Szarpanie podczas jazdy, Astra H 1.3 90KM

ver8

Astro-maniak
Posty: 144
Rejestracja: 07 lip 2009, 8:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowy Dwór Maz
Kontakt:

Re: szarpenie podczas jazdy, Astra H 1.3 90KM

#11

Nieprzeczytany post autor: ver8 »

cibi, tu masz link w sprawie egra w 1.3 [External Link Removed for Guests]
w ostatnim poście masz email do kolesia który może podesłać zdjęcia

generalnie trzeba wyjąć egra razem z chłodnicą spalin, od strony akumulatora odpiąć wodę (wcześniej wyjmujesz akumulator), od strony nagrzewnicy też odpiąć wodę (odpinasz przewody paliwowe od filtra i przesuwasz na bok), no i jeszcze spaliny też odpiąć (uwaga na podkładkę), trochę trzeba się namęczyć bo dostęp jest cholernie trudny, ale jak się jest dostatecznie zawziętym to na pewno można sobie poradzić.

proponuje wcześniej zakupić środek do czyszczenia przepustnic i gaźników - najlepiej rozpuszcza cały syf, przynajmniej litr płynu do chłodnicy, opaski zaciskowe ślimakowe

zerknij na allegro, zobacz: dwie śruby a reszta to tylko przewody, patrzysz jak lecą i odpinasz w najwygodniejszym dla ciebie miejscu
[External Link Removed for Guests]

po odkręceniu egra razem z chłodnicą spalin wyciągasz w stronę zbiorniczka płynu wspomagania, trzeba go trochę poobracać aby wyszedł, zapamiętaj jak go wyciągasz bo trudniej włożyć :)

cibi

Astro-maniak
Posty: 57
Rejestracja: 14 sty 2011, 9:15
Imię: Tom
Auto: Astra H
Silnik: 1,3 CDTI
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: LLB

#12

Nieprzeczytany post autor: cibi »

Dzięki za cenne info. Na pewno skorzystam.

Awatar użytkownika
Wind

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 25 mar 2011, 18:53
Imię: Tomek
Auto: Astra H
Silnik: 1.9

#13

Nieprzeczytany post autor: Wind »

Witam,

Niestety mam podobny problem, przy szarpaniu w okolicach 2000 obrotów słyszę również delikatne szuranie. Generalnie objawy identyczne, mocniej naciskam gaz i wszystko OK. Nawet trudno wytłumaczyć mechanikowi:) oni wsiadają cisną ten samochód i mówią że się nic nie dzieje. Sprawa nie jest śmieszna bujam się już 2 tygodnie od warsztatu do warsztatu oryginalny komputer Opla nie wykazał żadnych błędów. Jakby komuś się udało to napiszcie na forum.

pozdr

Awatar użytkownika
miodek557

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 06 lut 2011, 23:26
Imię: Łukasz

#14

Nieprzeczytany post autor: miodek557 »

Posiadam też astre 1.3 90KM i mam identyczny problem do tego dochodzi jeszcze popiskiwanie gdy jade równo. jak przyspieszam to jest oki ale jak jade równo to znowu piszczy. wiecie moze co moze byc tą przyczyną?? jestem laikiem samochodowym i mam pytanie co to jest te erg co mówicie??

NoBody

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 15 sty 2011, 15:47
Imię: Jarek
Auto: Astra
Silnik: 1.9 DTL

#15

Nieprzeczytany post autor: NoBody »

[External Link Removed for Guests] tu coś masz kolego użyj opcji szukaj

ver8

Astro-maniak
Posty: 144
Rejestracja: 07 lip 2009, 8:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowy Dwór Maz
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: ver8 »

NoBody, nie problem wyczyścić tylko wyjąć to cholerstwo z 1.3, bo w 1.9 to banał jest.

All, dajcie znać jak któremuś uda się rozwikłać ta zagadkę :)

Burza

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 14 sty 2011, 20:25
Imię: Tomasz
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.9 CDTI
Województwo: śląskie

#17

Nieprzeczytany post autor: Burza »

A kogo możecie mi polecić z Łodzi, jakiegoś dobrego mechanika aby przeczyścił mi ten nieszczęsny EGR oczywiście za rozsądne pieniądze??

davidtentyp

Astro-maniak
Posty: 191
Rejestracja: 18 sty 2011, 22:08
Imię: Dawid
Auto: Astra H Cosmo
Silnik: 1.9 DT
Lokalizacja: Wrocław

#18

Nieprzeczytany post autor: davidtentyp »

Mam ten sam problem! Ha... również moje czułe uszy słyszą delikatne szuranie podczas tego szarpania.

Stawiam na EGR, dla tych którzy chcą wykluczyć przepływomierz polecam jego wypięcie i przejażdżkę ;)

darrecki

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 31 lip 2008, 23:41
Imię: Darek
Auto: Astra H
Silnik: 1.3CDTI
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: darrecki »

Witam kolegów i od razu przypomnę, że temat poszarpywania w 1,3 cdti był już dawno poruszany na tym forum ale po awarii serwera prawdopodobnie ten wątek przepadł. Dodam również że kiedys z kolega semitarem spedziliśmy trochę czasu na mailach odnosnie tego problemu i niestety jak na razie rozwiązania brak.
Kiedys u mnie pomogła wymiana filtra powietrza ale niestety po około pół roku od wymiany problem powrócił.
Byłem z tą usterką równiez w ASO i po naprawie otrzymałem informacje że oprogramowanie sterownika silnika zostało poprawione i teraz powinno być wszystko w porządku. Niestety po około dwóch tygodniach problem dalej powrócił.
Pisałem również w tej sprawie maila do GM Polska , w odpowiedzi otrzymałem tu cytat: "Równie dobrze może to byc nieprawidlowo pracujaca (w pewnym zakresie obrotow silnika - brak kodu bledu) sonda lambda". Tego niestety do tej pory nie sprawdziłem.
Jak dla mnie jest jakiś bug w oprogramowaniu sterownika silnika, dodam że u mnie szarpanie nie tylko pojawia się przy delikatnym dodawaniu gazu ale również przy normalnym przyspieszaniu daje sie odczuć pojedyncze szarpnięcia.
Słyszałem że serwisy mają jakieś nowe oprogramowanie do tego silnika które podnosi moc na 105KM i moment na 220Nm, nie wiem czy to prawda ale za niedługo zamierzam wymienić olej plus filtry plus odgrzybić klimatyzację i może wybiorę się do ASO to zapytam ich o to. No chyba że jest na forum jakiś kolega który pracuje w ASO to prosze o info.

semitar

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 22 mar 2011, 10:39
Imię: Tomek
Auto: Astra H 1.3 CDTI
Silnik: Z13DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

#20

Nieprzeczytany post autor: semitar »

Witas kolego darrecki :)
Myslalem, ze u Ciebie problem juz rozwiazany, a tu prosze... :) Nie jestem sam z problemem. Jak widzisz, u mnie powrocilo. Przez zime bylo tak pieknie, a teraz znow.....

Pozdr!
Kto ma Opla ten ma hopla

ODPOWIEDZ