Klimatyzacja

F@E

Astro-maniak
Posty: 112
Rejestracja: 11 cze 2011, 9:16
Imię: Marek
Auto: Astra H 1,7 CDTI
Silnik: Z17DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: T...

Re: Klimatyzacja

#11

Nieprzeczytany post autor: F@E »

Błajo pisze:
F@E pisze:Hej
Ok, ale tak sobie myślę, jeżeli tak jak piszesz to po kij system rozmrażania przedniej szyby ? Przecież to musi działać w minusowych temperaturach.
pozdro
Ten system w Astrze to nic innego jak zwykły mocny ciepły nawiew na szybę... a nawet jak odpalisz klimę to szybciej ciepłe nie poleci.
Żeby to jeszcze działało to by było ok

rafalg1

Astro-maniak
Posty: 799
Rejestracja: 02 mar 2011, 18:31
Imię: Ralph
Auto: Kia
Silnik: GDI
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#12

Nieprzeczytany post autor: rafalg1 »

Czy u was po włączeniu klimy silnik (przynajmniej tak mi się wydaje) przechodzi w "tryb traktor :D ". Mam klimatronik i klime zawsze włączona, ale jak ja "odznaczam" to samochód chodzi o niebo ciszej :? , zalaczenie klimy (czy to zaznaczenie jej w ustawieniach czy zabawa siłą nadmuchu miedzy 0 a wyżej) to normalnie szok :shock: . Jakoś wcześniej na to uwagi nie zwróciłem ale teraz mnie to drażni. A żeby tego było mało jak klima jest włączona wydaje mi się ze samochód wchodzi w jakiś rezonans bo nawet daszek przeciwsloneczny jak jest uchylony to drży.

F@E

Astro-maniak
Posty: 112
Rejestracja: 11 cze 2011, 9:16
Imię: Marek
Auto: Astra H 1,7 CDTI
Silnik: Z17DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: T...

#13

Nieprzeczytany post autor: F@E »

Hej
Obciążenie jest znaczne ale traktor to raczej nie, u mnie słychać po włączeniu klimy głuchy podmuch jakby z takiej grubej rury i nic, pewnikiem mam spieprzoną klimę, dałem do naprawy turbawki i wtrysków a to takie powikłanie można powiedzieć.

pozdro

rafalg1

Astro-maniak
Posty: 799
Rejestracja: 02 mar 2011, 18:31
Imię: Ralph
Auto: Kia
Silnik: GDI
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#14

Nieprzeczytany post autor: rafalg1 »

No może z tym traktorem za przesadzilem ale czuć i słychać ze jest obciążenie i to ze trzęsie. Klime na serwisie miałem w sierpniu i czynnika nawet grama nie brakowało. U mnie najbardziej czuć jak po osiedlu jadę przez "spiacych policjantów" jak powoli na 2-ce przejeżdżał, wtedy słychać bardzo silnik, bez klimy jest dużo ciszej. PS czemu naprawiasz turbo i wtryski?

F@E

Astro-maniak
Posty: 112
Rejestracja: 11 cze 2011, 9:16
Imię: Marek
Auto: Astra H 1,7 CDTI
Silnik: Z17DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: T...

#15

Nieprzeczytany post autor: F@E »

rafalg1 pisze:No może z tym traktorem za przesadzilem ale czuć i słychać ze jest obciążenie i to ze trzęsie. Klime na serwisie miałem w sierpniu i czynnika nawet grama nie brakowało. U mnie najbardziej czuć jak po osiedlu jadę przez "spiacych policjantów" jak powoli na 2-ce przejeżdżał, wtedy słychać bardzo silnik, bez klimy jest dużo ciszej. PS czemu naprawiasz turbo i wtryski?
Naprawiałem bo przepełniała a 2 wtryski nie były w normie okazało się że końcówki do wymiany a tymczasem zwalili klimę bo musieli rozszczelnić...

alek90

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 21 wrz 2011, 17:24
Imię: Aleksander
Auto: ASTRA H
Silnik: 1600 105km
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

#16

Nieprzeczytany post autor: alek90 »

Panowie mam pewien problem z klima czy mozliwe jest to ze jak klimatyzacja jest wlaczona (manualna) to jest problem z odpalaniem auta w sensie taqkim ze musze go dłuzej potrzymac na rozruszniku ? i tez nie zawsze zaskoczy za pierwszym razem. a zauwazyłem tez od nie dawna ze po wlaczeniu klimy samochód odczuwalnie osłabł , nigdy az tak bardzo , czy możliwe ze klimatyzacja jest nie sprawna czy szukac gdzie indziej powodu moze kompresor zatarty klimy i osłabia auto. błędów nie ma zadnych sprawdzałem. a jak wylacze klime to auto odpala duzo lepiej. jak wiecie cos to prosze o pomoc .


Panowie podpowie ktoś co tutaj może byc przyczyną

Awatar użytkownika
mirkul

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 23 lip 2008, 10:46
Imię: mirek
Auto: astra h
Silnik: 1,6
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: police
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: mirkul »

Ja nie mam żadnych problemów z odpalaniem!Pali tak samo dobrze czy klima jest załączona,czy też nie.Mam natomiast inny problem.
Przy załączonej klimie moja "Aśka"staje się trochę mułowata,trzeba dodać więcej gazu przy ruszaniu i w dodatku coś jeszcze brzęczy (tak jakby wpadało w rezonans).Jak się już rozpędzę,to brzęczenie ustaje.Tak się dzieje przy włączonej klimie,gdy klima jest wyłączona nic nie "rezonuje" w zależności od tego czy ruszam nieco żwawiej,czy spokojniej.
Może ktoś ma podobny problem?
Zapomniałem jeszcze dodać,że spadają obroty po włączeniu klimy.

alek90

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 21 wrz 2011, 17:24
Imię: Aleksander
Auto: ASTRA H
Silnik: 1600 105km
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

#18

Nieprzeczytany post autor: alek90 »

mam też tak samo ze przy ruszaniu brzeczy i nie mam pojecia co to może być , ale obstawiam ze jest to taka metalowa oslona no bloku silnika od strony chlodnicy , bo ona wlasnie drga i mozliwe ze wpada w rezonans przy wlaczonej klimie

Awatar użytkownika
wojtek08339

Astro-maniak
Posty: 892
Rejestracja: 02 sty 2012, 20:42
Imię: Wojtek
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PIŁA

#19

Nieprzeczytany post autor: wojtek08339 »

mirkul pisze:Przy załączonej klimie moja "Aśka"staje się trochę mułowata,trzeba dodać więcej gazu przy ruszaniu
Nie bardzo wiem w czym problem.
Włączasz klimę i obciążasz dodatkowo silnik.
Staje się wyraźnie słabszy. Tak ma być.

Dlatego zawsze doradzam, żeby kupować auta z dużymi silnikami, dużą mocą, wtedy nie ma problemu jak nawet przez klimę zniknie z 5 koni to nie jest to aż tak zauważalne.
A Ty kiedy ostatnio czytałeś KODEKS DROGOWY?

rafalg1

Astro-maniak
Posty: 799
Rejestracja: 02 mar 2011, 18:31
Imię: Ralph
Auto: Kia
Silnik: GDI
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#20

Nieprzeczytany post autor: rafalg1 »

wojtek08339 pisze:
Dlatego zawsze doradzam, żeby kupować auta z dużymi silnikami, dużą mocą, wtedy nie ma problemu jak nawet przez klimę zniknie z 5 koni to nie jest to aż tak zauważalne.
Tu masz racje, ja po chipie wyraźnie czuje ze klima już tak nie obciąża silnika i nie czuć bardzo (jak to było przed) wyraźnej różnicy (no może poza spalaniem ale za wygodę się płaci :) , i nie wyobrażam sobie jazdy po Warszawie bez klimy, szczególnie teraz jak są takie temperatury).

ODPOWIEDZ