Spalanie Benzyna/Gaz 2.0 Turbo 200km

Awatar użytkownika
Maderski

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 05 sty 2017, 12:24
Imię: Dawid
Auto: Astra
Silnik: 2.0 Turbo
Województwo: łódzkie

Spalanie Benzyna/Gaz 2.0 Turbo 200km

#1

Nieprzeczytany post autor: Maderski »

witam około miesiąca temu zakupiłem dopiero co sprowadzonego opelka astre z benzynowym silnikem 2.0 turbo 200km, wersja kombi cosmo.
Auto odrazu praktycznie zostało zgazowane instalacją o wartości około 3500 tys tak żeby ten silnik nie tracił mocy . Na samym początku przygody z tym autkiem zalałem 20 litrów benzyny i gaz do pełna, gazu wchodzi 48 litrów , po trzykrotnym tankowaniu gazu na łączna sumę koło 125 litrów przejechane zostało prawie 950 kilometrów co daje spalanie rzędu 13 litrów , więc wynik myślę świetny jak na ten silnik, zaznaczam że nie było katowane , szybka zmiana biegów w miare spokojna jazda trzymyjac 2000 obrotów na budziku.
Natomiast po przejachaniu tych 950 kilometrów z benzyny w dniu dzisiejszym już nic nie zostało....
Zapaliła się dziś rezerwa, zaczęła mrygać więc dotankowałem 95tke.

Pytanie jest następujące:
czy taki pobór benzyny to normalna sprawa czy coś jest nie tak? Powinno ssać mniej benzyny czy więcej czy jest wporządku?

Zaznaczam jestem laikiem nigdy nie miałem do czynienia z gazem nie wiem jak wygląda spalanie gazu i benzyny w takim motorze.

Bardzo proszę o wypowiedzi.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 05 sty 2017, 12:44 przez Maderski, łącznie zmieniany 2 razy.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4826
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Jaka dokladnie instalacja gazowa ? Dotrysk benzyny ustawiony ?
Ten silnik nie jest prosty do strojenia jesli chodzi o gaz... to raz.
Po drugie te 13 litrow gazu to moim zdaniem troche za malo na 200KM. Ile pali benzyny przy jezdzie tylko na benzynie ?

Zalozenie jest takie:
samochod na gazie powinien palic 20-25% wiecej gazu niz benzyny. Jesli jest inaczej to do regulacji. Jesli pali malo to jezdzi na ubogiej mieszance- zawory I swiece szybko sie zuzywaja. Jesli plai duzo duzo wiecej niszczysz katalizator.

Awatar użytkownika
patryk_wey

Astro-maniak
Posty: 461
Rejestracja: 18 sie 2011, 20:29
Imię: Patryk
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z18XE + LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: patryk_wey »

Instalacje do tego silnika nie uruchamiają go na LPG. Zanim silnik się zagrzeje do 35 st. (nie wiem jak masz ustawioną instalację) musi pojeździć na benzynie. Na oko z tego co piszesz to z tych 950 km zrobiłeś ok 150 na PB i mógł spalić te 20 l benzyny a więc 13l/100km. A reszte 800 na LPB i spalanie ok 15 l/100km. To wszystko na oko i jeżeli takie wartości spalania pasują do tego silnika to będzie to normalne. Możesz podjechać to montera Twojej instalacji zapytać na jaką temperaturę ustawiona jest instalacja i ewentualnie zmniejszyć, żeby palił mniej PB.
Moja Astra [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
ramhell

Astro-maniak
Posty: 177
Rejestracja: 09 paź 2011, 15:01
Imię: Rafał
Auto: Bertone
Silnik: ecotec
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Wdzięczny: 9 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: ramhell »

2 tyś obr to męczenie tego silnika, utrzymuj te 2,5 gdzie turbinka już coś ładuje, ale to poza tematem ;)
Astra G Bertone

Awatar użytkownika
Mushasi

Astro-maniak
Posty: 532
Rejestracja: 16 kwie 2014, 12:40
Imię: Krzysztof
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

#5

Nieprzeczytany post autor: Mushasi »

Z tego co wiem to potrzebujesz emulator spalania bo pomimo, że jedziesz na gazie licznik zachowuje się tak jakby spalał benzynę.

Awatar użytkownika
patryk_wey

Astro-maniak
Posty: 461
Rejestracja: 18 sie 2011, 20:29
Imię: Patryk
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z18XE + LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: patryk_wey »

Mushasi pisze:Z tego co wiem to potrzebujesz emulator spalania bo pomimo, że jedziesz na gazie licznik zachowuje się tak jakby spalał benzynę.
Kolega dobrze mówi. Jak masz mniej niż 1/4 baku PB to zasięg i wskazówka opada pomimo że jedziesz na LPB.
Moja Astra [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4826
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Najnowsze sterowniki maja to w standardize tzw. emulator poziomu paliwa. Ale autor nie powiedzial co ma pod maska...

Awatar użytkownika
maciekkolo

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 22 lis 2015, 21:48
Imię: Jan
Auto: Astra H
Województwo: dolnośląskie

#8

Nieprzeczytany post autor: maciekkolo »

Wskaźnik poziomu paliwa przy gazie żyje swoim życiem. Początkowo też się niepokoiłem co się dzieje. Zaczynając trasę wskazówka poziomu benzyny była lekko podniesiona. Podczas 50km trasy jadąc na lpg, stopniowo spadała, w końcu zaświeciła się rezerwa a na koniec zaczęła migać. Jadąc na gazie :shock: Po zatankowaniu rzekomo prawie pustego zbiornika dziesięcioma litrami paliwa, wskazówka poszła na 40% poziomu. Radziłbym to olać i po prostu tankować jak się zaświeci rezerwa. No chyba, że masz bak dziurawy :p

Maxiu

Astro-maniak
Posty: 2406
Rejestracja: 02 wrz 2008, 16:35
Auto: Astra
Województwo: Zagranica - Azja

#9

Nieprzeczytany post autor: Maxiu »

Wslaznik dobrze pokazuje tylko musisz miec wiecej nic ok.1/3 baku.Zatankuj 20 litrow PB i zobaczysz ze jest ok.Ale jak wskazowka dojdzie do ok 1/3 wtedy swiruje.Trzymaj ok pol baku beny i wszystko jest ok.

Awatar użytkownika
fafa91

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 31 sty 2017, 19:23
Imię: Tomasz
Auto: Astra H
Silnik: Z20 lel
Województwo: śląskie

#10

Nieprzeczytany post autor: fafa91 »

Ja mam 2.0 turbo tylko ze 170 km , z LPG i tak : jak masz gaz to zawsze miej minimum 1/4 a najlepiej pół baku zalanej benzynki (auto zapala na benz. ale też pompa paliwa jest smarowana benzyną, pompa paliwa pracuje cały czas nawet podczas pracy silnika na gazie! ). U mnie spalanie gazu jest w okolicach 10,5-11 l ok. litr więcej niż benzyny. myślę że takie spalanie benzyny jakie jest u Ciebie w zimie jest normalne w tym silniku. Aby autko dobrze pracowało na LPG to z Mojego doświadczenia polecam Ci wymianę filtrów gazowych co 15 tys km. jak i również świec zapłonowych (gaz na wyższą temp. spalania tak więc świece się szybciej zużywają) Ja stosuje zamienniki oryg. w postaci Boscha po 12 zł/szt. i są wystarczające. no i wiadomo podstawy - filtry oleje i autko na LPG będzie śmigać a Ty będziesz cieszyć się zaoszczędzoną kasą :) Ja w swojej astrze mam 56 tys km. przejechanych na LPG i wszystko działa doskonale :D no może poza cieknącą pokrywą zaworów (typowy opel:)
Ostatnio zmieniony 31 sty 2017, 20:05 przez fafa91, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ