Jaki akumulator ? ? : >

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4898
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

Jaki akumulator ? ? : >

#161

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

tak to ekstremalne przypadki. tu auto powinno sie zepchnac w bezpiecnze miejsce. Uzywajac tylko wawryjek to pwoinien poswiecic pare ladnych godzin nawet taki 40 Ah. Bardziej sklaniam sie do holowania auta. Tutaj auto na lince ciagnac powiedzmy przez pol Polski powinnismy miec wlaczone swiatla zdaj sie mijania i napewno uzywamy kierunkow i hamulcow. Do tego jak nam silnik nie pracuje to wierzcie mi ze jedna osoba kieruje autem a druga obok sciera przeciera szybe, chodza wycieraczki, nadmuch choc zimny cos tam daje troche i spreyski tez. Tu holowanie auta godzine z aku nawet sporej wielkosci i mamy wypompowany caly prad. Mozna sie pokusic tylko o ewentualne zmniejszenie poboru przez taka jazde na pozycyjnych.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#162

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Znam to.Mam zaliczone na Autobanie A2 650 km holu malucha za Oplem rekordem(1986 rok).Byłem kierowcą malucha :) .Szczęśliwie mój maluch(jechała nim małżonka) miał alternator( holowany prądnicę).Po drodze było wiele przekładek akumulatorów pomiędzy maluchami(alternator musiał naładować to rozładowane AKU holowanego malucha). Kierowca Opla zapomniał o paru drobnych kwestiach i w efekcie wlókł mnie na postojowych światłach dość długo,aż desperacko zacząłem maluchem hamować i dopiero poczuł,że coś na tyle jest nie tak(klakson nie działał, migacze także)
Ostatnio zmieniony 08 sty 2017, 19:07 przez Automat, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
NoCoTyŁysy

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 29 gru 2016, 22:10
Imię: Wojtek
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z20LER
Województwo: dolnośląskie

#163

Nieprzeczytany post autor: NoCoTyŁysy »

Witam. To też się podepnę pod temat z pytaniem jaki akumulator do mojej Astry H GTC 2.0 Turbo dodam że ma sporo elektryki.
Po VIN-ie podają 55Ah wydaje mi się mały, alternator ma 120A.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4898
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#164

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

ilosc elektryki nie jest ostotna tak naprawde bo zasilasz ja raczje nei za aku a z pracujacego silnika czyli z alternatora. To jaki aku raczej zalezne od tego jaki styl jazdy uprawiasz. Ja np za mlodu w aucie swoim mialem spore audio do tego kolesie w furze i zesmy jezdzili, czasami zatryzmywalismy sie na parkingu muza itd itd. To calkiem co innego jak auto do jazdy w trasy. Aczkolwiek tutaj powinnien spokjnie cie zadowolic 60Ah. To czy to jest 55Ah czy 60 to zadna roznca. Roznic aw aku jest jak bedziesz mial 50 abo 80 bo to 40% roznicy.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Mustaine

Astro-maniak
Posty: 114
Rejestracja: 02 cze 2014, 12:44
Imię: Maciek
Auto: Astra H Cosmo
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie

#165

Nieprzeczytany post autor: Mustaine »

Może komuś to pomoże przy wyborze aku.. mam Vartę Blue Dynamic D59 60AH, rok i 7 miesięcy i w ten weekend mi padł, to jakaś kpina.
Może mi się taki trafił ale sorki.. dobrze ze jeszcze na gwarancji.
No właśnie a jak to jest jeśli oddaje się do serwisu to czy sklep daje mi jakiś zastępczy czy ja musze mieć swój drugi zapasowy??

pozdrawiam

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3680
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 143 razy

#166

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Na karcie gwarancyjnej masz zapewne informacje iz producent nie ma obowiązku udostępniania akumulatora zastępczego, ponadto przygotuj się na to iz na 99.9% odrzuca gwarancje

Mustaine

Astro-maniak
Posty: 114
Rejestracja: 02 cze 2014, 12:44
Imię: Maciek
Auto: Astra H Cosmo
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie

#167

Nieprzeczytany post autor: Mustaine »

zadzwoniłem do sklepu (petrostar w Warszawie) i niestety muszę mieć swój zapasowy chyba że kupie u nich drugi ten oddam i jeśli uwzględnią mi reklamację to ten kupiony drugi mogę oddać i zwrócą mi kasę:)
ale Pan mi powiedział że marki Centa, Varta i Bosch to juz tylko nazwa została, czysty marketing i żebym nie liczył że mi uwzględnią reklamację bo mieli już takie przypadki.
a teraz podobno najlepsze to Moll i Yuasa. no cóż idzie wiosna trzeba wyciagac rower z piwnicy hehe

EDIT:
aha i powiedział mi jeszcze że przy nie uwzględnianiu gwarancji odpisują że "było nie właściwe uzytkowanie akumulatora" np że przed zimą powinno się taki nowy akumulator doładować:)

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#168

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

Mustaine pisze:QR_BBPOST EDIT:
aha i powiedział mi jeszcze że przy nie uwzględnianiu gwarancji odpisują że "było nie właściwe uzytkowanie akumulatora" np że przed zimą powinno się taki nowy akumulator doładować:)
To dobrze odpisują 8-) , taka jest prawda, że jak nie robisz dziennie kilkudziesięciu km to aku co jakiś czas trzeba doładować a tym bardziej zimą.
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

Mustaine

Astro-maniak
Posty: 114
Rejestracja: 02 cze 2014, 12:44
Imię: Maciek
Auto: Astra H Cosmo
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie

#169

Nieprzeczytany post autor: Mustaine »

no niestety człowiek uczy się na błędach. tylko szkoda że srzpedający nic o tym nie mówią i ciekawe czy gdzieś w gwarancji jest o tym mowa ale pewnie tak skoro odwalają tyle reklamacji:) no cóż aku doładowany do zimy powinien wytrzymać:)

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#170

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

Mustaine pisze:QR_BBPOST tylko szkoda że srzpedający nic o tym nie mówią
nie specjalnie mają w tym interes :D
Mustaine pisze:QR_BBPOST i ciekawe czy gdzieś w gwarancji jest o tym mowa
w mojej było, poczytaj dokładnie,
"....Akumulatory, tak jak i wszystkie inne podzespoły auta, są lepsze i gorsze. Jeden nawet w kiepskich warunkach wytrzyma 3-4 lata, zaś inny, gdy tylko warunki eksploatacji choćby minimalnie wykraczają poza optymalne, pada. Producent zaczyna badanie akumulatora, który wrócił w ramach reklamacji, od tego, co mu dolega. Jeśli jest zasiarczony albo doszło do „spłynięcia” masy czynnej, przyjmuje domyślnie, że przyczyna tkwi po stronie użytkownika: akumulator był albo niedoładowany, albo przeładowany."
I to
"Co szkodzi akumulatorowi?

- głębokie rozładowanie;

- pozostawienie rozładowanego akumulatora na mrozie;

- przeładowanie: gdy podczas ładowania napięcie osiągnie 14,5 V, należy przerwać proces;

- długotrwałe niedoładowanie."
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

ODPOWIEDZ