Brak oświetlenia deski rozdzielczej i środkowej konsoli.

Awatar użytkownika
nd022

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 29 paź 2012, 22:56
Imię: Piotr
Auto: Astra G
Silnik: 1.6
Województwo: lubuskie

Brak oświetlenia deski rozdzielczej i środkowej konsoli.

#1

Nieprzeczytany post autor: nd022 »

Witam. Własnie zakupiłem sobie Asterkę G. Kupowałem w dzień więc nie zauważyłem że deska rozdzielcza mi się nie świeci:) Ale jak wracałem to okazało się że nie świecą mi się zegary, oraz środkowy panel potencjometrów powietrza, ciepła itd. Na desce świeci się tylko licznik kilometrów oraz radio no i wyświetlacz radia z zegarkiem i temperaturą.
I teraz pytanie, co może być nie tak? Czy jest od tego jakiś bezpiecznik, czy może popaliły się żarówki? Jak to łatwo sprawdzić nie rozbierając całego auta:)
Ktoś może coś podpowiedzieć?
Pozdrawiam.

Grzana_Pl

Przedstawiciel Regionu
Posty: 770
Rejestracja: 20 mar 2008, 18:45
Imię: Grzesiek
Auto: Astra G Caravan/Volvo S60
Silnik: Y20DTH
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Bartoszyce/Olsztyn/Szczytno/Ostrołęka
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Grzana_Pl »

Najpierw sprawdź bezpieczniki czy nie są przepalone. Przepalenie tylu żarówek jest trochę mało prawdopodobne.

pisiek

Astro-maniak
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2008, 9:16
Imię: Michał
Auto: Astra G
Silnik: X18xe1/LPG
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: pisiek »

Podłącze się pod ten temat, chciaż u mnie troszke inaczej jest. Zakupiłem diody R5 w oprawkach i chciałem sobie je wymienić jako podświetlenie zegarów. No to porozkręcałem co trzeba wyciągam zegary, wymiana dioda za żarówke, zadowolony że szybko poszło montuje, przerecam zapłon włączam światła i nic...

Ale to nić wykręcam diody dociskam te blaszki na nich i jeszcze raz wkładam i pali się tylko czesc np. 2 z 5, ale że efekt podświetlenia marny (słabe czerwone światło) wracam do żarówek, wymieniam, montuje.... i znów nic, pali się 1 lub 2 z 5.

Panowie już mi ręce opadają co to może być. Czyżby potraktować te ścieżki lutownicą?

Awatar użytkownika
MateuszK1008

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2009, 16:57
Imię: Mateusz
Auto: Astra G 2008r
Silnik: 1,4 Twinport
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: MateuszK1008 »

Nie święcą mi pokrętła do sterowania nawiewami wszystkie trzy. Wszystko inne świeci łącznię z wyświetlaczem godziny daty i temperatury. Stąd moje pytanie jakie żarówki trzeba zakupić i w jaki sposób je najłatwiej wymienić? Czy konieczny jest demontaż panelu środkowego ? Posiadam Astrę G z 2008 roku.
Proszę o szybką odpowiedz :D

pisiek

Astro-maniak
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2008, 9:16
Imię: Michał
Auto: Astra G
Silnik: X18xe1/LPG
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: pisiek »

MateuszK1008 pisze:Nie święcą mi pokrętła do sterowania nawiewami wszystkie trzy. Wszystko inne świeci łącznię z wyświetlaczem godziny daty i temperatury. Stąd moje pytanie jakie żarówki trzeba zakupić i w jaki sposób je najłatwiej wymienić? Czy konieczny jest demontaż panelu środkowego ? Posiadam Astrę G z 2008 roku.
Proszę o szybką odpowiedz :D
Teraz to poleciałeś z tematem... po pierwsze jak zwykle bez przywitania ani czesc ani nic. Po drugie wystarczy w googlach wpisać i masz ale to chyba za trudne dla Ciebie? Może mamy Ci powiedzieć, kupić te żarówki i je dodatkowo wymienić?
Totalne lenistwo, powinno się wprowadzić zakaz pisania w dziale technicznym dla osób poniżej 10-20 postów bo tacy tylko loguja sie aby uzyskać info a potem ani widu ani słychu....

Sory moderator za off top ale wk@#$5 mnie posty tego typu.

Awatar użytkownika
Radziu942

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 20 lis 2012, 16:05
Imię: Radek
Auto: Opel Astra II
Silnik: 1700 DT
Województwo: zachodniopomorskie

#6

Nieprzeczytany post autor: Radziu942 »

Dołacze sie do tematu. mam podobny problem tylko ze u mnie sie wszystko żarzy a nie swieci normlanie , przy zapaleniu swiatel. a jak wylacze to swieci mocniej ten panel gdzie jest zegar i data . Wczesniej bylo normlanie, nagle mi tak wszystko przygaslo. Co moze byc przyczyną?
pozdrawiam

Awatar użytkownika
nd022

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 29 paź 2012, 22:56
Imię: Piotr
Auto: Astra G
Silnik: 1.6
Województwo: lubuskie

#7

Nieprzeczytany post autor: nd022 »

No i tyle się dowiemy. Prosisz o pomoc a zostajesz odesłany do google:) Brawo panowie. Forum można zamknąć skoro odsyłacie do google.
Pozdrawiam.

nezzy

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 19 kwie 2012, 14:10
Imię: Rafał
Auto: Astra G
Silnik: 1.6 16v
Województwo: wielkopolskie

#8

Nieprzeczytany post autor: nezzy »

pisiek pisze:Podłącze się pod ten temat, chciaż u mnie troszke inaczej jest. Zakupiłem diody R5 w oprawkach i chciałem sobie je wymienić jako podświetlenie zegarów. No to porozkręcałem co trzeba wyciągam zegary, wymiana dioda za żarówke, zadowolony że szybko poszło montuje, przerecam zapłon włączam światła i nic...

Ale to nić wykręcam diody dociskam te blaszki na nich i jeszcze raz wkładam i pali się tylko czesc np. 2 z 5, ale że efekt podświetlenia marny (słabe czerwone światło) wracam do żarówek, wymieniam, montuje.... i znów nic, pali się 1 lub 2 z 5.

Panowie już mi ręce opadają co to może być. Czyżby potraktować te ścieżki lutownicą?

Diody led musisz odpowiednio włożyć ... chodzi dokładniej tu o polaryzację. Jeśli nie świeci to obróć LED o 180 stopni i będzie git:)

Awatar użytkownika
themark

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2013, 21:56
Imię: MAREK
Auto: ASTRA G
Silnik: 1,6 16V
Województwo: lubuskie

#9

Nieprzeczytany post autor: themark »

Witam Wszystkich.
Na tym forum jestem nowy, do niedawna jeździłem Fiatem Marea, Teraz pomykam Astrą G 1999/2000.
Nie chcę zakładać nowego wątku więc podepnę się tu. Mianowicie też mam problem z podświetlaniem panelu pokręteł i przycisków obiegu wew., klimatyzacji i grzania tylnej szyby. Ale przeszperałem wątki no i myślę - żaróweczki. Jakie było kiedyś moje zdziwienie wsiadając po 19 do samochodu po pracy a było przed zmianą czasu więc ciemno kiedy zobaczyłem że panel - świeci!
Myślę cud i autonaprawa. Ale po przyjeździe do domu wyłączyłem zapłon i włączyłem go ponownie i... panel już nie świeci.
I tak teraz jest raz na tydzień się włączy a potem nie świeci.
Gdzie więc tu szukać przyczyny ??
Proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam
Marek

Awatar użytkownika
nd022

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 29 paź 2012, 22:56
Imię: Piotr
Auto: Astra G
Silnik: 1.6
Województwo: lubuskie

#10

Nieprzeczytany post autor: nd022 »

Dawno mnie tu nie było, ale widzę odmienione forum i lepiej się wczytuje to się pojawię. Przy okazji podzielę się moim rozwiązaniem problemu.
Więc nie świecąca deska rozdzielcza okazała się być z powodu spalonego bezpiecznika. O dziwo ten sam bezpiecznik odpowiada także za regulację prawej lampy. Gdy zmieniłem bezpiecznik to lampa nagle się odezwała. A nawet nie wiedziałem że nie działa bo druga podnosiła się normalnie:)
Co do oświetlenia pokręteł nawiewu itd, to okazuje się że jest to jakiś nie styk. Bo któregoś dnia u mnie także zaczęło świecić co prawda tylko połowa co oznacza że jedna żarówka jest spalona to świecenie po jakimś czasie ustało. I teraz jak puknę z lewej strony od kolana kierowcy to zaczyna świecić. Ale dostać się do tego jest masakrą więc na razie tego nie zrobiłem:)

ODPOWIEDZ