Problem z cisnieniem w ukladzie chlodzacym

Awatar użytkownika
zcccz

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 07 gru 2014, 13:09
Auto: Astra H 1.4
Silnik: Z14XEP
Województwo: wielkopolskie

Re: Problem z cisnieniem w ukladzie chlodzacym

#41

Nieprzeczytany post autor: zcccz »

No 500zł na gotowo ma być niby (20zł x każdy zawór (16) 50-60zł gumki 50 planowanie i 70 spr. szczelnosci. Zadzwoniłem dziś w 2 miejsca i w jednym wycena była podobna, a w 2gim warsztacie szlifierskim powiedzieli 340zł za całosć. jutro to chyba tam zawiozę bo opinie warsztatu dobre choć cena podejrzana...

Awatar użytkownika
arti83

Astro-maniak
Posty: 845
Rejestracja: 04 kwie 2009, 19:25
Imię: Stiven
Auto: ASTRA F Kombi
Silnik: X16SZR
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#42

Nieprzeczytany post autor: arti83 »

Odpowiem ci tak
Jeśli wychodzisz z założenia że ma być dobrze a te 100 parę zł możesz poświecić to zrób głowicę a raczej niech zrobi warsztat. Czemu tak sądzę ? A no bo jak cos nie pyknie to masz gwarancje na UPG i na głowicę bo oni ją robili a nie ty :D

Może taxi dowozi i zabiera głowicę :lol: dla mnie drogo ale jeśli za bardzo nie chcesz oszczędzać a później w razie czego usłyszeć że to pan oddawał głowicę i teraz mamy to w du..e to dla św spokoju niech oni to zrobią.

Awatar użytkownika
zcccz

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 07 gru 2014, 13:09
Auto: Astra H 1.4
Silnik: Z14XEP
Województwo: wielkopolskie

#43

Nieprzeczytany post autor: zcccz »

Sprawa zakończona... 340zł za zrobienie całej głowicy czyli rozbiórka w mak szlifowanie uszczelnianie gumki itp. Niestety ale faktycznie jak producent robi tak głowicę że zawory wystają czy są na równo to tak właśnie trzeba zapłacić... Uszczelka zrobiona - auto nie dymi już na biało :) Przy okazji wymieniłem łańcuch i napinacz i nie wiem czy bardziej przez uszczelkę czy to drugie auto w mróz duuużo lepiej zapala! Ledwo kluczyk przekręcę już żwawo pali na pół obrotu :)

Awatar użytkownika
Jorg

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 16 mar 2014, 14:25
Imię: Zbyszek
Auto: Astra F
Silnik: X14NZ
Województwo: podkarpackie

#44

Nieprzeczytany post autor: Jorg »

Wymieniłem dziś też termostat .astra 1,4 8Vma 146 tys przebiegu ,myśle że jest to pierwszy termostat <wybity rok> 97 made in Germany Wahler zacięty w pozycji otwartej...zima z tekturką przed chłodnicą prześmigana auto stoi pod blokiem więc czekałem aż śniegi spadną i paluszki nie będą sztywne ...50 min roboty...p,s ciekawe ile macherzy kasują za wymiane...

Awatar użytkownika
arti83

Astro-maniak
Posty: 845
Rejestracja: 04 kwie 2009, 19:25
Imię: Stiven
Auto: ASTRA F Kombi
Silnik: X16SZR
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#45

Nieprzeczytany post autor: arti83 »

Jorg pisze:Wymieniłem dziś też termostat .astra 1,4 8Vma 146 tys przebiegu ,myśle że jest to pierwszy termostat <wybity rok> 97 made in Germany Wahler zacięty w pozycji otwartej...zima z tekturką przed chłodnicą prześmigana auto stoi pod blokiem więc czekałem aż śniegi spadną i paluszki nie będą sztywne ...50 min roboty...p,s ciekawe ile macherzy kasują za wymiane...
Nie bądź babą, o jakiej zimie mówisz :lol: tą twoją zimę przerobiłem z trzy razy z farelką
kolegów kasuję 4piwka, tych co już u mnie robią 50zl

Rozrząd rozpinałeś czy męczyłeś się bez ?

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#46

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

Jorg pisze:Wymieniłem dziś też termostat .astra 1,4 8Vma 146 tys przebiegu ,myśle że jest to pierwszy termostat <wybity rok> 97 made in Germany Wahler zacięty w pozycji otwartej...zima z tekturką przed chłodnicą prześmigana auto stoi pod blokiem więc czekałem aż śniegi spadną i paluszki nie będą sztywne ...50 min roboty...p,s ciekawe ile macherzy kasują za wymiane...
o jakiej ty zimie piszesz ? przy temp grubo poniżej -15 zrobiłem to co znajdziesz w dziale relacje z napraw -temat naprawa układu chłodzenia bez ingerencji w rozrząd . tylko do tego trzeba miac jaja a nie sztywne paluszki . zajelo ok 20 min ,dalej jazda z dzieciakami do chalupy ok 450 km i nikt nie narzekal ze mu zimno .silnik również nie narzekal i nadal ma się dobrze . już 10lat nie widzi termostatu pod rozrządem . . !!!!! :lol:
marpas 1954

Awatar użytkownika
Aslan57

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2015, 14:46
Imię: Zygfryd
Auto: Astra F
Silnik: X16SZR
Województwo: opolskie

#47

Nieprzeczytany post autor: Aslan57 »

Bardzo częstą przyczyną powstawania zbyt wysokiego ciśnienia w układzie chłodzenia i wyciekami zwłaszcza w zagazowanych silnikach jest mikrowydmuchana uszczelka pod głowicą. Zdarza sie bowiem tak, że zdarzające się zbytnie zagrzanie silnika powoduje uszkodzenie uszczelki pod głowicą (wcale nie takie żadkie przy instalacjachLPG) co skutkuje przedostawaniem sie spalin do układu chłodzenia i nadmiernym wzrostem cisnienia w układzie. Wystarczy sprawdzić to testerem zawartości dwutlenku węglai juz mamy pewność co do uszkodzenia !
Pozdrawiam
Aslan

Pytanie

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 17 lis 2014, 19:14
Auto: astra f 94 r
Silnik: x16sz lpg 2gen
Województwo: mazowieckie

#48

Nieprzeczytany post autor: Pytanie »

Bede podmienial korek wlewu plynu chlodzacego w samochodzie i dorwalem cos takiego [External Link Removed for Guests] Czy moge zalozyc taki korek ?
Do tej pory mialem taki z zaworkiem nadcisnienia i podcisnienia [External Link Removed for Guests] ?

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#49

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

a skad mamy wiedzieć co to za wynalazek . każdy z nas ma szukac po sieci aby dopaść jego dane ? osobiscie nie mam czasu aby za twoim problemem ganiac po sieci . skoro go znalazles to wypadalo by znac jego parametry . !!!!!!!!!!!!!!!!!
marpas 1954

tomzi

Astro-maniak
Posty: 112
Rejestracja: 21 cze 2009, 20:03
Auto: Astra F Classic Kombi
Silnik: X14NZ
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

#50

Nieprzeczytany post autor: tomzi »

Ja mam w swojej astrze fabrycznie taki korek jak na pierwszym zdjęciu - tam też są zaworki pod- i nadciśnienia

ODPOWIEDZ