Dziwne odgłosy na półsprzęgle 1,7 DTH

natec87

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 11 mar 2014, 21:25
Auto: Astra h
Województwo: lubelskie

Dziwne odgłosy na półsprzęgle 1,7 DTH

#1

Nieprzeczytany post autor: natec87 »

Witam Serdecznie Kolegów
Chodzi o astre h 1,7 cdti DTH 101 km

Pojawiły się dziwne odgłosy na " pół sprzęgle". To znaczy jak wcisnąć sprzęgło tak lekko to zaczyna coś ( tarabanić, terkotać) ale nie aż tak głośno, a nawet takie jakby piszczenie.
Po wciśnięciu sprzęgła do końca odgłosy ustają, tak samo jak puszczę sprzęgło też cisza.
Do tego jak się lekko wciśnie sprzęgło to czuć na nim lekkie wibracje.

Czy auto zimne czy ciepłe jest to bez różnicy.

Zrobiłem kilka testów ale nie wiem czy można dzięki nim wykluczyć dwu masę, a może łożysko oporowe docisk.

A mianowicie jak wrzucę pierwszy bieg, zaciągnę ręczny i powoli puszczam sprzęgło to nic nie hałasuje.
Tak samo jak na piątym biegu zwolnię do 50 km/h i dam pedał gazu w podłogę to auto z oporem stopniowo przyśpiesza i też nic nie hałasuję.

Wiem , za nim rozkręcę to jak wróżenie z fusów chociaż nie ukrywam że mam nadzieje, że to docisk heh

Mam do zrobienia taka trasę z 700 km lepiej nie ryzykować ? jak myślicie.

PiotrWłocławek

Astro-maniak
Posty: 151
Rejestracja: 29 paź 2015, 11:19
Imię: Piotr
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: PiotrWłocławek »

Łożysko oporowe. Można jeszcze spokojnie jeździć. Łożysko wymienisz przy wymianie sprzęgła za XXX tys km.

W silniku 1.7DTH jak jeździ się bez szaleństw i bez jazdy na pół sprzęgle to sprzęgło prędzej padnie jak koło dwumasowe. Ostatnio byłem podczas wymiany dwumasy przy 1.7DTH to mechanik się zdziwił jak zobaczył zerową tarczę sprzęgła a dwumas miał lekki luz ale spokojnie jeszcze by pojeździł. Przebieg to był 240tys. km.

Z17DTH RuLeZ hehehehehe


pozdrawiam

Awatar użytkownika
marchewant

Astro-maniak
Posty: 490
Rejestracja: 06 sty 2013, 14:59
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra F oraz Astra H COSMO
Silnik: X14NZ i Z17Cdti
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: marchewant »

Panowie odgrzeję temat.
Mam pytanie odnośnie dwumasy. Jak rozpoznać padające koło podczas jazdy?
Asterka F 1.6 8V 82KM :) Srebrna strzała :-)

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mariopsk

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2014, 8:35
Imię: Mariusz
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: lubelskie

#4

Nieprzeczytany post autor: mariopsk »

Witam kolege. Mialem ten sam problem. To chrubotanie o oznaka kończącego sie kola dwumasowego. Tak wiec zbieraj kase. Mi dwumasa padla przy ok 130 tyś. Tez chrubotalo mialem badziej ze to łożysko,ale po demontażu okazalo sie dwumasa w tragicznyn stanie.

ODPOWIEDZ