Podłączenie tempomatu Astra G

Awatar użytkownika
djmpw

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 16 lis 2008, 23:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

#121

Nieprzeczytany post autor: djmpw »

skoro nie masz to poszukaj [External Link Removed for Guests] złącza sterownika/komputera...

snajpi84

Astro-maniak
Posty: 205
Rejestracja: 15 paź 2008, 13:40
Imię: Michal
Auto: Astra G / Mondeo IV
Silnik: 1,7 DTI / 2,0 TDCI
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gostomko
Kontakt:

#122

Nieprzeczytany post autor: snajpi84 »

Dzisiaj do mnie dotarła manetka tempomatu, niestety była w tak kiepskim stanie że szkoda słów (w dodatku z przesyłką kosztowała 125 zł) kierunki nie działały -> latała jak stara "kobieta lekkich obyczajów", ale myślę sobie co tam, zamontuje i sprawdzę czy tempomat zatrybi.

Niestety po montażu auto nie reagowało na przyciski w manetce i teraz mam wielką zagadkę która powstrzymuje mnie przed zakupem sprawnej manetki, gdyż nie wiem czy tempomat nie działał ze względu na opłakany stan manetki czy też inna przyczyna może być.

mój silnik to 1,7 dti.

macie jakieś sugestie na na sprawdzenie manetki (sam tempomat), albo może ktoś z pomorskiego (okolice Kościerzyny, Kartuz no może nawet Gdańsk) miał by możliwość się ze mną spotkać i przerzucić jego manetkę tempomatu do mojej asi i sprawdzić czy w ogóle śmiga.
[External Link Removed for Guests] - jeździdło - Astra G Kombi
[External Link Removed for Guests] - zabawka - Vectra C GTS

Awatar użytkownika
djmpw

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 16 lis 2008, 23:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

#123

Nieprzeczytany post autor: djmpw »

no cóż może po prostu masz nieaktywowana opcję tempomatu w komputerze auta... co do manetki to sprawdź miernikiem czy na przewód B dochodzi napięcie 12V... potem możesz sprawdzić cze między stykami B i A manetki jest "przejście" - powinno być. potem sprawdź przejścia między stykami B i C oraz B i D - tutaj "przejście" powinno być dopiero po naciśnięciu odpowiednio "I" oraz "R". tempomat może też nie działać jeśli czujnik hamulca lub sprzęgła jest wadliwy...

snajpi84

Astro-maniak
Posty: 205
Rejestracja: 15 paź 2008, 13:40
Imię: Michal
Auto: Astra G / Mondeo IV
Silnik: 1,7 DTI / 2,0 TDCI
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gostomko
Kontakt:

#124

Nieprzeczytany post autor: snajpi84 »

teraz jeszcze zauważyłem że owa manetka ma dwa kable idącej do wtyczki (tej co się podłącza w kolumnie kierownicy), zacząłem myśleć że to może manetka do wersji z mechanicznym tempomatem (takie były w benzyniakach montowane);

A co do czujników sprzęgła i hamulca czy tech2 pokaże jakąś usterkę? mam mechanika który dysponuje tym sprzęcikiem :m to mi sprawdzi
[External Link Removed for Guests] - jeździdło - Astra G Kombi
[External Link Removed for Guests] - zabawka - Vectra C GTS

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4905
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#125

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

W ABComie mozna bylo sobie sprawdzic wszystki eprzyciski na tempaku oraz wlaczniki na hamulcu oraz sprzegle jak dobrze pamietam.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

snajpi84

Astro-maniak
Posty: 205
Rejestracja: 15 paź 2008, 13:40
Imię: Michal
Auto: Astra G / Mondeo IV
Silnik: 1,7 DTI / 2,0 TDCI
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gostomko
Kontakt:

#126

Nieprzeczytany post autor: snajpi84 »

tylko niestety nie mam jak podłączyć kompa do samochodu we własnym zakresie, brak kabla oraz oprogramowania. w tygodniu podjadę do mojego mechanika i będę lukał co i jak. (mam zamówioną manetkę cztero przewodową, może na niej tempomat będzie śmigal)
[External Link Removed for Guests] - jeździdło - Astra G Kombi
[External Link Removed for Guests] - zabawka - Vectra C GTS

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4905
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#127

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Zawsze mozna sobie zamiast tej manetki odpowiednie kable zewrzec na probe a na drugie dwa tylko zrobic chwilowe zwarcie. Mamy wtedy symulacje tego co robi manetka. Po co odrazu kupowac manetke jak potem okaze sie ze nie masz albo kabla albo aktywowanego w ECU.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

snajpi84

Astro-maniak
Posty: 205
Rejestracja: 15 paź 2008, 13:40
Imię: Michal
Auto: Astra G / Mondeo IV
Silnik: 1,7 DTI / 2,0 TDCI
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gostomko
Kontakt:

#128

Nieprzeczytany post autor: snajpi84 »

wesoł, masz racje kolego, dzięki za podpowiedzi, ale faktem jest że chyba bał by się to zrobić.
Raczej jestem infromatykiem niż mechanikiem lub elektrykiem.
Manetkę będę miał to ją zamontuje a w środę odstawiam auto do mechanika na wymianę chlodnicy wody i chlodnicy klimy, oraz sprzęgła i wysprzeglika. Przy okazji wszystkie płyny i filtry to i do tempomatu zajrzy.
Gościu na co dzień pracuje w serwisie opla w 3mieście, posiada swojego Techa2 więc będzie działać.

Mam tylko pytanko czy to że manetka z tempomatem była z dwoma kablami mogło spowodować iż nie działała (z tego co czytałem powinna być z 4 kablami)
[External Link Removed for Guests] - jeździdło - Astra G Kombi
[External Link Removed for Guests] - zabawka - Vectra C GTS

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#129

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Tempomat załącza się od 30km/h dopiero. Ja z początku jak zamontowałem manetkę i sprawdzałem tylko na parkingu, to myślałem że nie działa, dopiero jak się wyjechałem na ulicę i się rozpędziłem zadziałało :)
Obrazek

snajpi84

Astro-maniak
Posty: 205
Rejestracja: 15 paź 2008, 13:40
Imię: Michal
Auto: Astra G / Mondeo IV
Silnik: 1,7 DTI / 2,0 TDCI
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gostomko
Kontakt:

#130

Nieprzeczytany post autor: snajpi84 »

ja sprawdzalem pod czas jazdy po wyżej 50 km/h, sprawdze koło wtorku na nowej manetce.

PS.

zakupiłem tą manetkę
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests] - jeździdło - Astra G Kombi
[External Link Removed for Guests] - zabawka - Vectra C GTS

ODPOWIEDZ