Błąd airbag po wymianie foteli

Awatar użytkownika
MvtxMxntvnv

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 03 lis 2021, 2:31
Auto: Astra G
Silnik: Z16SE
Rocznik: 2003
Województwo: pomorskie

Błąd airbag po wymianie foteli

#1

Nieprzeczytany post autor: MvtxMxntvnv »

Witam.
Wczoraj wymieniłem swoje stare fotele na komforty w skórach z grzanymi dupami i poduszkami. Problem w tym, że wcześniej miałem gołe zwykłe fotele i we wtyczce pod fotelami był używany tylko jedna wtyczka (bodajże od mat airbaga). Zamontowałem sobie te fotele i wszystko ładnie pięknie działa, oprócz tego ze nie moge wykasować błedu airbaga. Instalacja pod grzane dupy istniała, więc po dokupieniu przycisków i dorzuceniu bezpieczenika wszystko działa, poza błędem airbaga w obu fotelach. Nie wymieniałem sterownika, a że nie miałem wcześniej w fotelach poduszek, to takiego problemu nie było. Czytałem, że trzeba jeszcze wymienić sensory w drzwiach lub sterownik poduszek. Cała instalacja była w standardzie, więc podpiąłem kostkę pod fotelem + zółtą wtyczkę od airbagów. Teraz pytanie. Czy jeśli odepnę żółte wtyczki i usunę błąd to pozbędę się problemu? Dziwi mnie fakt, że w fotelu pasażera mam wlutowany rezystor przed zieloną wtyczką. Ktoś może miał podobny problem? Nie zależy mi na poduszkach w fotelach. Mogą one być nieaktywne. Byle pozbyć się problemu.

ODPOWIEDZ