Naprawa silnika wycieraczek

kamil9480

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 18 cze 2015, 18:31
Imię: Kamil
Auto: Astra G 1,6 16V LPG
Silnik: X16XEL
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz

Naprawa silnika wycieraczek

#1

Nieprzeczytany post autor: kamil9480 »

Witajcie jako, że jest jesień i zbliża się zima pasowałoby, naprawić niepełnosprawny do tej pory mechanizm. Problem polega na tym, że są luzy oraz trzaski na bolcach, na których osadzone są ramiona wycieraczek. Na pierwszej pozycji "czasowej" wycieraczki przejadą pół szyby i się zatrzymują, a jak na szybkich chcę je wyłączyć to muszę wycelować aż będą na dole.
Ustaliłem, że odpowiedzialne za to są dwa elementy, które są na zdjęciach poniżej. Miał ktoś kiedyś coś podobnego? Można gdzieś kupić te elementy (element ze stykami oraz koło zębate) poza złomem? Bo nigdzie nie mogę nic znaleźć. Chodzi mi tylko o nowe elementy. Czy bardziej opłaca się olać regenerację i kupić cały zestaw silnik z ramionami za 150 zł zamiennik?



[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Ostatnio zmieniony 10 paź 2016, 19:55 przez kamil9480, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gormis

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2016, 19:08
Auto: astra j
Województwo: małopolskie

#2

Nieprzeczytany post autor: gormis »

Witam, tez miałem problem z ramionami okazało się że sa wyrobione tulejki, naprawiłem je tak że wybiłem bolce i tulejki, kupiłem w sklepie motoryzacyjnym zestaw naprawczy do rozrusznika do fiata 125p (te części są identyczne "tulejki") lekko papierem podszlifowałem bolce na których osadzone są ramiona, wbiłem tulejki nasmarowałem wbiłem bolce i śmiga już 4 miesiące jak nówka, koszt 3zł i 1,5godzinki roboty. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ