Klimatyzacja

Awatar użytkownika
wojtek08339

Astro-maniak
Posty: 892
Rejestracja: 02 sty 2012, 20:42
Imię: Wojtek
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PIŁA

Re: Klimatyzacja

#21

Nieprzeczytany post autor: wojtek08339 »

No, pali ostro. Jutro zmykam nad morze :D
Z włączoną klimą :D
A Ty kiedy ostatnio czytałeś KODEKS DROGOWY?

Skender

Astro-maniak
Posty: 60
Rejestracja: 19 kwie 2012, 21:11
Imię: Kuba
Auto: Astra G
Silnik: Z16SE
Województwo: śląskie

#22

Nieprzeczytany post autor: Skender »

Ja sie podepne troche offtop, ale też klima. Mianowicie czy pompa klimy (tak sie to chyba nazywa, to coś co jest najwyżej położonym elementem po ktorym leci pasek klinowy) wydaje jakiekolwiek dźwięki? ( albo inaczej - czy poprawnie działająca powinna to robić). Zauważyłem od pewnego czasu jakby szum, szuranie cięzko określić, słabsze po wyłączeniu klimy ale nadal jest. W samochodzie nie słychać tego, na zewnątrz też nie, dopiero po otwarciu maski. Tylko nie wiem czy wcześniej nie zwrociłem uwagi, czy faktycznie teraz sie pojawiło. Dlatego pytam czy ta pompa powinna wydawac podczas pracy jakiekolwiek dźwieki czy raczej jest niesłyszalna?

PS. Na 99% to z tamtąd słysze te odgłosy, bo pasek był wymeiniony niedawno, wiec on z pewnością nie.

Edit: Złapałem właśnie astre w dieslu z klimą, poprosiłem Pana czy odpali na chwile, posłuchałem - chodzi tak samo jak u mnie, wiec chyba to ja jestem przewrażliwiony:)
[External Link Removed for Guests]

fotodawido

Astro-maniak
Posty: 188
Rejestracja: 11 kwie 2009, 19:07
Imię: Dawid
Auto: Opel Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#23

Nieprzeczytany post autor: fotodawido »

w dzisiejszym upale i na wlaczonej klimie uslyszalem dziwny dzwiek jakby lozysko sie zacieralo lub cos w tym stylu, wylaczylem klime i spokoj. Zaparkowalem i pozniej wyszedlem do auta i odpalilem bez klimy i znow taki dzwiek...ale pozniej cisza i jak na razie jest ok...
nadmienie ze klima od nowosci nie byla nabijana ani serwisowana tj od kwietnia 2008r niestety...:(

Awatar użytkownika
wojtek08339

Astro-maniak
Posty: 892
Rejestracja: 02 sty 2012, 20:42
Imię: Wojtek
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PIŁA

#24

Nieprzeczytany post autor: wojtek08339 »

Wszystko w porządku masz.
To jest mechanika, paski, łożyska, wszystko to pracuje wydając z siebie różne dźwięki.
A Ty kiedy ostatnio czytałeś KODEKS DROGOWY?

fotodawido

Astro-maniak
Posty: 188
Rejestracja: 11 kwie 2009, 19:07
Imię: Dawid
Auto: Opel Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#25

Nieprzeczytany post autor: fotodawido »

wojtek08339 pisze:Wszystko w porządku masz.
To jest mechanika, paski, łożyska, wszystko to pracuje wydając z siebie różne dźwięki.
kolego, nie sadze zeby wszystko bylo ok...dzwiek z okolic sprezarki klimy jest taki jakby lozysko sie zacieralo i slychac to dosyc glosno...tak jakby lozysko jakies sie zacieralo...wczesniej takich dzwiekow nie bylo...

Awatar użytkownika
wojtek08339

Astro-maniak
Posty: 892
Rejestracja: 02 sty 2012, 20:42
Imię: Wojtek
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PIŁA

#26

Nieprzeczytany post autor: wojtek08339 »

Czyli to nie było jednorazowe? Powtarza się?
A Ty kiedy ostatnio czytałeś KODEKS DROGOWY?

fotodawido

Astro-maniak
Posty: 188
Rejestracja: 11 kwie 2009, 19:07
Imię: Dawid
Auto: Opel Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#27

Nieprzeczytany post autor: fotodawido »

wojtek08339 pisze:Czyli to nie było jednorazowe? Powtarza się?
tak, niestety powtarza sie...

mizaj

Astro-maniak
Posty: 184
Rejestracja: 06 sie 2011, 2:18
Imię: mizaj
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Województwo: małopolskie

#28

Nieprzeczytany post autor: mizaj »

Kolego, u mnie jest podobnie, przy czym pojawia się zaraz po włączeniu klimy i po chwili cichnie, czasami przy schodzeniu z obrotów też się odezwie, ale wcześniej miałem dokładnie to samo, czyli rzęziła niemiłosiernie po włączeniu i przegazowaniu, problem był dość trywialny, a mianowicie za mało czynnika i oleju w układzie klimatyzacji (olej idzie razem z czynnikiem).

Podjedź do jakiegoś zakładu który robi klimę i niech nabiją Ci układ i przy okazji odgrzybianie i wymiana filtra kabinowego.

Acha, jak będą nabijać, to ilość czynnika jaka powinna być jest na nalepce na grillu z przodu, nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie jest 475 więc profilaktycznie poprosiłem o 500 (25 więcej), zwracam na to uwagę, gdyż już spotkałem się z "fachowcami" którzy chcieli nabijać tyle co w astrze G bo to ten sam układ.... tylko tutaj wchodzi troszkę mniej i jak przesadzą, to Ci się klima będzie wyłączać. 25 więcej niż to co na nalepce jest wg mnie oki.

fotodawido

Astro-maniak
Posty: 188
Rejestracja: 11 kwie 2009, 19:07
Imię: Dawid
Auto: Opel Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#29

Nieprzeczytany post autor: fotodawido »

mizaj pisze:Kolego, u mnie jest podobnie, przy czym pojawia się zaraz po włączeniu klimy i po chwili cichnie, czasami przy schodzeniu z obrotów też się odezwie, ale wcześniej miałem dokładnie to samo, czyli rzęziła niemiłosiernie po włączeniu i przegazowaniu, problem był dość trywialny, a mianowicie za mało czynnika i oleju w układzie klimatyzacji (olej idzie razem z czynnikiem).

Podjedź do jakiegoś zakładu który robi klimę i niech nabiją Ci układ i przy okazji odgrzybianie i wymiana filtra kabinowego.

Acha, jak będą nabijać, to ilość czynnika jaka powinna być jest na nalepce na grillu z przodu, nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie jest 475 więc profilaktycznie poprosiłem o 500 (25 więcej), zwracam na to uwagę, gdyż już spotkałem się z "fachowcami" którzy chcieli nabijać tyle co w astrze G bo to ten sam układ.... tylko tutaj wchodzi troszkę mniej i jak przesadzą, to Ci się klima będzie wyłączać. 25 więcej niż to co na nalepce jest wg mnie oki.
no strasznie rzezi, robi wrazenie jakby zaraz jakas rolka miala sie urwac...ale sadze tez ze to mala ilosc czynnika chlodzacego bo od nowosci nie serwisowalem klimy...:(
dzieki...

fotodawido

Astro-maniak
Posty: 188
Rejestracja: 11 kwie 2009, 19:07
Imię: Dawid
Auto: Opel Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#30

Nieprzeczytany post autor: fotodawido »

fotodawido pisze:
mizaj pisze:Kolego, u mnie jest podobnie, przy czym pojawia się zaraz po włączeniu klimy i po chwili cichnie, czasami przy schodzeniu z obrotów też się odezwie, ale wcześniej miałem dokładnie to samo, czyli rzęziła niemiłosiernie po włączeniu i przegazowaniu, problem był dość trywialny, a mianowicie za mało czynnika i oleju w układzie klimatyzacji (olej idzie razem z czynnikiem).

Podjedź do jakiegoś zakładu który robi klimę i niech nabiją Ci układ i przy okazji odgrzybianie i wymiana filtra kabinowego.

Acha, jak będą nabijać, to ilość czynnika jaka powinna być jest na nalepce na grillu z przodu, nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie jest 475 więc profilaktycznie poprosiłem o 500 (25 więcej), zwracam na to uwagę, gdyż już spotkałem się z "fachowcami" którzy chcieli nabijać tyle co w astrze G bo to ten sam układ.... tylko tutaj wchodzi troszkę mniej i jak przesadzą, to Ci się klima będzie wyłączać. 25 więcej niż to co na nalepce jest wg mnie oki.
no strasznie rzezi, robi wrazenie jakby zaraz jakas rolka miala sie urwac...ale sadze tez ze to mala ilosc czynnika chlodzacego bo od nowosci nie serwisowalem klimy...:(
dzieki...
i po diagnozie...
otoz caly ten halas spowodowany jest usterka zwiazana z kolem pasowym alternatora...do wymiany.

ODPOWIEDZ