Astra G. Halogeny przeciwmgielne przednie.

Awatar użytkownika
maniekslu

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 23 wrz 2015, 12:38
Auto: Astra g
Województwo: pomorskie

Astra G. Halogeny przeciwmgielne przednie.

#1

Nieprzeczytany post autor: maniekslu »

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak powinienem podłączyć halogeny w mojej astrze. Sytuacja wygląda następująco. Mam nowy zderzak ze względu na wcześniejszą stłuczke. Nowy zderzak posiada otwory na halogeny, stary ich nie posiadał. Wiec odrazu zakupilem halogeny. Jednak przewody z kostkami do halogenow byly wyprowadzone pod zderzak juz wczesniej. W pulpicie mam przycisk tylko do tylnich przeciwmgielnych a na przednie jest zaslepka.. Elektryk powiedział mi ze lepiej zrobić nowa instalacje na jakiś inny wlacznik. Wiec kupiłem wlacznik i przekaznik 5-cio pinowy 12v. Chciałbym teraz wiedzieć jak to podłączyć przez przekaznik ktory kabel na ktory pin żeby niczego nie spalić i czy mogę jakoś wykorzystać okablowanie które jest oryginalne czy położyć nowe. Za każdy schemat podłączenia, każda pomocnicza fotkę czy też poradę będę bardzo wdzięczny.

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5508
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 29 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Jeśli masz kable przy zderzaku to sprawdź czy w skrzynce bezpieczników pod nr. 12 masz styki pod bezpiecznik, jak tak to wsadź tam bezpiecznik 15 A. Do tego w górnym rzędzie są czarne małe przekaźniki, na miejscu 4 od lewej jest miejsce na przekaźnik od halogenów.
Przekaznik i włącznik świateł wraz z przyciskiem pod przednie p. mgłowe znajdź gdzieś na szrocie lub na portalach aukcyjnych.

Nie szpeć auta i nie męcz się z kablami skoro instalację na 99% masz gotową.

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Awatar użytkownika
maniekslu

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 23 wrz 2015, 12:38
Auto: Astra g
Województwo: pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: maniekslu »

Gdy wyciągnę przycisk od tylnich jest tam na tej płytce sterującej microswich(chyba tak to się nazywa). A gdy wyciągnę zaslepke są tylko cztery małe dziurki tak jakby miejsce na microswich. Czy jeśli go tam przylutuje to tez będzie ok?

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5508
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 29 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Najlepiej jest wymienić cały panel przełącznika wraz z wyłącznikiem świateł mijania.

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Awatar użytkownika
maniekslu

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 23 wrz 2015, 12:38
Auto: Astra g
Województwo: pomorskie

#5

Nieprzeczytany post autor: maniekslu »

Ok będę działał i dam znać jaki efekt.. :)

EDIT:
A wiec. ;) podłączyłem wszystko tak jak kolega radził. Z tym ze pozwoliłem sobie kupic microswich i przylutowac do mojego włącznika. Przekaznik o którym była mowa znajduje się na 6 miejscu od lewej ( byc moze w Astra od 2001r. było inaczej niż w poprzednikach) Teraz jeszcze mały problem bo prawy chalogen świeci a lewy nie. Dziś sprawdzę zarowke, ale jeśli to nie jej wina to chyba będę szperal po przewodach..

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5508
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 29 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

To dobra wiadomość, że przełącznik ma komplet wnętrzności a jedynie brakuje przycisku.
Racja, przekaźnik jest na miejscu 5 a jego numer na schemacie to K4, czeski błąd.

Przekaźnik daje napięcie na cały obwód (nie tak jak w nowych, że można je włączyć pojedynczo). Więc oby to tylko żarówka.

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Pablo-87

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 25 sty 2011, 18:10
Imię: Paweł
Auto: Astra G
Silnik: 2.0 DTI
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Pablo-87 »

Co do włącznika świateł w kabinie - można dołożyć przełącznik bez problemu, gdzieś już widziałem taką przeróbkę. Co do lamp przeciwmgielnych - masz oryginały czy zamienniki? Ja miałem zamienniki i też miałem problem z tym, że nie świeciły albo przerywały. Jak masz zamienniki to spróbuj lekko wyciągnąć kombinerkami te blaszki we wtyczce. Czasami są za głęboko osadzone i nie stykają się z przewodem od instalacji elektrycznej.

Awatar użytkownika
maniekslu

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 23 wrz 2015, 12:38
Auto: Astra g
Województwo: pomorskie

#8

Nieprzeczytany post autor: maniekslu »

Sukces!!! :) wiec może od początku. Do płytki znajdującej się w wlacznik swiatel przylutowalem microswich, który kupiłem za 1zl. :) zmontowalem wszystko spowrotem. Wsadzilem bezpiecznik w gniazdo nr.12 i przekaznik 4pinowy w gniazdo nr.VI. W ten czas, po wciśnięciu microswicha na pulpicie zapaliła się lampka oznajmiajaca ze przednie halogeny są "obecne". Niestety zaświeci się tylko prawy. Po zastosowaniu się do rady kolegi wyżej( o wyciągnięciu nieco styków ) wyciagnelelm je delikatnie i lekko zagialem aby trzymały się mocniej. I oto moim oczom ukazał się piękny blask swiatla bijący tak z prawego jak i z lewego halogenu. Dziękuję koledzy za pomoc. bardzo się przydała. . :mrgreen:

EDIT:
Mała poprawka. Gniazdo przekaźnika to numer V. VI jest od przeciwmgielnych tył.

Awatar użytkownika
Fobik

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 22 kwie 2017, 17:12
Imię: Marcin
Auto: Astra G
Silnik: Z16XE
Województwo: łódzkie

#9

Nieprzeczytany post autor: Fobik »

Podepnę się pod temat. Chcę zamontować halogeny w mojej Astrze 1,6 16V z 2001r. Halogeny kupiłem, otwory pod nie się wytnie.Włącznik świateł do halogenów przednich zdobyłem, przekaźnik mam, wiązka elektryczna halogenów w zderzaku z prawej i lewej strony jest. Przekaźnik włożyłem (posiada styki),lecz bezpiecznik już styków nie posiada :/ Czy tak było fabrycznie w moim modelu,czy ktoś coś dłubał? Jak i gdzie go teraz wpiąć?

Awatar użytkownika
Nowy1cb

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2014, 0:01
Auto: Astra F kombi
Silnik: x1.6 kat
Województwo: łódzkie

#10

Nieprzeczytany post autor: Nowy1cb »

Jak nie ma to sporo rzeźbienia. Nie we wszystkich AG są wiązki w kabinie. Mnie właśnie to czeka trzeba ciągnąć kabelki samemu, ja dorwałem wiązkę od innej AG, najgorsze podłączenie to skrzynka bezpieczników bardzo ciężko się dostać.

ODPOWIEDZ