Zarówki led na całe wnętrze

Awatar użytkownika
Tobi

ex-Staff
Posty: 1457
Rejestracja: 22 wrz 2011, 9:34
Imię: Tobi
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Żarówki - rozmiary, typy itd. w Astrze G

#51

Nieprzeczytany post autor: Tobi »

Jeżeli takie coś chcesz to nie uzyskasz takiego efektu z żarówek SMD. Nareau a Ty masz białe tarcze ?

Awatar użytkownika
Nareau

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 01 lis 2014, 8:32
Auto: Astra G
Silnik: X16SZR
Województwo: śląskie

#52

Nieprzeczytany post autor: Nareau »

Czarne, dla uściślenia takie [External Link Removed for Guests]
i nie chcę dokładnie jak on, bo on tam ma jeszcze wskazówki na inny i pewnie jeszcze coś czego nie zauważyłem, a o samą czystość białego na tarczach, tidzie i pokrętłach nawiewu ;)
a masz jakieś działające zdjęcie jak to wygląda na tych smd ?

Awatar użytkownika
sezam0

Astro-maniak
Posty: 60
Rejestracja: 23 paź 2013, 8:33
Imię: Cezary
Auto: Astra III
Silnik: Z14XEP
Województwo: podkarpackie

#53

Nieprzeczytany post autor: sezam0 »

Panowie i Panie, mam pytanie odnośnie świateł do jazdy dziennej. Zastanawiam się nad zamontowaniem takiego czegoś w swoim aucie i wczoraj sobie troszkę poczytałem na ten temat. Znalazłem stronkę [External Link Removed for Guests] i tam jest napisane, że:

"Ogromną zaletą świateł do jazdy dziennej jest ich energooszczędność. Zużywają zaledwie 10 proc. energii wymaganej przez standardowe światła mijania. Ma to znaczny wpływ na zmniejszenie spalania, ponieważ jeden moduł pobiera 6.8W energii, czyli cały zestaw niecałe 14W."

Jak to się ma do rzeczywistości? Jest na forum ktoś kto mógłby się wypowiedzieć na podstawie własnego doświadczenia? Faktycznie spada spalanie?

Awatar użytkownika
przemty

ex-Staff
Posty: 6093
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:45
Imię: Przemek
Auto: była AF, jest AH
Silnik: był 17D, jest Z18XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#54

Nieprzeczytany post autor: przemty »

A teraz policz ile wydasz na lampy do jazdy dziennej -mowa oczywiście o markowych a nie chińczykach, ile na montaż ( jeżeli sam nie będziesz montował ) i zestaw to z ilościa paliwa jaką za to kupisz...
I teraz pomyśl ile trzeba jeździć aby mieć zysk ( z oszczędności) przynajmniej równy cenie nowych lamp...

Patrząc na mniejsze spalanie to montaż lamp do jazdy dziennej nie ma żadnego uzasadnienia
[External Link Removed for Guests]

Kelso_

Astro-maniak
Posty: 195
Rejestracja: 03 lis 2012, 11:44
Imię: Bill
Auto: Astra G 1.7 CDTI kombi
Silnik: Z17DTL
Województwo: podkarpackie

#55

Nieprzeczytany post autor: Kelso_ »

Oszczędności w zużyciu paliwa które są podawane to 0.1-0.2 l/100 km (trasa/miasto). Wydają się to wartości zbyt optymistyczne i jako realne przyjął bym połowę mniejsze. Są to wartości nie mierzalne w codziennym użytkowaniu.
Wszystko zależy od tego ile i gdzie jeździsz. Do oszczędności dochodzi jeszcze mniejsze zużycie reflektorów (szyba, odbłyślnik) a także rzadziej palące się żarówki.
Światła dzienne sens ekonomiczny mają. Świadczy o tym choćby powszechne używanie/dokładanie w TIRach. Wszystko jednak zależy od indywidualnych uwarunkowań i wyliczeń.
Na koniec dodam, że światła LED wcale takie wieczne nie są jak podają producenci (nawet te drogie/markowe) i tu również należy się liczyć z kosztami naprawy/wymiany.

Awatar użytkownika
przemty

ex-Staff
Posty: 6093
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:45
Imię: Przemek
Auto: była AF, jest AH
Silnik: był 17D, jest Z18XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#56

Nieprzeczytany post autor: przemty »

Dla Tirów jest tylko mała różnica w stosunku do osobówek. Dziennie pokonują one kilkaset kilometrów... ;)
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Arktos

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2013, 13:38
Imię: Krzysiek
Auto: Astra G 1.4 16V 90KM
Silnik: Z14XE
Województwo: mazowieckie

#57

Nieprzeczytany post autor: Arktos »

Czy mógłby ktoś mi wskazać aukcję allegro z poprawnymi diodami led smd do podświetlenia licznika bo sobie jedne raz kupiłem miały być dobre a nie pasowały bardzo proszę o pomoc

Kamil52494

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 24 lip 2015, 20:19
Imię: Kamil
Auto: Astra G
Silnik: 1,6 8V
Województwo: podkarpackie

#58

Nieprzeczytany post autor: Kamil52494 »

Witam Mam zamiar zmienić podświetlenie z seryjnego zółtego na Czerwony Zastosować Chce Diody SMD w Oprawce jak oryginalne zarówki i mam kilka pytań Diody Led wystarczy włożyć w miejsca seryjnych zarówek czy trzeba jeszcze coś przerobić ? drugie pytanie Potrzebuje Wszystkich zarówek jakie idą modele czy jakos tak i po ile sztuk tzn Zegary Kokpit środkowy ( mam bez klimy ) na wyswietlacze lcd, włącznik swiateł opuszczanie szyb przód i tył 4 szyby ele

!
Połączyłem z już istniejącym podobnym tematem...
Zalecam zapoznać się z art.4 regulaminu forum.
// Darian

RochKowalski

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 06 kwie 2016, 16:01
Auto: Astra G Njoy
Silnik: Z17DTL
Województwo: mazowieckie

#59

Nieprzeczytany post autor: RochKowalski »

W jakiego typu oprawkach są żarówki w desce i zegarach?
Czy te będą pasowały?

[External Link Removed for Guests]

Mithriandil

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 02 lis 2016, 10:37
Auto: Astra G
Województwo: małopolskie

#60

Nieprzeczytany post autor: Mithriandil »

Witam. Mam astre G i aktualnie nie wiem jakie mam zarowki, wiem natomiast ze kiepsko świecą. Myslalem o wymianie mijania, na OSRAM Night Breaker, cena jakos 60-80 zl.. Ale zostaja jeszcze zarowki drogowe.. Stąd moje pytanie, czy powinno sie wymieniac parami? Bo jednak cena bedzie ponad 2x wyzsza.
Czy moze jednak odpuścić te night breakery a wymienić komplet h7 i hb3 tak do 100 zł max za komplety. Jak myślicie co będzie lepsze? Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 28 lis 2016, 21:51 przez Mithriandil, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ