Chyba zamarzło paliwo!?

Awatar użytkownika
astra110

Astro-maniak
Posty: 88
Rejestracja: 14 kwie 2015, 18:11
Auto: AsterkaH
Silnik: Z17DTJ
Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomocny: 1 raz

Chyba zamarzło paliwo!?

#1

Nieprzeczytany post autor: astra110 »

Witam
Z góry przepraszam jak temat gdzieś poruszany oraz za literówki bo pisze ukradkiem na tel w pracy ;)

Przez swoje zaniedbanie zostawiłem auto z 1/4 paliwa w baku i do tego zwykły ekodiesel z Orlenu jeszcze z tankowania na koniec listopada! Dzisiaj rano -20st i auto mimo że odpalił,obr ok 1100minute a spalanie 4,6 zdechł po kilku sekundach pracy. Próbowałem jeszcze 3 razy odpalić ale jak tylko zakręcił i załapał tak odrazu gasł,dodatkowo zaświeciła się kontrolka auta z kluczykiem i zaniechałem dalszych prób.
Jest to mój pierwszy diesel i chciałem podpytać o jakieś naprawdę sprawdzone sposoby aby auto odrzyło.Nie chcem w ciemno kombinować żeby nie uwalić pompy czy innych podzespołów. Od czego najpierw zacząć?
Nie mam możliwości garażowania,filtr i świece wymienione na początku jesieni,aku sprawne. Czy dolanie np ropy arktic plus jakiś specyfik i odczekanie ze dwa dni żeby się przegryzło pomoże?

VectorOPC

Astro-maniak
Posty: 1050
Rejestracja: 29 mar 2012, 21:02
Imię: Przemek
Auto: Golf VII
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: VectorOPC »

Paliwo raczej zamarza w przewodach, a nie w baku. Poczekać do ocieplenia ;)
Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar użytkownika
astra110

Astro-maniak
Posty: 88
Rejestracja: 14 kwie 2015, 18:11
Auto: AsterkaH
Silnik: Z17DTJ
Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: astra110 »

No to trochę się zejdzie :( u mnie w W-M jeszcze trochę pomrozi! A przy kilku stopniowym mrozie można zaryzykować i próbować odpalić czy nie ma to najmniejszego sensu? Dolanie zimowki do baku nic nie pomoże?

sebasss84

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 12 sie 2016, 19:44
Imię: seba
Auto: astra h
Silnik: 1.9 dth
Województwo: podlaskie

#4

Nieprzeczytany post autor: sebasss84 »

Teraz dolewanie juz raczej nie pomoze, proponuje zaczac od wymiany filtra paliwa, jak odpali to arktycznego zalej do pelna, i moze jakos to przepali

Awatar użytkownika
astra110

Astro-maniak
Posty: 88
Rejestracja: 14 kwie 2015, 18:11
Auto: AsterkaH
Silnik: Z17DTJ
Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: astra110 »

Czytałem że mogła wytracic się parafina i zapchac układ paliwowy, czy na to też jest sposob? Jeżeli nawet odpali to mogą wystąpić jakieś późniejsze problemy czy raczej wszystko powinno być ok i prócz filtra nie trzeba nic wymieniać/robić?

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4866
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 100 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Wymien filtr paliwa. Do filtra nalej arktycznego I jak odpali do odrazu do centrum handlowego. Zostaw tam na jakis czas i dolej do plaiwa jakiegos dodatku na zime.

Awatar użytkownika
astra110

Astro-maniak
Posty: 88
Rejestracja: 14 kwie 2015, 18:11
Auto: AsterkaH
Silnik: Z17DTJ
Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomocny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: astra110 »

Ok. A jakie dodatki zimowe do paliwa polecacie ( tak na przyszlosc) żeby nie narobić większego bałaganu?

EDIT:
Dzisiaj w południe było -9śr i zaryzykowalem odpalić auto mimo że na aku 12V. Odpalił bez zajakniecia, dałem mu popracować 20minut żeby się dobrze zagrzał i żeby aku podladowalo,następnie do cpn i on arktic do pelna! Check się już nie zapala i wszystko wróciło do normy. Nauczka na następne mrozy jak ta lala :D

beton

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 15 maja 2014, 10:25
Auto: Astra H
Województwo: świętokrzyskie

#8

Nieprzeczytany post autor: beton »

wyjmij calkiem filtr paliwea na zime i zaaplikuj srodek do diesla to krysztalki parafiny zatkaly ci filtr

ODPOWIEDZ