Prośba i sprawdzenie egr

waldi007

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 15 gru 2015, 20:50
Imię: Waldi
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z16XEP
Województwo: Zagranica - UE
Pomocny: 1 raz

Prośba i sprawdzenie egr

#1

Nieprzeczytany post autor: waldi007 »

Witam
Podłączyłem ostatnio op com żeby sprawdzić egr ale nie wiem co te cyferki oznaczają.
Wklejam film z oo com.
Może ktoś powiedzieć czy działa ok?
[External Link Removed for Guests]

EDIT:
nikt nic nie podpowie? jak klikne na start activation to robie jakis test i gaśnie auto. tak ma być?? ktoś może wie czy te cyferki wskazują uszkodzenie zaworu?? bądź odwrotnie ;)

ogólnie to nie mogę poradzić sobie z szarpaniem na zimym silniku. i podejrzewam egr

maarkuss

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 22 lis 2015, 16:12
Imię: Marek
Auto: Alfa 159 MPI 1.8
Silnik: 9394000 - Z18XER
Województwo: małopolskie

#2

Nieprzeczytany post autor: maarkuss »

Jeżeli szarpanie występuje na jałowym tylko nie w czasie jazdy to elektrozawór szwankuje, a EGR z tego co pamiętam to się sprawdza stopień otwarcia, przy dodaniu gazu powinien się przymykać a na wolnych otwierać, liczy się to w procentach na skanerze diagnostycznym, nie wiem czy dobry test wybrałeś na skanerze, bo ci na nim wszystko stoi, a skaczą ci obroty tylko "speeed"

waldi007

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 15 gru 2015, 20:50
Imię: Waldi
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z16XEP
Województwo: Zagranica - UE
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: waldi007 »

no to chyba zły test wybrałem :)) mógłby ktoś podpowiedzieć gdzie muszę wejść w op com zeby pokazało mi jak działa egr? zaczynam zabawę z op com i nie ogarniam jeszcze:)

PiotrWłocławek

Astro-maniak
Posty: 151
Rejestracja: 29 paź 2015, 11:19
Imię: Piotr
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: PiotrWłocławek »

Jak wejść w to "solveur egr test". Kiedyś od razu to znajdowałem w programie a teraz za cholery nie mogę tego znaleźć. Może mam inna wersję o.coma niż ta którą kiedyś używałem. Klikamy SILNIK>Z17DTH i gdzie się to znajduje?
Głupie pytanie ale kiedyś ten test robiłem kilka razy a teraz nie mogę tej zakładki znaleźć,

dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam

EDIT:
Ok mam odpowiedź na moje pytanko

Silnik -> testy elementów wykonawczych -> i tutaj test przepustnicy i EGR

Tylko że ja mam tą zakładkę "test elementów wykonawczych" nieaktywną. Wina wersji oc to jest raczej. Ok. Szukam działającej wersji oc.

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 18 gru 2016, 23:22 przez PiotrWłocławek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ