Z20ler żywotność....

albanOs

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 27 lis 2014, 10:57
Imię: Albert
Auto: Opel Astra H
Silnik: z20ler
Województwo: mazowieckie

Z20ler żywotność....

#1

Nieprzeczytany post autor: albanOs »

Witajcie dzisiaj robiłem pomiar kompresji cylindrów w swojej astrze dodam, że auto ma przejechane 209 tyś. i od 30 tyś jeździ na gazie, pomiar robiony zgodnie z poprawną zasadą... tzn silnik rozgrzany do normalnej temperatury pracy 87C, podczas kręcenia rozrusznika pedał gazu wciśnięty w deskę manometr, wkręcany w głowicę a oto wynik poczynając od cylindra od strony kierowcy: 12,1--12--11,9--12,1 więc wydaje mi się, że to nie najgorszy wynik biorąc pod uwagę przebieg auta. Dlatego też zastanawiam się jak to jest z tą jakością tych silników biorąc pod uwagę, że to bliźniacza konstrukcja Z20let, która nie słynie z żywotność, dużo osób mówi że 200 tyś to graniczny przebieg i po nim blok wymaga raczej remontu...Może to nie do końca tak jest....

Labiel

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 29 lut 2016, 21:06
Imię: Rafał
Auto: Audi A4 B5
Silnik: APU
Województwo: wielkopolskie

#2

Nieprzeczytany post autor: Labiel »

Nie wiesz jak to jest w Pl? Ludzie kupują auta z przebiegiem 160-180tyś (wiadomo, każde auto ma taki przebieg), przy 200tyś silnik pada i potem takie opinie. A na prawdę silnik nakulane ma 300tyś. albo i więcej. Sam ostatnio kupiłem LERa z przebiegiem 230tyś. - prosto od niemca. Przebieg oryginalny, turbo wymieniane w tamtym roku. Oleju bieże bardzo mało. Na 5tyś dolałem 0,5l z czego większość wziął latem jak go trochę katowałem. Więc albo trafiłem na prawdziwą perełkę, albo po prostu 200tyś to nie taki wielki przebieg dla tego silnika - jeśli tylko 200tyś robi po raz pierwszy.

Awatar użytkownika
maciekkolo

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 22 lis 2015, 21:48
Imię: Jan
Auto: Astra H
Województwo: dolnośląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: maciekkolo »

albanOs pisze:QR_BBPOST Witajcie dzisiaj robiłem pomiar kompresji cylindrów w swojej astrze dodam, że auto ma przejechane 209 tyś. i od 30 tyś jeździ na gazie, pomiar robiony zgodnie z poprawną zasadą... tzn silnik rozgrzany do normalnej temperatury pracy 87C, podczas kręcenia rozrusznika pedał gazu wciśnięty w deskę manometr, wkręcany w głowicę a oto wynik poczynając od cylindra od strony kierowcy: 12,1--12--11,9--12,1 więc wydaje mi się, że to nie najgorszy wynik biorąc pod uwagę przebieg auta. Dlatego też zastanawiam się jak to jest z tą jakością tych silników biorąc pod uwagę, że to bliźniacza konstrukcja Z20let, która nie słynie z żywotność, dużo osób mówi że 200 tyś to graniczny przebieg i po nim blok wymaga raczej remontu...Może to nie do końca tak jest....
A ile oleju ci bierze?

albanOs

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 27 lis 2014, 10:57
Imię: Albert
Auto: Opel Astra H
Silnik: z20ler
Województwo: mazowieckie

#4

Nieprzeczytany post autor: albanOs »

Oleju bierze mi od wymiany do wymiany czyli 8 tyś może setkę a może i nie....

Awatar użytkownika
fafa91

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 31 sty 2017, 19:23
Imię: Tomasz
Auto: Astra H
Silnik: Z20 lel
Województwo: śląskie

#5

Nieprzeczytany post autor: fafa91 »

dla silników 2.0 turbo norma poboru oleju to 0,6 L na 1000 km :D

Awatar użytkownika
Misza

Astro-maniak
Posty: 1491
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Imię: Michał
Auto: ASTRA J COSMO AT; Forester SF 2.0
Silnik: A16LET
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ełk
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 11 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Misza »

Nie tylko dla 2.0 :) Chyba Opel ogólnie przyjął taką normę.
- Wydaje mi się, że nawet swoją Astrą bym przejechał tą drogę, bez większych problemów
- Zakopałbyś się. widać już zboczone myślenie użytkownika Subaru

Awatar użytkownika
kaslo

Astro-maniak
Posty: 327
Rejestracja: 17 mar 2008, 15:34
Imię: Paweł
Auto: Astra , Zafira, Corsa
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#7

Nieprzeczytany post autor: kaslo »

Nie tyko Opel, ale fabrykę można poprawić :D
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
Elektryka, mechanika, klimatyzacja, regeneracja - czyszczenie dpf, modernizacja oprogramowania, diagnostyka Tech 2-MDI
Norwida 4 T. 501807749

ODPOWIEDZ