1.9CDTI faluje i czuć wibracje

wincich

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 01 wrz 2015, 12:33
Auto: astra J
Województwo: lubelskie

1.9CDTI faluje i czuć wibracje

#11

Nieprzeczytany post autor: wincich »

U mnie takie coś przestało istnieć po wymianie sprzęgła i koła dwumasowego

Killqio

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 01 gru 2016, 19:39
Imię: Adam
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Województwo: podkarpackie

#12

Nieprzeczytany post autor: Killqio »

U mnie sprzęgło jest raczej ok, nie ma żadnych wibracji, tylko wskazówka faluje, błędów nie ma więc ja będę jeździł:D

Awatar użytkownika
Panaś

Astro-maniak
Posty: 206
Rejestracja: 09 lip 2011, 20:12
Imię: Rafał
Auto: Astra H Caravan wcześniej Astra F
Silnik: Z19DTH i X17DTL
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Siemiatycze
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Panaś »

Co do diagnozy Twojego kółka na alternatorze. Raczej to nie jest tego przyczyną. najłatwiej to zwrócić uwagę na pasek czy od spodu auta nie "podskakuje" pasek jeżeli ma wibracje to świadczyłoby to o zużyciu tego kółka a dokładnie to sprzęgiełka. Jednak najlepsza diagnoza to zdjąć pasek i sprawdzić czy kółko po zblokowaniu wirnika obraca się w jedną stronę a w drugą stoi jeśli tak to ok jeśli nie to czeka Cię robota. Opis wymiany masz u mnie w garażu.
jeżeli sprzęgiełko jest mocno zużyte to może pocerepać Ci pasek jak u mnie na załączonym zdjęciu w garażu a w ostateczności porwać pasek. Dodatkowym objawem zużytego kółka jest to, że auto jest bardzo słabiutkie przy mniejszych obrotach sinika wręcz może nawet przygasać. :)

Awatar użytkownika
hunter999

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 21 lis 2016, 13:19
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Silnik: Z 19 DTL
Województwo: lubelskie

#14

Nieprzeczytany post autor: hunter999 »

Byłem u kilku mechaników to też nie wiedzą dlaczego tak jest, w jednym warsztacie usłyszałem że ople tak mają. Zrobiłem z tym już 3tyś km i dalej nie wyskakuje żaden błąd.

ODPOWIEDZ