Problem z centralnym zamkiem

AdamT

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 04 lip 2008, 8:57
Auto: Astra H 2004
Silnik: 1,7 CDTI
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problem z centralnym zamkiem

#1

Nieprzeczytany post autor: AdamT »

Witam,
mam problem z centralnym zamkiem w Astrze H 1.7 cdti.
Przestał działać. Sprawdziłem bezpiecznik i był przepalony. Wymieniłem bezpiecznik, niestety centralny dalej nie działa. Pomyślałem, że może trzeba go na nowo zakodować albo zresetować. Tylko jak?
Jeśli nie mam racji i zamek powinien działać, macie może jakieś pomysły co i w jakiej kolejności powinienem zrobić?
Będę wdzięczny za wszelkie pomysły, z godnym polecenia elektrykiem w Warszawie włącznie.

I jeszcze jedno, awaria przytrafiła mi się na wyjeździe. Postanowiłem zająć się tym dopiero po powrocie do domu. Dopiero podczas powrotu do domu dotarło do mnie, że prawdopodobnie mam zablokowany wlew paliwa! Spędziełem godzinę na stacji benzynowej aby zatankować samochód. Do zamka dostałem się w końcu przez otwór do wymiany tylnych żarówek. Wydaje mi się jednak, że musi być jakiś łatwy awaryjny sposób otwierania klapki wlewu paliwa.
Może ktoś z was wie jaki?
Pozdrawiam
Adam

Awatar użytkownika
wojtek08339

Astro-maniak
Posty: 892
Rejestracja: 02 sty 2012, 20:42
Imię: Wojtek
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PIŁA

#2

Nieprzeczytany post autor: wojtek08339 »

Przepalony silniczek centralnego pewnie.
Mogło być tak, że na plastikowej zębatce wyłamał się ząb, zablokował napęd i spalił silnik, bezpiecznik też.
Gdzieś to chyba czytałem kiedyś na forum forda.
A Ty kiedy ostatnio czytałeś KODEKS DROGOWY?

czester77

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 14 lis 2011, 23:24
Imię: mariusz
Auto: astra k
Silnik: 1.4
Rocznik: 2018
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: czester77 »

Miałem taki sam problem z zablokowaną klapką wlewu paliwa,problemem było załamane cięgno pomiędzy silniczkiem a tym bolcem blokującym klapkę,a jak się puzniej okazało załamana linka spowodowała ze silniczek się rozsypał w środku.Kupiłem używany cały kompletny razem z linką (50zeta), zamontowałem i działa.
A co do awaryjnego otwierania to takiej opcji brak,a więc tak jak zrobiłeś przez klapkę do wymiany żarówek

AdamT

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 04 lip 2008, 8:57
Auto: Astra H 2004
Silnik: 1,7 CDTI
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: AdamT »

Centralny już działa :)
Znajomy mechanik stwierdził, że po wymianie bezpiecznika centralny zamek pewnie się pogubił i teraz nie wie czy jest otwarty czy zamknięty. A jak nie wie to nie działa.
Zrobiłem więc mojej Asterce ekspresowe szkolenie, odłączyłem klemę, podłączyłem ponownie i zamek działa.

A brak możliwości awaryjnego otwierania wlewu paliwa to jakaś totalna porażka.

Pozdrawiam
Adam

Astra 19DTH SPORT

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 21 sty 2011, 20:20
Imię: Grzesiek
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: Astra 19DTH SPORT »

Miałem identyczną sytuację, pojechałem po inne auto do Niemiec i wszystko było dobrze dopóki nie zajechałem na stację. Na początku centralny zamek zaczął dziwnie chodzić, tak jakby coraz ciszej, aż w końcu koniec, tylna klapa i wlew paliwa zablokowany. Zadzwoniłem po ADAC i koleś właził przez tylne drzwi do bagażnika i wymienił bezpiecznik i wyjał silniczek od blokady wlewu paliwa. Po wymianie bezpiecznika znów było ok, ale po kilkukrotnym otworzeniu/zamknięciu znów to samo, zero reakcji centralnego zamka, ani z przycisku w kabinie ani z pilota. I teraz mam problem, bo wymienie znowu bezpiecznik i okazuje się, że to doraźne rozwiązanie, a zastanawiam się co może być przyczyną, że wywala bezpiecznik?

AdamT

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 04 lip 2008, 8:57
Auto: Astra H 2004
Silnik: 1,7 CDTI
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: AdamT »

Mam nadzieję, że w mojej AStrze przyczyną przepalania siębezpiecznika były porwane przewody w tylnych drzwiach. Jest ich tam chyba 12 z czego osiem było przerwanych! Nie działało światło, centralny, głośnik, nic tam nie działało. Przewody zostały wymienione i mam nadzieję, że to zakończy moje problemy.

Astra 19DTH SPORT

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 21 sty 2011, 20:20
Imię: Grzesiek
Pomocny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: Astra 19DTH SPORT »

Właśnie dzisiaj też porobilem przewody i prawdopodobnie to było przyczyną przepalenia się bezpiecznika. Centralny u mnie świrował, sam się zamykał i otwierał w lewych drzwiach tylnych. Po zdjęciu gumowej osłony aż iskrzyło :D

Drohan

Astro-maniak
Posty: 129
Rejestracja: 12 lip 2009, 9:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Drohan »

mam podobny problem nie działa mi centralny zamek w przednich i tylnych drzwiach po stronie pasażera centralke wymienilem na nowa i nadal jest ten sam problem. Który bezpiecznik za to odpowiada?

Marcin_B

Astro-maniak
Posty: 237
Rejestracja: 02 kwie 2011, 9:09
Imię: Marcin
Auto: Astra H Kombi 1.7 CDTI
Silnik: Z 17 DTH
Województwo: mazowieckie

#9

Nieprzeczytany post autor: Marcin_B »

Tutaj masz Kolego rozpisane wszystkie bezpieczniki: [External Link Removed for Guests]

rafalg1

Astro-maniak
Posty: 799
Rejestracja: 02 mar 2011, 18:31
Imię: Ralph
Auto: Kia
Silnik: GDI
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#10

Nieprzeczytany post autor: rafalg1 »

Podłącze się pod temat gdyż dziś przy doprowadzaniu auta do normalnego wyglądu po miesięcznym nie myciu go :D stwierdziłem ze nie działa mi zamek od klapki wlewu paliwa tzn. nie zamyka. I mam pytanie czy jak odkrece te dwie śrobki które są przy wlewie (z środka wychodzi bolec ryglujacy) to tam jest silniczek? Przypuszczam ze szlak go trafił bo nic nie słychać jak zamykam i otwieram. Trochę to dziwne bo nie miałem z tym problemu wcześniej. Patrzyłem w instrukcje i nie znalazłem żeby do tego zamka był osobny bezpiecznik wiec pewnie trzeba bedzie wymienić silniczek :x

ODPOWIEDZ