Astra h Twin top Nietypowy problem z dachem

Awatar użytkownika
Kitek1994

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 01 maja 2023, 12:09
Auto: Astra h
Województwo: śląskie

Astra h Twin top Nietypowy problem z dachem

#1

Nieprzeczytany post autor: Kitek1994 »

Witam
Otóż mam problem ze swoim twintopem... przy próbie otworzenia dachu słychać pompe w bagażniku klapa uchyla sie na okolo 5-7cm po czym nie podnosi sie wyżej . Natomiast w tym samym momencie otwieraja sie blokady dachyz przodu dachu dach zaczyna sie otwierać ... otwiera sie na 5 cm i cały proces sie zatrzymuje .

Po tym wszysim musze otworzyc opcomem bagaznik i spuscic cisnienie .
przy probie zamnkiecia wszystko dziala okay ... natomiast przy ponowenej probie otworzenia ta sama sytuacja ...
Kable wszystkie przejrzane i brak pęknietych , komputer podmieniony na drugi i to samo...

Miał ktoś taki przypadek ewentualnie wie gdzie szukać ??

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 704
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 109 razy
Pomocny: 59 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Nie masz czasem podłożonych złotówek , jak tu kiedys ktoś sugerował zrobić - pod pionowe siłowniki w bagażniku ? To jest problem z blokadami przednimi pokrywy bagażnika - pionowe siłowniki prawdopodobnie nie schodzą w dół odblokowując te blokady , albo linki od blokad są urwane , ew wyleciały z widelców .

Awatar użytkownika
Kitek1994

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 01 maja 2023, 12:09
Auto: Astra h
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Kitek1994 »

Złotówek pod blokadami nie mam .
Po złożeniu dachu blokady trzymaja i nie mozna podniesc klapy oraz mechanizm otwierania bagaznika dziala normalnie.
przy próbie otwarcia jak pisałem wyżej proces staje natomiast blokady są zwolnione ( głowny zamek na środku wyskakuje do tyłu oraz ręcznie jestem w stanie podnieść klape na tych zamkach bocznych)

Zastanawiam się jeszcze nad lotkami w klapie bagażnika bo wygladaja tak jakby nie były do końca złożone ( do jednej jak i drugiej idą po 4 kable )
2 rozumiem że do silnika natomiast 2 pozostałe do jakiegoś czujnika ??

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 704
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 109 razy
Pomocny: 59 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Żebyśmy się dobrze zrozumieli - proces się zaczyna , silnik zamka podnosi tył klapy bagażnika , natomiast sama klapa nie unosi się do góry pomimo ,że dach już się podnosi - czy tak ?

Awatar użytkownika
Kitek1994

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 01 maja 2023, 12:09
Auto: Astra h
Województwo: śląskie

#5

Nieprzeczytany post autor: Kitek1994 »

dokładnie tak

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 704
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 109 razy
Pomocny: 59 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Więc , jak pisałem - jeśli przednie blokady klapy bagażnika są odblokowane , a klapa nie unosi się od tylnej szyby w górę to problem jest w hydraulice . Klapa powinna być uniesiona do góry , zanim dach zacznie się unosić .A bagażnika nie musisz otwierać op comem .
" Awaryjne otwieranie bagażnika astra twin top "

Awatar użytkownika
bartekmrugacz

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 07 cze 2022, 7:41
Auto: astra j
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: bartekmrugacz »

Witam czy ma ktoś parametry poprawnie zamkniętego dachu ?

Awatar użytkownika
berni50

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 07 kwie 2024, 16:25
Imię: Robert
Auto: Astra H TwinTop
Silnik: 18xer
Rocznik: 2009
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 1 raz

#8

Nieprzeczytany post autor: berni50 »

Witam,jestem tutaj nowy. Natrafiłem na ten wątek i mam podobny problem dokładnie wygląda to tak iż podczas otwierania dachu szyby normalnie się opuszczają czyli ok.6 cm i odblokowują się rygle na dachu i klapie słychać pompę że pracuje ale wszystko stoi w miejscu.Klapę można ręcznie odchylić do tyłu lecz nic z guzika dalej nie idzie.Ggy przełączyłem na zamykanie wszystko się pozamykało aż do sygnału dźwiękowego i szyby się domkły .Auto nabyłem z niesprawnym dachem nie znam historii gdyż było sprowadzone. Przejrzałem kable i oczywiście były przetarte na zawiasie i przy dachu oraz zmieniłem tryby w lotkach lecz robiłem to bez rozkładania lotek- czyli odkręcałem od środka,Były błędy związane z lotkami oczywiście zostały wykasowane w chwili obecnej żadne błędy nie wyskakują.Domyślam się że może to być związane z hydrauliką tylko jak to sprawdzić.Po tych operacjach klapę można normalnie otwierać nie ma sygnału podczas jazdy,opuszczanie 4 szyb jednocześnie też działa no ale dach się nie rozkłada.Prosiłbym o pomoc w temacie.

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 704
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 109 razy
Pomocny: 59 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

W pierwszej kolejności sugerował bym sprawdzenie poziomu oleju w pompie 👍🏻 jeśli niski - szukać wycieków . Druga rzecz to uszczelnienia na śrubie zaworu pompy 👍🏻 odpisałem Ci na wiadomość . Pozdrawiam 😊

Awatar użytkownika
berni50

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 07 kwie 2024, 16:25
Imię: Robert
Auto: Astra H TwinTop
Silnik: 18xer
Rocznik: 2009
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 1 raz

#10

Nieprzeczytany post autor: berni50 »

Dach działa :) ,pomoc Zibi 186 Nieoceniona jak najbardziej POMOCNA dłużej trwało zebranie części potrzebnych do naprawy niż sama naprawa,Pozdrawiam gorąco i MOCNO DZIĘKUJĘ.

p.s gdyby nie uszy to uśmiech okręcił by mi się dookoła głowy.

ODPOWIEDZ