Drgania przy przyspieszaniu

diego77

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 07 maja 2011, 9:29
Imię: KUbek
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi

Drgania przy przyspieszaniu

#1

Nieprzeczytany post autor: diego77 »

Witam,
Mam problem ze zdiagnozowaniem problemu.
Pacjent Opel Astra H 1.7 CDTI 80KM 2005 roku przebieg 315 000.
Objawy to wpadanie auta w drgania w momencie przyspieszania szczególnie odczuwalne na 3 i 4 biegu (na 1,2 i 5 biegu słabo odczuwalne) plus dziwne odgłosy auta w czasie tych drgań (jakby stukanie, szumy). Przy wrzuceniu na luz albo wciśnięciu sprzęgła drgania znikają. Auto odpala w miarę normalnie, chodzi takze bez jakich większych odstępstw od normy. Jedynie wydaje mi się że ciut większe wyczuwalne drgania (ale być może to już mi się wydaje a jest to przecież diesel który zawsze bardziej drga).

Sprawdziłem opony oraz całe przednie zawieszenie włącznie z przegubami - tu mimo nawet wymiany problem nadal jest.

Teraz tropy prowadzą w kierunku
1) wtryski (chociaż na podpięciu do prostego komputera diagnostycznego nie widać problemów) auto nie dymi, chodzi równo, może trochę obroty na luzie falują, odpala w miarę normalnie, ma moc
2) skrzynia biegów, mechanizm różnicowy (ale nie ma problemów ze zmianą biegów, nie wyskakują, nie ma zgrzytów, wycieków ze skrzyni, przy zmianie przegubów wew. W oleju ze skrzyni nie było żadnych opiłków)
3) inne ale jakie? Zawieszony EGR? Sprzęgło?

Miał ktoś podobne objawy? Znalazł ktoś przyczynę?

Ja czekam na wizyty jeszcze u dwóch mechaników w celu diagnozy. Póki co byłem u 3 i zdania podzielone.

ODPOWIEDZ