Parujace wnetrze

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

Parujace wnetrze

#21

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

chyba nie nauczono cie czytac ze zrozumieniem . przeczytaj jeszcze ze 3x moja wiadomość a najlepiej wydrukuj -idz do auta obejrzyj kratke nawiewu po str kier następnie ja wyciągnij i obejrzyj kanal nawiewu od str dzwi kier na wys lusterka .
wyraźnie napisałem niewielki problem który dawal się zauwazyc a co do parowania tez wyraźnie napisałem ze zadnych tego typu objawow . nie próbuj interpretować odpowiedzi po swojemu tylko ze zrozumieniem .jak już wyciągniesz kratke to zrozumiesz dlaczego szyba na wys lusterka oraz przednia na wys spojenia deski i lewj listwy szyby w dolnej części może być wilgotna dluzej pomimo działającego nawiewu . wylot jest zle wyprofilowany .to maly blad konstr. widać projektant zakladal tylko warunki klimatyczne dla niemiec które nieco się roznia od polskich i jednocześnie uznal ze klima sobie z tymi drobiazgami poradzi (pod warunkiem ze wystepuje i jest sprawna ). ciekawe czy już rozwiazales problem letniego powietrza ze srodkowego nawiewu ?
kol z glosnikami proponuje je zaslepic a objaw i tak nie ustapi . to tylko najprostrze wytłumaczenie .
Ostatnio zmieniony 06 sty 2017, 8:49 przez marian paszek, łącznie zmieniany 3 razy.
marpas 1954

Awatar użytkownika
Emilex

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 gru 2016, 20:43
Imię: Emil
Auto: Astra F
Silnik: X14NZ
Województwo: łódzkie
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: Emilex »

Raczej chodziło mi oto że jak są założone głośniki z tyłu to powietrze ma utrudniona drogę przepływu z kabiny do przestrzeni bagażnika (gorsza cyrkulacja powietrza). nawiewy środkowego nie używam, wiem że leci z tam tond chłodne powietrze i jeden z otworów zatyka się gąbką. Srodkowy nawiew mam zamkniety wole zeby leciało po szybach

Awatar użytkownika
scoTT

Astro-maniak
Posty: 403
Rejestracja: 01 mar 2011, 11:40
Imię: Tadzik
Auto: Astra F hb 3D, F kombi, GSI c20ne
Silnik: x16xel, x16szr+gaz
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok i 20 km akalic
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: scoTT »

Wtrącę że zaślepiłem środkowe nawiewy, u siebie całkowicie a w kombi częściowo i powiem wam że warto. Brak zimna zimą :)
"Opinia jest jak dupa, Watson"-powiedział Holmes. "Każdy ma własną..."
+ dodatkowo mój drugi grat Jedencztery w trakcie rozbierania, szpachlowania, malowania, składania viewtopic.php?f=100&t=830608

Awatar użytkownika
Emilex

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 gru 2016, 20:43
Imię: Emil
Auto: Astra F
Silnik: X14NZ
Województwo: łódzkie
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: Emilex »

Ogólnie to zastanawiam sie nad montażem ogrzewanie nóg dla pasażerów z tyłu ;)

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

a ja się nie zastanawiam bo jeszcze nikt z pasazerow nie narzekal ze mu zimno w nogi .http://astraklub.pl/viewtopic.php?f=169&t=817354-- w tym tem sa zdjęcia jaka temp ma strumien powietrza na wylocie kratki na 2 i 4 biegu po otwarciu termostatu . obecny termostat otwiera się przy -5 po 5km . poprzedni otwieral po 4 ale dokonal zywota .
marpas 1954

Awatar użytkownika
Emilex

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 gru 2016, 20:43
Imię: Emil
Auto: Astra F
Silnik: X14NZ
Województwo: łódzkie
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: Emilex »

Mam te dwa kanały i harmonijki brakuje mi tylko podstawy nagrzewnicy z wyjsciami do nich, jakoś nie po drodze na szrot :D. Termostat firmy Mera
Ostatnio zmieniony 06 sty 2017, 19:19 przez Emilex, łącznie zmieniany 1 raz.

Usunięty użytkownik 861235

#27

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

Astra F ma fabrycznie spieprzone przewietrzanie kabiny.
Trzeba wywalić filtr kabinowy z podszybia i wkładać go tylko w lato, ale jak deszcz zaskoczy to tragedia.
Ja w każdej F-ce wywalam, trudno, lecą paprochy ale przynajmniej nie parują szyby, a parę razy tak zaparowała że szok!
Nie da się jechać. Jak wsadzisz nowy to tylko przez krótki czas jest ok, a jak złapie wilgoci to tragedia.
Próbowałem już wszystkich myków ale jak filtr się zrobi mokry to kaplica.

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

cos takigo . mam ten rocznik tyle ze 1,6 hb i jakos nic mi nie paruje a filtr kabinowy suchy jak pieprz przez caly rok .
marpas 1954

Usunięty użytkownik 861235

#29

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

Dobra
Subiektywne odczucia po 3 f-kach :)

Kompromisem jest naciągnąć rajstopę na wlot hy hy

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

lub tez na sam filtr kabinowy .rajstope zmieniam 2x w roku a sam filtr czysty jak ze sklepu .
marpas 1954

ODPOWIEDZ