Klimatyzacja

cineqlusia

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:59
Imię: Marcin
Auto: Astra H Enjoy Easytronic
Silnik: 1.6
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Opoczno

Re: Klimatyzacja

#31

Nieprzeczytany post autor: cineqlusia »

podłączam się do tematu.

Mianowicie w mojej astrze przy włączonej klimie słychać i to na zewnątrz i w środku dosyć wyraźnie po przekroczeniu 2500 ob/min "wycie" z pod maski. Przy wyłączonej klimie cisza i spokój. W piątek pierwsza wizyta u mechanika - diagnoza - sprężarka. Po dłuższych poszukiwaniach sprężarki pojechałem wieczorem i kupiłem. W sobote auto u mechanika. Po południu odebrałem i znowu to samo.. niemiłosierne wycie i brak mocy - przy ruszaniu z jedynki straszne "dławienie" auta. Oddałem auto ponownie w poniedziałek na reklamacje. Klima odgrzybiona napełniona przeczyszczona sprawdzona szczelność itp itd. Podobno miało być dobrze. Odebrałem auto we wtorek i problem się powtarza. Co do dźwięku wydobywającego się spod maski... sądzę że nawet przy obciązeniu przy tych temperaturach ten dźwięk nie jest nawet do przyjęcia, radio musze podgłaszać tak że nie słyszę nic pozatym żeby się pozbyć tego uporczywego dźwięku. Jaka może być przyczyna?

Awatar użytkownika
KIT GTO

ex-Staff
Posty: 2287
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:01
Imię: astra
Silnik: DESTRUKCJA
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: KIT GTO »

a dzwiek słyszalny przy ruszaniu czy cały czas podczas jazdy niezależnie jaki bieg i jaka prędkość ?

cineqlusia

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:59
Imię: Marcin
Auto: Astra H Enjoy Easytronic
Silnik: 1.6
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Opoczno

#33

Nieprzeczytany post autor: cineqlusia »

przy ruszaniu z jedynki czasami chwilowy brak mocy i silnik się dławi. Dźwięk słyszalny najbardziej na pierwszych 3-ech biegach w okolicach od 2500obr w zywż, im większe obroty tym dźwięk bardziej nasilony.

Awatar użytkownika
KIT GTO

ex-Staff
Posty: 2287
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:01
Imię: astra
Silnik: DESTRUKCJA
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: KIT GTO »

czyli wywaliłeś kase w błoto :D
jak sam stwierdziłeś " przy obciązeniu przy tych temperaturach" i dodał bym do tego wszystkiego pojemność twojego silnika ;)

cineqlusia

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:59
Imię: Marcin
Auto: Astra H Enjoy Easytronic
Silnik: 1.6
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Opoczno

#35

Nieprzeczytany post autor: cineqlusia »

Kasę na szczęście odebrałem a przy okazji nabili mi i odgrzybili klimę :D

skoro tak to jest chyba jedyna rzecz która będzie mi przeszkadzać w moim autku ;)

p.s Pozdrawiam moje rodzinne miasto :mrgreen:

Awatar użytkownika
KIT GTO

ex-Staff
Posty: 2287
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:01
Imię: astra
Silnik: DESTRUKCJA
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

#36

Nieprzeczytany post autor: KIT GTO »

nie bardzo rozumiem :| zwróciłeś nową sprężarkę i założyli ci starą
koszty wymiany przekładki ?
btw co to za serwis skoro nawet na to nie wpadł :?

tez pozdrawiam :D

cineqlusia

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:59
Imię: Marcin
Auto: Astra H Enjoy Easytronic
Silnik: 1.6
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Opoczno

#37

Nieprzeczytany post autor: cineqlusia »

sprężarkę kupiłem używaną - sprawną i sprawdzoną. Pojechałem autkiem do warsztatu w którym stwierdzili że właśnie sprężarka była do wymiany. Założyli tą którą kupiłem - policzyli oczywiście za przełożenie, nabicie sprawdzenie stanu klimy i odgrzybienie. Po wymianie było tak samo. Więc pojechałem na reklamacje i po rozmowie z szefem i wskazaniu pracownika który jako że się okazało ze kazał wymienić dobra apropo sprężąrke na też dobra która kupiłem - o tym że sprężarka która była u mnie w aucie była dobra dowiedziałem się dopiero już po wymianie na sprężarke którą zakupiłem - został mi zwrócony koszt zakupu sprężarki i koszt całej robocizny [ minus 50 pln za jakies materiały ] i dokładniej mówiąc "straciłem" na interesie całe 50 PLN i zostałem z dwoma sprawnymi sprężarkami - jedna która śmiga w samochodzie a druga która leży w bagażniku i chętnie ją oddam za godziwe pieniądze :mrgreen:

Awatar użytkownika
KIT GTO

ex-Staff
Posty: 2287
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:01
Imię: astra
Silnik: DESTRUKCJA
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

#38

Nieprzeczytany post autor: KIT GTO »

trochę tu bajką trąca ;) bo co to za firma która zwraca pieniądze za pomyłkowy zakup sprężarki tym bardziej jej ni odbierając tylko tobie zostawiając

cineqlusia

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:59
Imię: Marcin
Auto: Astra H Enjoy Easytronic
Silnik: 1.6
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Opoczno

#39

Nieprzeczytany post autor: cineqlusia »

Pieniądze zostały zwrócone ponieważ szef owego "warsztatu" stwierdził ze to wina młodego pracownika i jego złej diagnozy ;)
Warsztat nie ma zbyt dużo pracy i rzadko kto go odwiedza tak naprawde:)

Awatar użytkownika
wojtek08339

Astro-maniak
Posty: 892
Rejestracja: 02 sty 2012, 20:42
Imię: Wojtek
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PIŁA

#40

Nieprzeczytany post autor: wojtek08339 »

cineqlusia pisze:Warsztat nie ma zbyt dużo pracy i rzadko kto go odwiedza tak naprawde:)
No to pogratulować wyboru. :|
Grunt, że bajka miała szczęśliwe zakończenie.
A Ty kiedy ostatnio czytałeś KODEKS DROGOWY?

ODPOWIEDZ