Czujnik płynu hamulcowego

deryl1

Astro-maniak
Posty: 188
Rejestracja: 27 sie 2011, 22:41
Imię: Darek
Auto: Opel Astra F HB 5D GL bez LPG
Silnik: 1.4i 44kw c14nz
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Mikołajki

Czujnik płynu hamulcowego

#1

Nieprzeczytany post autor: deryl1 »

Witam
Czy ktoś się orientuje czy można jakoś rozebrać czujnik poziomu płynu hamulcowego bo szwankuje mi , mianowicie nie załącza się gdy poziom płynu spada poniżej min. i tak samo jak wynurzę go z płynu.
- problem z instalacją elektryczną wykluczam gdyż po zwarciu na krótko kontrolka zaświeci.
- ruszając pływakiem to czasem zaświeci ale w większości to tylko mruga tak jakby coś nie łączyło.

Podejrzewam że styki wewnątrz zaśniedziały, nie bardzo wiem jak w środku go przeczyścić. Pływak z trzpieniem przesuwa się lekko bez żadnych oporów.

Obrazek
Jeśli piszesz do mnie na GG 926409 przedstaw się, inaczej nie licz na odpowiedź.
Pamiętaj ile mogę to pomogę.
[External Link Removed for Guests] oraz
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Wiko

Astro-maniak
Posty: 177
Rejestracja: 28 paź 2011, 10:11
Imię: Arek
Auto: GSI 2,0 16V rajdowa;OPC 2,0 I 1,6 8
Silnik: 2,0 16 V i 1,6 8v
Województwo: śląskie

#2

Nieprzeczytany post autor: Wiko »

nie wiem czy jest rozbieralny ale jesli jest słaby sytk gdzieś to zacznij od wtyczki tam masz końcówki damskie a w czujniku meskie . czesto w samej wtyczce wystarczy podoginac blaszki
Wiko 502 071 305

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6264
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Wiko raczej korek,tez miałem podobny problem ,tez myslalem zeby to jakos rozebrac a ze auto sprzedałem problem sie rozwiazał.

Awatar użytkownika
Wiko

Astro-maniak
Posty: 177
Rejestracja: 28 paź 2011, 10:11
Imię: Arek
Auto: GSI 2,0 16V rajdowa;OPC 2,0 I 1,6 8
Silnik: 2,0 16 V i 1,6 8v
Województwo: śląskie

#4

Nieprzeczytany post autor: Wiko »

mk5 pisze:Wiko raczej korek,tez miałem podobny problem ,tez myslalem zeby to jakos rozebrac a ze auto sprzedałem problem sie rozwiazał.
heh dobre , moze faktycznie aby nie kupować niepotrzebnie korka poproś kogoś ze swojej miejscowości kto ma opla podmien na 5 min. i sprawa sie rozwiąże .
Wiko 502 071 305

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6264
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

U mnie jak mocno docisnołem plywak do działał jak lekko to niestety nie.Czyli winna była nakretka z tym czyjnikiem

deryl1

Astro-maniak
Posty: 188
Rejestracja: 27 sie 2011, 22:41
Imię: Darek
Auto: Opel Astra F HB 5D GL bez LPG
Silnik: 1.4i 44kw c14nz
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Mikołajki

#6

Nieprzeczytany post autor: deryl1 »

Dzięki sprawdzę jeszcze na stykach może faktycznie to tam coś nie łączy, a przy okazji spróbuję zdobyć inny korek na podmianę lub lepiej na wymianę i wtedy go na siłę rozbiorę bo wtedy nie wiele stracę.

A tak dodam że korek myłem w wodzie destylowanej i następnie go suszyłem przez noc i efekt był zaskakujący bo:
-pływak zaczoł lżej chodzić
- na próbie z multimetrem "test diody i ciągłości" za każdym razem wskazywał załączenie czujnika, oczywiście test wykonany na sucho czyli pływak dociskał styki wewnątrz tylko swoim ciężarem.

edit
Rozebrałem pływak na elementy pierwsze przeczyściłem wewnątrz styki bo były tak zaśniedziałe że nie miały prawa przewodzić prądu następnie poskładałem do kupy i wystąpił problem czym najlepiej skleić plastik aby trzymał się w jedności?
podam fotki jak to wygląda po rozebraniu:
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Jeśli piszesz do mnie na GG 926409 przedstaw się, inaczej nie licz na odpowiedź.
Pamiętaj ile mogę to pomogę.
[External Link Removed for Guests] oraz
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ