kod 61450

Awatar użytkownika
Windgate

Astro-maniak
Posty: 226
Rejestracja: 29 maja 2019, 23:32
Auto: Astra H Hatchback 2005
Silnik: Z17DTL
Województwo: łódzkie
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 5 razy

Re: kod 61450

#31

Nieprzeczytany post autor: Windgate »

Właśnie jechałem na chwilę do drugiej lokalizacji, przed wyjazdem pilot nie działał, jak wróciłem przez parking przechodził znajomy - mówię do niego "zobacz co mi się zrobiło" - wcisnąłem przycisk na tym niby nie działającym kluczyku i zadziałał %-)
Per aspera ad Astra

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2106
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 82 razy

#32

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Pewnie się zdążył zsynchronizować. Fosiaste te Astry nasze ;)

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6269
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 97 razy
Pomocny: 114 razy

#33

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Dla mnie alarm w którym konieczna jest bateria to kicha. Nie wszyscy wiedzą by pilnować stan baterii.
Kumpel montował sobie dodatkowe zabezpieczenie, dezaktywacja alarmu była pilotem, ale w przypadku słabej baterii lub uszkodzenia pilota była możliwość awaryjnego uruchomienia auta przez wpisanie odpowiedniej sekwencji liczbowej.
Czyli mamy rozwiązany wątek.
W przypadku samego immo nie potrzebna bateria, w przypadku alarmu tak.

Awatar użytkownika
vobi1orbi

Rekrut
Posty: 159
Rejestracja: 30 kwie 2016, 20:20
Imię: Bogusław
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z17DTH
Rocznik: 2004
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Świdnica
Wdzięczny: 7 razy
Pomocny: 4 razy

#34

Nieprzeczytany post autor: vobi1orbi »

U mnie też można dezaktywować alarm, wkładając kluczyk do stacyjki, przekręcając go w pozycję zapalonych kontrolek i wciskając odpowiednią ilość razy przycisk serwisowy, zgodnie z sekwencją zapisaną w karcie alarmu, i może być kluczyk bez baterii, bo próbowałem, po raz kolejny, ale szybciej było go dezaktywować za pierwszym razem z drugiego pilota bo wyje niemiłosiernie, ale nie pojedzie bo miga cały czas "samochód z kluczykiem", widocznie immo jest zsynchronizowane razem z alarmem u mnie, a alarm jest wypasiony jak na 2004, bo opis i instrukcja obsługi do niego gruba (przeczytałem, ją). alarm to "PRO CAN 04++"

Awatar użytkownika
vobi1orbi

Rekrut
Posty: 159
Rejestracja: 30 kwie 2016, 20:20
Imię: Bogusław
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z17DTH
Rocznik: 2004
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Świdnica
Wdzięczny: 7 razy
Pomocny: 4 razy

#35

Nieprzeczytany post autor: vobi1orbi »

Do @ topiq77
"Od kasowania tych błędów mam smartfona, ELM327 mini BT i ScanMyOpelCAN" kupiłem, ściągnąłem tą aplikację, włożyłem do gniazda komputera, zapaliła się czerwona dioda i mrugła zielona, sparowałem z telefonem, ustawiłem rocznik samochodu na 2004, wybrałem Astra H, ale nie wiem co z silnikiem bo nie wiem co wybrać do Diesla 1,7 cdti silnik Z17DTH ??? próbowałem wszystkie na żadnym nie działa funkcja "połacz" oczywiście kluczyk przekręcony w funkcję do zapłonu.???? jak to zrobić???

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2106
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 82 razy

#36

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Nie każdy ELM się z tym programem połączy, ustawiłeś w ustawieniach programu interfejs? Tam się nie wybiera żadnego silnika, bo wystarczy wybrać silnik i podłączy automatycznie. Ten program jest przez 7 dni za darmo a potem jest roczna subskrypcja. ELM327 musi być zgodny z 1.5 najlepiej to sprawdzić appką ELM327 Identifier i protokoły od 1.0 do 1.4b muszą być całkowicie na zielono.

Awatar użytkownika
vobi1orbi

Rekrut
Posty: 159
Rejestracja: 30 kwie 2016, 20:20
Imię: Bogusław
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z17DTH
Rocznik: 2004
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Świdnica
Wdzięczny: 7 razy
Pomocny: 4 razy

#37

Nieprzeczytany post autor: vobi1orbi »

OK działa mi z programem Piston, jest całkowicie po polsku, przyjazny i prosty w obsłudze, rewelacja, nareszcie koniec jeżdżenia do mechanika, aby skasować jakiś głupi błąd.:)

ODPOWIEDZ