Błąd ubogiej mieszanki P0171

Awatar użytkownika
Ussemo

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 26 lip 2016, 0:51
Imię: Patryk
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: wielkopolskie

Błąd ubogiej mieszanki P0171

#1

Nieprzeczytany post autor: Ussemo »

Cześć,

Pomocy w ratowaniu złOpla. Problem polega na wyrzucaniu błędu P0171 - Za ubogi system adaptacji paliwa i szarpaniu. Zaślepiłem już EGR. Jedyny plus, że może trochę mniej szarpie.

Logi i wykresy dostępne na [External Link Removed for Guests]

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Logi od startu na zimnym silniku. Przebyte ok 4 kilometry.

kuba95s95

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 08 lut 2016, 7:18
Imię: Bogdan
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z16XE1
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: kuba95s95 »

Największą głupota jest zaslepienie egr. Odepnij wtyczkę i wtedy sprawdź co się dzieje. Obstawiam zatkane kanały egr, powiedz jeszcze jaki silnik

Awatar użytkownika
Misza

Astro-maniak
Posty: 1491
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Imię: Michał
Auto: ASTRA J COSMO AT; Forester SF 2.0
Silnik: A16LET
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ełk
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 11 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Misza »

Bardzo niewdzięczny błąd. Sam z nim walczę :( U mnie dla odmiany nie ma żadnych efektów ubocznych (albo ich nie widzę). Z tego co prześledziłem neta, to sprawcą może być złe paliwo, usterki w dolocie, u siebie podejrzewam słynną odmę (znów, ale nie mam innych objawów z nią związanych)
- Wydaje mi się, że nawet swoją Astrą bym przejechał tą drogę, bez większych problemów
- Zakopałbyś się. widać już zboczone myślenie użytkownika Subaru

Awatar użytkownika
Ussemo

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 26 lip 2016, 0:51
Imię: Patryk
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: wielkopolskie

#4

Nieprzeczytany post autor: Ussemo »

kuba95s95 pisze:QR_BBPOST Największą głupota jest zaslepienie egr. Odepnij wtyczkę i wtedy sprawdź co się dzieje. Obstawiam zatkane kanały egr, powiedz jeszcze jaki silnik
Z16XEP. Przed zaślepieniem nie można było w ogóle jeździć tak mocno szarpał. Wtedy było więcej błedów - przed zaślepieniem EGR, tj. wypadanie zapłonu na wszystkich cylindrach i mieszanka za uboga. Także w tym akurat wypadku zaślepienie pomogło w 90% pozostał jeszcze problem z błędem mieszanki.

Często wspominacie, że należy wyczyścić kanały EGR ale skoro EGR jest zaślepiony to przecież w nim spalin nie ma?

EDIT:
Zna się ktoś na wykresach powyżej czy tylko każdy próbuje "coś tam" wymienić?

Jaceks

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 17 sie 2014, 12:50
Imię: Jacek
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP+LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: Jaceks »

jak jest błąd mieszanki to sprawdź szczelność kolektora wydechowego + rury wydechowej aż do 2 sondy.. jak po drodze jest dziurka to komp przekłamuje i wpada w ubogą.

Awatar użytkownika
widmo86

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 30 paź 2016, 15:26
Imię: Łukasz
Auto: Astra H
Silnik: z14xep
Województwo: mazowieckie

#6

Nieprzeczytany post autor: widmo86 »

Y co do pracy ciśnienie w kolektorze dolotowym jak sie nie myle jest wyliczany z przepływomierza i tutaj to wygląda na sprawne analizaując względem obrotów, opóźnienie zapłonu też jest powiedzmy w normie zaczyna to zanikać wraz z temperaturą silnika, dziwnie że temperatura zaciagane powietrza się nie zmienia, ale to nie powinnien być problem. Co do sond ciężko powiedzieć za bardzo zamazany wykres , a druga sonda doszła jak dla mnie do pracy dopiero przy nagrzaniu silnika do 90stopni ciekaw mnie jak wyglądała by praca po nagrzaniu na wolnych obrotach wtedy można coś więcej powiedzieć. Jak by się do czegoś przyczepić to wygląda to na sondę ale na razie nie można powiedzieć za wiele bo wykres jest nieczytelny, ale jak wykluczymy egr to zadam pytanie jaki jest przebieg i kiedy ostatnio były sprawdzane luzy zaworowe? Główną przyczyną może być właśnie ten problem. A jeszcze jedno może zacząć powoli walić się czujnik na klapach w kolektorze ssącym.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2016, 16:13 przez widmo86, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tomfish07

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 12 gru 2016, 19:17
Imię: Tomek
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: śląskie

#7

Nieprzeczytany post autor: tomfish07 »

Też mam P0171- silnik A16LET. Serwis stwierdził 1 sonda ale to nie pomogło. Błąd wyrzuca co jakiś czas jako chwilowy- bez efektów ubocznych. Obroty równe, moc jest.

jazura28

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 01 paź 2014, 16:58
Imię: jarosław
Auto: astra H
Silnik: 1.6xep
Województwo: mazowieckie

#8

Nieprzeczytany post autor: jazura28 »

Właśnie w tym jest problem ze po zaslepieniu egr nie zawracasz spalin a komp myśli że są one dodawane do powietrza zasysanego dlatego lepiej odpiac wtyczkę od egr to system widzi jego awarie i nie uwzględnia w dobieraniu składu mieszanki.

Cover

Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 28 gru 2014, 16:01
Auto: AH 1.6 16V SPORT
Silnik: Z16XEP LPG
Województwo: świętokrzyskie

#9

Nieprzeczytany post autor: Cover »

U mnie jak odpinałem wtyczkę EGR sinik jak był zimny gasł

Cover

Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 28 gru 2014, 16:01
Auto: AH 1.6 16V SPORT
Silnik: Z16XEP LPG
Województwo: świętokrzyskie

#10

Nieprzeczytany post autor: Cover »

Proszę o usunięcie tego i następnego posta.Niechcący napisało mi się 3 takie same posty
Ostatnio zmieniony 26 gru 2016, 20:45 przez Cover, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ