Podłączenie tempomatu Astra G

mitnick

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 15 sie 2007, 0:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

#111

Nieprzeczytany post autor: mitnick »

Pech chodzi po ludziach. Mam niby tempomat ale ani amatorski Tech2 ani OP COM nie chcą się z nim łączyć. Manetka działa, czujnik sprzęgła jest.

Klawisz - przewód manetki - przewód w samochodzi

I - zielony - czarno-żółty-
R- niebieski - czarno-brązowy
0 - czerwony - czarny
masa - szary - czarno-czerwony

Bez wciskania przycisków jest styk w przycisku 0. To normalne ?
Do czujnika sprzęgła idą 2 przewody szary i czarny. Jak wymontować czujnik sprzęgła by sprawdzić jego działanie ?
GG:3008930
Była: Astra F X16SZR
Jest : Astra G Y22DTR

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
djmpw

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 16 lis 2008, 23:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

#112

Nieprzeczytany post autor: djmpw »

sprawdzałeś progiem czy masz włączoną opcję tempomatu w ECU?
jeśli chodzi o przycisk "O" to jest to przycisk - normalnie zwarty - czyli jest u Ciebie ok.
sprawdź bezpiecznik lub też czy dochodzi napięcie do manetki na pin "B".
co do sprawdzenia czujnika sprzęgła odepnij złączkę i sprawdź miernikiem czy jest - normalnie zwarty -... i czy po naciśnięciu pedału - normalnie rozwarty - ...

mitnick

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 15 sie 2007, 0:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

#113

Nieprzeczytany post autor: mitnick »

jutro sprawdzę jeszcze to napięcie do manetki, ale czujnika sprzęgła nie da się sprawdzić bez demontażu :/ nie ma dojścia a widoczność pinów zerowa :/

Teoretycznie tempomat powinienem mieć niby w wersji sport jest w standardzie. Koledzy z VKP sprawdzali OPCOMem ale nie dało się połączyć do Tempomatu :/
GG:3008930
Była: Astra F X16SZR
Jest : Astra G Y22DTR

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
djmpw

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 16 lis 2008, 23:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

#114

Nieprzeczytany post autor: djmpw »

op comem to ostatnio próbowałem się połączyć do vectry która miała fabrycznie tempomat... też nie łapał tansmisji a tempomat działał prawidłowo... więc nie wiem od czego to jest zależne

mitnick

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 15 sie 2007, 0:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

#115

Nieprzeczytany post autor: mitnick »

Wielkie dzięki za rady. Wczoraj się trochę bawiłem, ale wczoraj nic nie sprawdzałem nt tempomatu. Dziś jadę i mówię co mi szkodzi wcisnę to I. I się stało :) tempomat działa :).

PRZYCZYNA ???
Wciśnięty za mocno przycisk sprzęgła. (dlatego koledzy z VKP wykryli błąd sprzęgła) Wczoraj właśnie go wyciągnąłem trochę, ale potem już nie testowałem. A dziś proszę :D

Dzięki za wszelkie porady.

PS. Niedługo montaż sprysków od Insygni :)
GG:3008930
Była: Astra F X16SZR
Jest : Astra G Y22DTR

[External Link Removed for Guests]

alfik

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 13 maja 2009, 22:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa/Ząbki
Kontakt:

#116

Nieprzeczytany post autor: alfik »

zdemontowałem wszystko co tylko możliwe w okolicy kierownicy i nic nie znalazłem(łacznie z ta siwa obudowa na przewody) ,moja asterka to 82 konny DTL z 2000r . Czy to moze zalezec od tego jakie mam wyposazenie bo w mojej asterce niemam elektryki jest tylko klima abs immobilizer 4x pp i centralka no i czy da sie jakos tą kostke podłaczyc?

Awatar użytkownika
djmpw

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 16 lis 2008, 23:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

#117

Nieprzeczytany post autor: djmpw »

na 99% da się podłączyć tempomat... u mnie w Y17DT też nie miałem wiązki... po prostu w tych rocznikach aut (tj. 2000-2001r), które nie miały fabrycznego tempomatu nie ma wiązki podciągniętej do kierownicy... robiłem instalacje z komory silnika a dokładniej złącza sterownika pompy do manetki którą wcześniej zakupiłem. jest sporo zabawy z położeniem kabli tj komora silnika<->wnętrze auta<->kierownica/manetka. do tego dochodzi odblokowanie w kompie funkcji tempomatu... ale się opłacało - tempomat działa 8) . poszukaj w komorze silnika u siebie takiej złączki jak na fotce niżej:

[External Link Removed for Guests]

alfik

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 13 maja 2009, 22:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa/Ząbki
Kontakt:

#118

Nieprzeczytany post autor: alfik »

djmpw, jesli chodzi o pociagniecie kabli z komory do kabiny to mam juz praktyke :mrgreen: (przeciagnołem kabel pod wzmachol), czyli jak znajde tą złoczkę to kupuje ten kabelek(ile kosztuje i gdzie go kupie?) jak znajde to cykne fote moze komus sie przyda ;)

Awatar użytkownika
djmpw

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 16 lis 2008, 23:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

#119

Nieprzeczytany post autor: djmpw »

kabelka to raczej nie kupisz bo idzie on z całą wiązką pewnie do kabiny. ale bierzesz przewód (trzy żyły w koszulce - u mnie był to lepszy przewód od audio) i puszczasz instalacje. manetkę kupujesz na allegro lub na szrocie - cena około 50pln, pasuje od vectry lub omegi. złącze manetki jak wiadomo ma piny o standardzie A, B, C i D. przewód B podpinasz pod bezpiecznik F1.38 - tam jest 12V po przekręceniu stacyjki. przewody odpowiednio od strony manetki do tego złącza w komorze to:

A <-> A
D <-> B
C <-> C

ps. tak przynajmniej wynika ze schematu...

może to ci pomoże:

[External Link Removed for Guests]

alfik

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 13 maja 2009, 22:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa/Ząbki
Kontakt:

#120

Nieprzeczytany post autor: alfik »

djmpw, przeszukałem dzis komore silnika i nieznalazłem (moze szukałem nie wtym miejscu) jest tylko jakas potrójna pod turbinka i podwójna w okolicach chłodnicy mógłbys konkretniej sprecyzowac albo wystawic fotke.

ODPOWIEDZ