astra 2.0 dtl 82km 1998r ile pali, jakie macie spalanie?

Awatar użytkownika
KamilG

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 01 maja 2012, 13:59
Imię: Kamil
Auto: opel astra G kombi
Silnik: 2.0 dtl 82km
Województwo: podlaskie

astra 2.0 dtl 82km 1998r ile pali, jakie macie spalanie?

#1

Nieprzeczytany post autor: KamilG »

Witam, kupiłem astrę G kombi z 1998r z silnikiem 2.0 dtl i mam pytanie ile ona powinna spalać paliwa? Autko było uszkodzone tj, silnik nie na chodzie. Pękły przelewy najprawdopodobniej podczas kolizji a potem próby odpalenia na plaka (pompa) i po lekkiej kolizji (maska i zderzak). Auto sobie zrobiłem na tiptop, pojeździłem 2 tygodnie po wioskach i mi wyszło 8l ale to były testy silnika, auta itp. Silnik praktycznie ma górę po remoncie ( głowica, uszczelki, pompa, filtry, oleje itp). Zużycie wyszło 25l na około 320km. Czy to trochę nie za dużo czy jeszcze w normie?

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5506
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Nie wiem ile powinno palić kombi ale mnie z tym silnikiem w HB wychodzi spalanie 5,5 l więc twoje wyliczenia trochę mnie przerażają. Litr więcej bym zrozumiał ale nie 3,5

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4897
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Nie no 5/5 to raczje emerycki styl jazdy no chyba ze na autostradzie jedziesz i to tez z noga raczje nie za bardzo wcisnietą.
25 litrow na 320 km to tez nie 3.5 litra wiecej jak te 5.5 tylko wychodzi sredniego spalania 7.8
Zalezy gdzie smigane w jakim stylu jakie odcinki ale te 7.8 nie wydaje sie byc jakies strasznie duze.
Swoimi autami smigam i tez aktualnie spalanie mam na poziomie 7 litrów.

Chcesz malego spalania to wsiadaj w auto i jedz przez pol Polski z predkoscia 110 km/h caly czas to wyjdzie ponizej 5 litrów.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
KamilG

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 01 maja 2012, 13:59
Imię: Kamil
Auto: opel astra G kombi
Silnik: 2.0 dtl 82km
Województwo: podlaskie

#4

Nieprzeczytany post autor: KamilG »

[qu
FalconTech pisze: spalanie 5,5 l więc twoje wyliczenia trochę mnie przerażają. Litr więcej bym zrozumiał ale nie 3,5
A gdzie tu jest napisane że 3,5L pali moje auto? Wiem, wiem... nie zdałem matury z matmy to i może matematyk ze mnie żaden ale wyszło mi około 8L a jak czytałem cały dzień to forum to wszyscy pisali od 5 do max 7,5L przy butowaniu takiego auta z takim silnikem ( no chyba że stoi w miejscu i na biegu jałowym:D ). Ja się nie spodziewam rewelacji w stylu 5- 6 L bo taki kit mi wciskał sprzedający auto a jak wiadomo silnik o takiej pojemności na samym powietrzu nie pojedzie. Czyli średnio licząc to powinno być te 7-8L jeżdząc normalnie. Nowiutkie auto typu VAG 1.9 tdi 130KM pali przy jeździe do 90km/h minimalnie ile udało mi się zejść to 6,5L a co dopiero astra z dwulitrowym silniem o mocy 82km i wadze większej od tego VAG-a.

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5506
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

wesoł pisze:Nie no 5/5 to raczje emerycki styl jazdy no chyba ze na autostradzie jedziesz i to tez z noga raczje nie za bardzo wcisnietą.
Tygodniowo robię 400 km do pracy. Kiedy można podgonić to pędzę ale zazwyczaj droga zawalona tirami i nie opłaca się na siłę wyprzedzać by być 10 m bliżej celu od kolejnej wyprzedzanej ciężarówki.
Przy takiej jeździe 90 km/h pokazuje 3,5 ÷ 4 l

Lubię zap... :mrgreen: i kręcić rekordy typu 40 km w 17 min przez dwa duże miasta i naprawdę dziwi mnie takie spalanie. Chyba że mi licznik przebiegu kłamie, bo to na jego podstawie są moje obliczenia.
KamilG pisze:A gdzie tu jest napisane że 3,5L pali moje auto?
Nie wiem gdzie, ale mi chodziło że o tyle więcej twój pali od mojego, sorry rypnąłem się trochę - 2,5 l więcej pali tobie.

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Awatar użytkownika
KamilG

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 01 maja 2012, 13:59
Imię: Kamil
Auto: opel astra G kombi
Silnik: 2.0 dtl 82km
Województwo: podlaskie

#6

Nieprzeczytany post autor: KamilG »

Ja mam kombi więc będzie palił więcej od HB i tak jak pisałem ta moja jazda to były testy, szosa- wioski więc i było autko butowane, jechało się i 140 i obroty szły do 4tys więc tak jak napisałem wyżej myślę że te 7-8L to norma i przy spokojniejszej jeździe zejdę niżej. Dziękuję za odpowiedzi

Awatar użytkownika
Kieraputos

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 15 maja 2011, 13:52
Imię: Kiera
Auto: Astra E. 100
Silnik: 2.0 16V DI
Województwo: kujawsko-pomorskie

#7

Nieprzeczytany post autor: Kieraputos »

Moja rocznik 1999, ten sam silnik 2.0 dl, z przebiegiem 285 000 pali średnio 5,5. Trasę z Zakopca do domu łacznie 601 km przejachaliśmy za 150 zł:D(VII.2011) Czyli na trasie z klimą wychodzi 5 l / 100km. Średnio na baku do momentu zapalenia się kontrolki śmiało robię 750 km. Myślę że przy dobrej jeździe można na baku zrobić 1000km:D Tylko gdzie te drogi?:)

unomelonio

Astro-maniak
Posty: 121
Rejestracja: 22 sty 2011, 16:32
Imię: Marek
Auto: Astra G
Silnik: 2.0 Di 16V
Lokalizacja: Racibórz

#8

Nieprzeczytany post autor: unomelonio »

moja Asia z przebigiem blisko 230k km ze zregenerowana pompa wtryskowa pali kolo 800 na baku lanym pod korek (tez mam kombika) ;)
jednak po przemysleniu tematu, liczenie spalania na podstawie przebiegu jest nie efektywne, bo jest zalezne m. in. od wielkosci kół, poniewaz jezeli przy zalozonych 17'' budzik ma przeklamanie o okolo 10 proc. to po godzinie jazdy ze stala predkoscia stan przebiegu tez bedzie przeklamany o 10 proc. ja mam zalozone 15'' a wy?

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4897
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Ciekawa teoria ale szkoda ze nie zawsze prawdziwa. Ja mialem do swojej AG trzy komplety kół i 17 calowe byly najmniejsze jesli chodzi o obwód koła. Najwieksze to byly zimowe 15 calowe kółka. Przelicz, pomysl i bedziesz wiedzial co i jak. 10% to troszke kolego przesadziles. Roznice zazwyczaj przy w miare poprawnie dobranych kolach wychodza 1,5-3%
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

unomelonio

Astro-maniak
Posty: 121
Rejestracja: 22 sty 2011, 16:32
Imię: Marek
Auto: Astra G
Silnik: 2.0 Di 16V
Lokalizacja: Racibórz

#10

Nieprzeczytany post autor: unomelonio »

bardzo możliwe :D za co przepraszam :) aczkolwiek jest różnica :D

ODPOWIEDZ