1.7 cdti przebiegi ??

rafal291

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 24 lis 2008, 23:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: rafal291 »

Słuchajcie ! Byłem wczoraj w Gnieźnie ze znajomymi po opla : chcieli kupić merivę 1,7 cdti 101 KM albo astrę III z tym motorkiem. I co? Przejrzałem około 70 aut (byłem we wszystkich komisach od 9-00 do 15-00 chodziłem !) i nie ma żadnego, powtarzam, żadnego auta w całości bez przygód ! A liczniki cofane ! na zegarach jest 88 tysięcy a motor jak zagadał to jak gruźlik ! na mój gust jakieś 500 tysięcy to przebieg autentyczny ! Listwy na butapren przyklejane, rzeźba jak cholera ! Miałem ze sobą profesjonalny czujnik grubości lakieru. Astra III ma zazwyczaj między 120 do 180 wskazanie ( w mikronach) rekordzista miał : 2474 ! Na dachu ! No i niosłem to cudo w walizeczce i już się na mnie w jednym komisie szykowali ! Wiuuuuuuuu ! Pojechaliśmy i nigdy więcej ! Jedna astra na pozór ładna ! Malowany tylko błotnik i mały przebieg - nawet autentyczny bym powiedział ale ! Kielich od mcphersona - odklejony ! Znajomi zażyczyli sobie wizytę w komisach a ja wiozłem ich do faceta, od którego wziąłem już któreś auto z kolei i gość jest uczciwy - ale chcieli poprzebierać - pojechaliśmy na końcu do niego i wzięli auto bez szemrania ! Ale ta wycieczka po komisach była potrzebna - przestrzegam przed kupowaniem na łapu-capu - nawet deski już kleją tak po wystrzale poduszek, że są nie do poznania !

jacek_1

Astro-maniak
Posty: 599
Rejestracja: 28 gru 2008, 12:12
Auto: ASTRA TT
Silnik: Z19DTH
Województwo: Zagranica - Azja
Lokalizacja: Sosnowiec / Warszawa
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: jacek_1 »

Jakbys obserwowal rynek uzywek w Polsce to bys wiedzial gdzie jest zaglebie sciagczy bitych samochodow. Gniezno jest jedna z takich miejscowosci, podobnie jest z Plockem chociaz tam tez zdarzaja sie nie bite egzemplarze w bdb stanie. Kolejne miejsce to Rzeszow tam na potege masz Audi i w wiekszosci sa krecone albo bite :( Co do przebiegu w Oplu to jest do sprawdzenia nie zawsze w 100% pewny ale jest odczyt z ECU nie hodometru lub sprawdzenie jakie naprawy serwisowe mialo auto do tej pory istenieje system takich napraw i jest to system europejski takze nawet sprowadzonego Opla mozna sobie tam sprawdzac. Zmiana przebieguw ECU silnika to juz jest chwila zabawy dlatego czesto jest zmieniany tylko parametr hodomert a reszta zostaje taka jak byla. Koszt przekrecenia licznika to max 250zl a handlarz zyskuje przynajmniej 1000 jak nie wiecej.
Pozdrawiam Jacek

"W tym roku jestem gwiazdą, ale kim będę w następnym ? Czarną dziurą ?" W.Allen

Mobil: 2xPresident Wilson+ Sirio ml145
Uniden 68XL + cos :)

BartekG7

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 05 gru 2015, 23:06
Imię: Bartosz
Auto: Astra H
Silnik: Z17dth
Województwo: lubelskie

#23

Nieprzeczytany post autor: BartekG7 »

Witam. Panowie w związku z tym ze moją astra przekroczyła przebieg 300000, zaczynam się zastanawiać co dalej. Autem jeżdżę od 60 tyś km. Do tej pory jedynie wymiana dwumasu. I pełen serwis filtry oleje itd. Jak i Was z przebiegiem . Czy po 300000 tyś zwiększa się liczba awarii coś zaczyna szwankowac? Zastanawiam się czy kolejne 300000 tyś jest możliwe ? Nie chce zmieniać auta gdyż jak do tej pory bezawaryjną jazda to rewelacja. Przebieg mam pewny. Wtryski z fabryki. Czy przeprowadzać jakąś kontrolę dogłębną wtryskiwaczy i osprzętu by zapobiec ewentualnego zużycia osprzętu silnika? Mając na myśli dalszą jazdę przez następne tysiące kilometrów? Pozdrawiam.

hernanc

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 30 sie 2014, 23:57
Imię: Daniel
Auto: Opel Astra H 1.7 125KM
Silnik: Z17DTR
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

#24

Nieprzeczytany post autor: hernanc »

chlopie 300tys. i tylko dwumasa wymieniana?? Ja pierdziele to albo Ty masz niesamowite szczęście albo ja niesamowitego pecha do awarii...

BartekG7

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 05 gru 2015, 23:06
Imię: Bartosz
Auto: Astra H
Silnik: Z17dth
Województwo: lubelskie

#25

Nieprzeczytany post autor: BartekG7 »

Przez moje 60 tyś tak:) oczywiście co roku filtry oleje, gumy w zawieszeniu czysta esploatacja.

jedivader

Astro-maniak
Posty: 198
Rejestracja: 27 sty 2012, 20:58
Imię: Marcin
Auto: Astra H SW 1.7 CDTI / K ST 1.6CDTI
Silnik: A17DTJ/B16DTE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Ostrołęka

#26

Nieprzeczytany post autor: jedivader »

to ja BartkaG7 przebije... 301000 dziś stuknęło i wszystko w orginale :D oby tak dalej. Serwisy filtrowo olejowe co 10 tysi.
Autko od pierwszego kilometra w moich rękach (no dobra od 5 bo z takim przebiegiem odbierałem z salonu). Jazda głównie w trasie, rocznie 60 tysi przebiegu.

BartekG7

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 05 gru 2015, 23:06
Imię: Bartosz
Auto: Astra H
Silnik: Z17dth
Województwo: lubelskie

#27

Nieprzeczytany post autor: BartekG7 »

Jedivader a jaki silnik 101 koni ?

jedivader

Astro-maniak
Posty: 198
Rejestracja: 27 sty 2012, 20:58
Imię: Marcin
Auto: Astra H SW 1.7 CDTI / K ST 1.6CDTI
Silnik: A17DTJ/B16DTE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Ostrołęka

#28

Nieprzeczytany post autor: jedivader »

jak w opisie A17DTJ czyli 110 km z dobrodziejstwem DPF-u ;-)

ODPOWIEDZ