1.7 cdti przebiegi ??

LECHO

1.7 cdti przebiegi ??

#1

Nieprzeczytany post autor: LECHO »

Witam

Cały czas szukam auta, obecnie mam na oku Astrę Kombi 1.7 CDTI - 100KM

Jakie przebiegi ten silnik osiąga ?

Astra którą znalazłem ma ok 95tyś km czy to nie za dużo ?

Co w tym silniku (1.7 CDTI) może się sypać ?

Pozdrawiam
LECHO

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#2

Nieprzeczytany post autor: Struna »

CDTI ma wtrysk common raila więc strach przy tankowaniu lipnego paliwa :) Poza tym to chyba standardowe przypadłości

Poza tym 95 tys. km przebiegu to moim zdaniem mało jak na auto w dodatku z dieslem pod maską ;) No chyba że to auto jest młodsze niż 3 lata :) Oczywiście bardzo dużo zależy od tego w jaki sposób był eksploatowany samochód przy jakimkolwiek przebiegu no i czy ten przebieg jest 100% autentyczny.

Ps.
Jaki to rocznik auta?
Obrazek

LECHO

#3

Nieprzeczytany post autor: LECHO »

Struna pisze:CDTI ma wtrysk common raila więc strach przy tankowaniu lipnego paliwa :) Poza tym to chyba standardowe przypadłości

Poza tym 95 tys. km przebiegu to moim zdaniem mało jak na auto w dodatku z dieslem pod maską ;) No chyba że to auto jest młodsze niż 3 lata :) Oczywiście bardzo dużo zależy od tego w jaki sposób był eksploatowany samochód przy jakimkolwiek przebiegu no i czy ten przebieg jest 100% autentyczny.

Ps.
Jaki to rocznik auta?
Do kraju przyjechało w piątek, przebieg autentyczny i bezwypadkowe, rocznik to chyba 2004 (skleroza nie boli) , będę je dokładniej oglądał we wtorek kiedy pojawi się na placu ogólnie wyglądało OK na tyle ile oglądałem.

Czemu "No chyba że auto jest młodsze niż 3 lata :)" ??? zajechane ??


Pozdrawiam
LECHO

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#4

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Dlatego, że w rocznym lub 2letnim okresie używania auta 100 tys. km przebiegu to moim zdaniem dużo ;) Przeważnie tylko floty kręcą więcej :) a wiadomo że, jak ktoś dostanie auto służbowe, to za bardzo o nie nie dba ;) Nawet co z tego, że jest regularnie serwisowane itp. skoro przeważnie ciągle się je katuje?! "Najszybsi" kierowcy to zawsze przedstawiciele handlowi :P (Astry, Corsy, Seicenta i Pandy :P)

Ale jak na 3 lata to jest przebieg w sam raz :) 30 tys. przebiegu rocznie to raczej norma :)

Oczywiście nadal liczy się to jak auto było używane, bo jeśli ktoś cały czas pilnował oleju, filtrów, przeglądów i dbał o nie, nie katując przy tym silnika, to na pewno nic złego nie powinno mu się dziać mimo 100 tys. km po jednym roku :)

Co do odpowiedzi na pytanie "Jakie przebiegi ten silnik osiąga ?", to nie pamiętam dokładnie ale Opel przewiduje remont silnika chyba przy ok. 300 tys. km więc powinien przejechać więcej - czasami po remoncie a czasami i bez ;)

kargul

Astro-maniak
Posty: 1000
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostromecko
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: kargul »

Powiem Ci tak..jesli w Raichu ktos kupuje diesla to znaczy ze bedzie duuuuzo jezdzil...Wiec rzadko a nawet bardzo rzadko trafia sie diesel z niemiec z malym przebiegiem...znaczy rzadko..wszystkie sa krecone :mrgreen:
Kupię błotnik przedni od strony kierowcy. Najlepiej w kolorze grafit.

- O widzę kupiłeś sobie golfa ?
- Nie..Zająłem drugie miejsce w konkursie..
- Aha..A co bylo za pierwsze ??
- Worek ziemniaków :mrgreen:

joseph

Astro-maniak
Posty: 492
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: joseph »

1. Jakie przebiegi ten silnik osiąga ?
Jak będziesz szanował i zmieniał olej to pewnie 300000 d0 remontu ALE sprawdź co ile był zmieniany olej - bo jak co 50000 km był wymieniany castrol longlife to ja bym się zastanawiał.

2. Astra którą znalazłem ma ok 95tyś km czy to nie za dużo ?
Nie, zwłaszcza jak jeżdżone w trasie , nie bite , nie kupowane od Turka tylko od pierwszego właściciela a przebieg sprawdziłeś TECHEM2 a nie wg licznika i książki serwisowej.
Ja mam już 110000 wylatane w trasach z chipem i nie narzekam.

3. Co w tym silniku (1.7 CDTI) może się sypać ?
Silnik jest raczej dopracowany. Ale sprawdź czy przy ostrym przyśpieszaniu nie zapala się kontrolka trybu awaryjnego.

A sypać się może to co w każdym dieslu jak go nie szanujesz czyli :

turbo /nowa w aso 5300 zł/,
sprzęgło i koło dwumasowe /~1400 zł/,
pompa wtryskowa /5100 zł/,
wtryskiwacze /~3200 zł/,

Oczywiście przygotuj się na wymianę rozrządu , drążków kierowniczych, klocków oraz tarcz a po 150000 na regulację luzu zaworowego. Podałem wg kolejności i z cenami bez robocizny :) żebyś wiedział że jednak diesel duużo od benzyny droższy jak coś się popsuje, no chyba że znajdziesz części na allegro.

PS coś za szybko ten wóz ktoś sprzedał , stawiam że samochód był bity i radzę sprawdzić testerkiem lakier.

Usunięty użytkownik 5143

#7

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5143 »

Ja właśnie kupilem swoja astre z przebiegiem 221 tys km ale servisowana nie wiem co bylo wymieniane ani robione bo ten ich jezyk poprostu...niezrozumiały.
mam nadzieje ze zadne remonty mnie nie czekaja.
Zakupiona w Holandii.
acha co jedno mnie martwi to dosc ciezko wchodzi bieg 1 i 2

smigol

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 09 lip 2008, 20:48
Imię: Tomek
Silnik: Z19DT czyli 1.9 CDTI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: smigol »

Dokładnie ja mam 1.9 i przy 40tyś miałem turbo wymienione, na szczęście na gwarancji :)

do "kargul
A co do przebiegów to ja kupiłem roczne z przebiegiem 26tyś i na pewno nie był kręcony.
Tam gdzie kupowałem to stało ze 70 takich opelków :) z różnymi silnikami i różne modele.

Wymiana turbo u mnie to pewnie zasługa tego ze to było auto poleasingowe więc ktoś nie szanował turbinki.

matys

Astro-maniak
Posty: 60
Rejestracja: 17 maja 2008, 14:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śl.
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: matys »

auta sciaganie z niemiec - szczegolnie diesle i szczegolnie kombiaki - NA PEWNO JEZDZILY DUZO. Wlasnie takie auta kupuja niemieckie dusigrosze, ktorzy robia kupe km a chca taniej niz benzynka (LPG/CNG malo popularny, aczkolwiek to sie powoli zmienia).

Ja kupielm astre z prywatnych rak ktora miala 2 lata i w momencie zakupu 86tyś km...i to dla mnie jest autentyczny i absolutnie normalny przebig w niemeickim aucie (poza tym ze mam ks.serw.). Jak ktos sprzedaje 4-5 letniego dieselka sciagnietego zza Odry z 70k km...to to dla mnie jest... lipa panowie... Przede wszystkim patrzec na stan techniczny/zuzycie.... Licznik...licznik jest kwestia wtórną... zawsze można podregulować :mrgreen:

a to niestety a PL normalka (i u niemieckich turków) :roll:

A tak w ramach ciekowostki - dawny kolega z podstawowki trudni sie sprowadzaniem aut z zachodu.. i co robi po przekroczeniu PL granicy ? Ano :
1. Kreci licznik
2. Nowa kierownica
3. Nowa gałka zmiany biegów

Wszystko kupuje w ciagu wyjazdu po pare samochodow. Zarabia na tym duzo wiecej niz wklada w wymiane ww czesci. Dla niewprawionego oka - ciezko wyczuc ze auto ma 2xprzebieg na liczniku. Najgorsze jest to, ze mowiac mi to - cieszy sie jak ten tuman ze ludzie sie na to nabieraja.... :roll: :roll: :roll:

WIEC UWAZAJCIE NA KUPOWANIE IMPORTU OD HADLARZYKÓW....

pozdrawiam

sebisebi

Astro-maniak
Posty: 146
Rejestracja: 14 lis 2007, 12:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: sebisebi »

Może trzeba kolegę wysłać na rozmowę do Prokuratora? Takich dziadów trzeba tępić jak wszy! Mam nadzieję, że pobłażanie w przypadku takich oszustów kiedyś się skończy i będą oni traktowani na równi z innymi przestępcami!
Jak można spojrzeć sobie w oczy stojąc przed lustrem będąc takim oszustem???????

ODPOWIEDZ