Nierówna praca silnika

Defox

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 28 gru 2015, 21:09
Imię: Mirek
Auto: Astra G
Silnik: 16xel
Województwo: dolnośląskie

Nierówna praca silnika

#1

Nieprzeczytany post autor: Defox »

Witam mam taki problem posiadam Astrę G 1.6 16v Benzyna.Od jakiegoś momentu auto zaczęło nierówno chodzić, a mianowicie jak by nie palił na wszystkie "Gary" oddałem do mechanika podpiął komputer nie wykazało żadnego błędu. Po wykręceniu świec na 4 cylindrze świeca była jak nowa nawet nie okopcona, sprawdzone zostało ciśnienie i wszystko jest tak jak być powinno a auto dalej chodzi jak chodziło czy może wam coś takiego się zdarzyło? .Wykręcone były też wtryski i zamienione i ciągle na tym 4 cylindrze tak samo sie dzieje dodam ze listwa zapłonowa nowa świece ngk nowe

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4839
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Trzeba sprawdzić czy jest iskra na tym cylindrze. Jak nie ma to podmienić modul.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2016, 21:49 przez czarnypiotrek, łącznie zmieniany 1 raz.

Defox

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 28 gru 2015, 21:09
Imię: Mirek
Auto: Astra G
Silnik: 16xel
Województwo: dolnośląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Defox »

No właśnie w tym rzecz że iskra jest

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4839
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Instalacja elektryczna do 4 wtrysku do sprawdzenia. Odlaczenie go powoduje blad? Albo cos zmienia?

Defox

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 28 gru 2015, 21:09
Imię: Mirek
Auto: Astra G
Silnik: 16xel
Województwo: dolnośląskie

#5

Nieprzeczytany post autor: Defox »

Po odkręceniu świecy z 4 cylindra w tym tunelu co świeca jest wkręcona gdy poświecisz latarka to widać takie jak by "bagienko sie stam zrobiło takie błoto" cisnienie jest iskra jest paliwo normalnie podaje a dalej nie równo chodzi

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4839
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

cisnienie jest iskra jest a nie dziala. To taka rada odemnie.... Zacznij sprawdzanie jeszcze raz :)

Defox

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 28 gru 2015, 21:09
Imię: Mirek
Auto: Astra G
Silnik: 16xel
Województwo: dolnośląskie

#7

Nieprzeczytany post autor: Defox »

Mechanik dziś sprawdzał i ciśnienie jest iskra też więc będzie szukał przyczyny

Defox

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 28 gru 2015, 21:09
Imię: Mirek
Auto: Astra G
Silnik: 16xel
Województwo: dolnośląskie

#8

Nieprzeczytany post autor: Defox »

Rozmawiałem właśnie z mechanikiem i on podejrzewa że to może być wina elektroniki "komputera" ze nie podaje paliwa. Czy cos takiego, bo od strony mechanicznej jest wszystko ok sprawdza ciśnienie jest ok iskra jest podmieniona cewka i dalej takie same objawy czy jest prawdo podobne to że może być to wina Komputera? może sterownik silnika padł miał ktoś takie objawy?

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

Defox, nowa nigdy nie oznacza technicznie sprawnej . poza tym nowa to ona była w dziale zbytu producenta . im dalej tym nizsza kategoria . kupiłem nowy termostat f-my Gejts . co z tego ze nowy skoro ma dedykowana temp początku otwarcia 89*C a otwiera się na 45*C???? na poprzednim termostacie po 3-4 km niezależnie od temp otoczenia miałem 90 na budziku a na nowym po 20 mam koniec zielonego pola -czyli cosi kolo 60-65*C. !!!!! :lol: :lol: wystarczy !!!!!!!
ty masz zakladac swiece tech sprawna a nie nowa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ostatnio zmieniony 24 paź 2016, 19:47 przez marian paszek, łącznie zmieniany 3 razy.
marpas 1954

Defox

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 28 gru 2015, 21:09
Imię: Mirek
Auto: Astra G
Silnik: 16xel
Województwo: dolnośląskie

#10

Nieprzeczytany post autor: Defox »

Cewkę wziąłem od kolegi u niego normalnie sprawna założyłem do siebie i ciągle te same objawy świece nowe NGK iskra jest ciśnienie wszędzie takie samo Macie może jakieś podpowiedzi/?

ODPOWIEDZ