Kontrolki deski rozdzielczej astra G 2,0 DTI

Awatar użytkownika
wins__76

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: wins__76 »

wesoł pisze:Zapalaja sie 4 albo 5 zaleznie od tego czy auto bylo jakis czas temu odpalane i jest cieplo na drorze. Nie zapalac sie moze oczewiscie ta od podgrzewania swiec a resta (4 szt ) sie zapalaja zawsze. Pod obrotkiem jest miejsa niby na6 kontrolek ale jedno jest puste) slepe) i nie ma tam kontrolki.
Mówisz o Asterce z 2000r i która kontrolka nie zapala się samochód z kluczem czy kontrolka w kształcie silnika. W nowszych rocznikach zapalają się wszystkie 5 i jak jest zimno to też świece żarowe.
wins__76

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Mowie ze kontrloka od swiec zarowych sie nie zapala ( taka sprezynka) a reszta sie zapala. Co do astr po 2000 roku to tez tak powinny miec i ta kontrolka od swiec zarowych tez nie powinna sie zapalac jak jest cieplo. Aktualnie to mi sie nie zapala juz praktycznie wcale( czasem jak stoi dlugo i rano odpalanm to mi mignie). Swieczki nie musza sie zapaalc wiec nie grzeje- no chyba ze byl zmieniany soft albo cos manipulowane przy czyjniku temp.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
djuras

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 04 maja 2009, 13:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: djuras »

Witam,
Sorrki, że się wcinam w post.
Mam dziwny przypadek, czasami jak termometr wskazuje 15st. C kontrolka od grzania świec żarowych przy odpalaniu zimnego silnika się świeci i zaraz gaśnie, a innym razem wcale przy tej samej temp. się nie świeci.
Co jest grane czy tak powinno być?
Gdy się nie świeci rozruch nie idzie gładko - 2 razy zakręci i odpali.
Gdy kontrolka się zaświeciła pali na dotyk od razu.
Dodatkowo w czasie jazdy przy ciepłym silniku wyskakuje kontrolka z kluczem płaskim i samochodem. Gaśnie dopiero jak nacisnę hamulec przez ok. 3 sek.

Świece nowiutkie NGK wymienione, przycisk STOPU nowiutki wymieniony.
Proszę o radę, jak się ktoś z Was spotkał z podobnym przypadkiem.
Dodam najważniejsze: Astra G 2000r. silnik 2.0 DTH (Y2.0TDI) 101KM

-------
Dany - DJURAS@tlen.pl
Moja Astra G - IGIEŁKA

ODPOWIEDZ