Oddałem auto do "fachowców" wymienili mi ten mikrostyk i jeszcze jakiś sterownik ale nie wiem dokładnie jaki. Teraz elegancko otwierają się wszystkie drzwi z centralnego od strony kierowcy więc myślałem że już wszystko ok ale pare dni temu chciałem otworzyć od strony pasażera i okazało się że tam dalej nie da rady. Po prostu kluczyk nie przekręca się, coś jakby jest zablokowane. Wie ktoś co jeszcze powinienem zrobić? Pozdrawiam.

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#15

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

po mojemu winna będzie wkładka zamka jeżeli kluczyk się nie przekręca, może nie jest to kluczyk od tej wkładki bo np. była wymieniana kiedyś

mvp95

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 27 maja 2012, 18:22
Imię: Mateusz
Auto: Astra F
Silnik: C18XE
Województwo: dolnośląskie

#16

Nieprzeczytany post autor: mvp95 »

Raczej nie bo wcześniej się otwierało bez problemu :?

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#17

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

ale to nie rusza się ni ciut w lewo czy w prawo czy po prostu rusza się trochę ale nie otwiera, trzeba w takim razie zdjąć boczek i zobaczyć może jakieś cięgno zeskoczyło albo się zblokowało

mvp95

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 27 maja 2012, 18:22
Imię: Mateusz
Auto: Astra F
Silnik: C18XE
Województwo: dolnośląskie

#18

Nieprzeczytany post autor: mvp95 »

O dobrze że mi przypomniałeś. Trochę się rusza i wogóle zamknąć można normalnie tylko otworzyć się nie da. Sorki że od razu nie napisałem :roll:

A tak swoją drogą to w bagażniku była wkładka wymieniana na 100% bo nie działa od początku. Da się jakoś to zrobić tak "po ludzku" żeby wszędzie było pod jeden kluczyk? Skąd mam wiedzieć jak dopasować wkładke do bagażnika żeby była taka jak reszta? Pzdr

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#19

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

najlepiej wymontować i zanieść do dobrego klucznika bez problemu powinien to ci zrobić, bo samemu tez dało by się zrobić ale dużo zabawy z tym jest i kwestia pozyskania zapadek odpowiednich także raczej odpada

Awatar użytkownika
Ikarus260

Astro-maniak
Posty: 188
Rejestracja: 08 sty 2013, 14:40
Imię: Andrzej
Auto: Opel Astra F Kombi
Silnik: 1,4 16V
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#20

Nieprzeczytany post autor: Ikarus260 »

Mam taki problem. Czasami nie otwiera mi centralny zamek drzwi. Jak się bawię zamkiem kierowcy to czasem zaskoczy i otworzy. Czy to może być wina siłownika ??? Jeszcze jak działał to po otwarciu wszystkie zamki jeszcze stukały przez chwilę. Tak jakby głupiały. A zamek kierowcy jest zamkiem sterującym. Czyli podejrzewam ten siłownik.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2014, 14:34 przez Ikarus260, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ