JAki olej silnikowy?

Karlito

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 01 cze 2009, 15:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: Karlito »

a ja powiem zebys tylko nie lal castrola magnatec, widzialem badania silnika przy uzyciu tego oleju. brak odpowiedniej ilosci parafiny producent chce nadrobic czastkami metalicznymi osadzajacymi sie w silniku niwelujac efekt zimnego rozruchu. zgadza sie, to dziala. ale w wyzszych temperaturach cze czasteczki dzialaja jak papier scierny.

Awatar użytkownika
komorniq

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:23
Imię: Mikołaj
Auto: Fiesta mk3
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: komorniq »

A ja dodam, że w ogóle nie polecam lania castrola. Według Polskiego prawa, producent może spokojnie nazwać olejem syntetycznym olej na przykład hydrokrackowany. Jest to taka odmiana oleju mineralnego, która ma bardzo nie stabilne właściwości. I właśnie castrol takie oleje wypuszcza pod szyldem syntetyków 5w40 na przykład. Taki olej, potrafi przy wysokiej temperaturze zamienić się w drobinku żużlu i rysować gładź cylindrów. Do waszych Astr, proponowałbym dobrać jakiś olej z grupy syntetycznych od producentów takich jak Millers, Motul, Valvoline. To są pewne firmy, nie rujnują jakoś szczególnie budżetu, no ale jak wiadomo olej to dość ważny płyn ustrojowy samochodu, także wypada o niego zadbać. ;)

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4825
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#13

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

komorniq pisze:QR_BBPOST Taki olej, potrafi przy wysokiej temperaturze zamienić się w drobinku żużlu
Widzialem ostatnio rozebrane BMW x3 z przebiegiem 160tyskm - tylko 3 wymiany oleju. W misce olejowej 2kg tego zuzlu wlasnie. Wezyk do turbo zaklejony i turbine sie zatarla i stanela. Takze olej wymieniamy czesto...

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

mam fotki z passata B6 w ktorym wymienialem tez turbo. Olej wymieniany w systemie LL. Zapchany przewod olejowy zapchany nawet kanal w turbo. Normlanie sadza jkaby ja nalaowal szpachelka. Wirnik turbiny dostal luzow takich ze turbo pracowalo ale wstawalo przy 3200 obr.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
grzechu86tonie

Astro-maniak
Posty: 1284
Rejestracja: 09 cze 2009, 19:17
Imię: Grzegorz
Auto: byla Astra F jest Astra G
Silnik: 1,4 8v / 1,6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Okolice Ostroleki
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: grzechu86tonie »

Teraz mam valvo 5w40 maxlife czy jakos tak, a z motula co polecacie bo nadejszła wymiana a valvo juz nie chce zalewac ;)
kupie podłokietnik przód astra g

Awatar użytkownika
baran123

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 11 maja 2017, 17:42
Imię: Jacek
Auto: Astra G
Województwo: małopolskie

#16

Nieprzeczytany post autor: baran123 »

Ja mam 5w40 castrol. Silnik dobrze na nim pracuje. Także polecam

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#17

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

komorniq pisze:QR_BBPOST A ja dodam, że w ogóle nie polecam lania castrola. Według Polskiego prawa, producent może spokojnie nazwać olejem syntetycznym olej na przykład hydrokrackowany. Jest to taka odmiana oleju mineralnego, która ma bardzo nie stabilne właściwości. I właśnie castrol takie oleje wypuszcza pod szyldem syntetyków 5w40 na przykład. Taki olej, potrafi przy wysokiej temperaturze zamienić się w drobinku żużlu i rysować gładź cylindrów. Do waszych Astr, proponowałbym dobrać jakiś olej z grupy syntetycznych od producentów takich jak Millers, Motul, Valvoline. To są pewne firmy, nie rujnują jakoś szczególnie budżetu, no ale jak wiadomo olej to dość ważny płyn ustrojowy samochodu, także wypada o niego zadbać
brawo brawo brawo 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)

Podpisuje sie pod tym!!
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

VectorOPC

Astro-maniak
Posty: 1050
Rejestracja: 29 mar 2012, 21:02
Imię: Przemek
Auto: Golf VII
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#18

Nieprzeczytany post autor: VectorOPC »

Castrol nie ma najlepszych olejów, ale nie wynika to w pełni z technologii HC. Oleje Valvoline to w zdecydowanej większości również oleje HC. Tutaj karta charakterystyki Motula 8100: [External Link Removed for Guests]

UPS, też HC. Wiesz że gdzieś dzwoni, ale nie do końca w którym kościele. Oleje w pełni syntetyczne PAO mają swoje zalety, ale również wady. Nie da się typowo uogólnić. Jedyne o czym należy pamiętać - wymiana oleju co 10-15 000km.
Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar użytkownika
kicki

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwie 2016, 10:52
Imię: Konrad
Auto: brak
Województwo: mazowieckie

#19

Nieprzeczytany post autor: kicki »

Nie wiem czy olej nadal poszukiwany, ale jeśli tak, to mogę coś nie coś pomóc. Co do olejów, to lałem różnie i Motula i Millersa, nawet Castrola jednak najleiej sprawdza mi się RockOIl i na nim od kilku interwałów już jeżdże. Na plus przedewsystkim wysokie parametry, którę wyprzedzają Millersa. Poza tym, olej nie ucieka i ie ma potrzeby dolewania.

Awatar użytkownika
Robsom

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 27 paź 2011, 22:09
Imię: Robson
Auto: Calibra Astra Bertone
Silnik: xe
Województwo: wielkopolskie

#20

Nieprzeczytany post autor: Robsom »

Nikt nie wspominał o oleju Opel czyżby to była taka lipa? Niby produkuje go Mobil ponoć to ten sam olej

ODPOWIEDZ