Przełożenie grotu do nowej obudowy.

Awatar użytkownika
mateuszeg1337

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17 lis 2020, 1:16
Imię: Mateusz
Auto: Astra H
Rocznik: 2004
Województwo: świętokrzyskie
Wdzięczny: 1 raz

Przełożenie grotu do nowej obudowy.

#1

Nieprzeczytany post autor: mateuszeg1337 »

Witam,
Zakupiłem ostatnio na allegro nową obudowę do kluczyka do astry H. Wszystko przyszło, przy próbie przełożenia oryginalnego grotu do nowej obudowy, grot nie wchodzi do końca otworu. Próbowałem założyć stary mechanizm, niestety ma inne wypustki, i grot może być założony w kołysce tylko z zamiennika. Miał ktoś może podobny problem?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5116
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 194 razy
Pomocny: 310 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Może sprzedawca pomylił obudowy. Ja kiedyś kupiłem, wymieniłem i wszystko pasowało niczym oryginał. Pozdrawiam. Zerknij: Re: Powitania

Awatar użytkownika
mateuszeg1337

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17 lis 2020, 1:16
Imię: Mateusz
Auto: Astra H
Rocznik: 2004
Województwo: świętokrzyskie
Wdzięczny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: mateuszeg1337 »

heinrich12 pisze:
19 lis 2020, 21:29
Może sprzedawca pomylił obudowy. Ja kiedyś kupiłem, wymieniłem i wszystko pasowało niczym oryginał. Pozdrawiam. Zerknij: Re: Powitania
Obudowa wygląda tak jak oryginalna ([External Link Removed for Guests]), mam wrażenie ze problem leży w kołysce, próbowałem grot z zamiennika włożyć do kołyski z oryginału i również nie wchodzi. Może spróbuję zamówić od innego sprzedawcy, i zobaczyć czy sęk w grocie, czy obudowie.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5116
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 194 razy
Pomocny: 310 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Widzę, że logo ,,Opla", jest wykonane w bardzo prymitywny sposób i prawdopodobnie z resztą też może być krótko mówiąc: - byle jak wykonane. Ja też kupiłem na Allegro (trzy lata temu) i praktycznie niczym nie różni się od oryginału łącznie z logo Opla (wykonane w kolorze srebrnym wciśnięte w obudowę, w miejsce do tego przeznaczone. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3664
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 400kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 186 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

Ta obudowa to straszny gównolit. Przekładałem ją kilka mc temu. Trzeba bylo soe trochę pomęczyć, finalnie z nowej obudowy poszła tylko kołyska do starej a i tak trzeba ją było trochę dotrymować
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5116
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 194 razy
Pomocny: 310 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Grzegorz, nie wiem co tam kupiłeś, ale ja z moją nie miałem żadnych problemów. Dzisiaj jest już trochę późno i trochę mi już się nie chce, jutro porobię fotki i zamieszczę. Po trzech latach obudowa praktycznie nic się nie zmieniła, między czasie wymieniałem baterię. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3693
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 143 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Widzę, że logo ,,Opla", jest wykonane w bardzo prymitywny sposób
logo opla na zdjęciu jest "zamazane" bo nie można sprzedawać zamienników z oryginalnym logiem opla

Ja mam już z czwarty rok i jest ok z tym ze ja mam silikonowe etui.
Miał ktoś może podobny problem?
niektórzy lekko szlifują grot, nie wiem jak dużo brakuje ale jeśli nie wiele to moze sam grot wsadź do zamrażalki, kołyskę do piekarnika i moze wejdzie na siłe :D

Awatar użytkownika
mateuszeg1337

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17 lis 2020, 1:16
Imię: Mateusz
Auto: Astra H
Rocznik: 2004
Województwo: świętokrzyskie
Wdzięczny: 1 raz

#8

Nieprzeczytany post autor: mateuszeg1337 »

niektórzy lekko szlifują grot, nie wiem jak dużo brakuje ale jeśli nie wiele to moze sam grot wsadź do zamrażalki, kołyskę do piekarnika i moze wejdzie na siłe :D
Spróbuję jutro podskoczyć gdzieś gdzie dorabiają klucze, może mi podszlifuje, brakuje niewiele, tyle co widać na fotce.

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3664
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 400kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 186 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

Przede wszystkim nie szlifuj oryginalnego grota klucza!!!!
Jeżeli trzeba poddać obróbce którąś ze współpracujących części, to tylko kołyskę od grotu. Ona jest bardzo nieudolnie niklowana i przez to w środku kołyski pojawiają się skrzepy i z nimi możesz mieć problem. Nie wiem jakie tam pasowanie masz i ile brakuje. Możesz tam podłubać śrubokrętem płaskim i trochę zrobić luzu i powinno wejść. Możesz czymś lekko stuknąć w kołyskę opierając grot o coś twardego. Ciężko tak doradzić gdy nie widać co się dzieje. Nie stukaj za mocno bo rozsadzisz kołyskę i grot wypadnie ale lekko można śmiało puknąć.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2020, 11:59 przez deodekabokat, łącznie zmieniany 1 raz.
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5116
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 194 razy
Pomocny: 310 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Grzegorz: ,,Przede wszystkim nie szlifuj oryginalnego grota kluczyka !!!!", tak, podpisuję się pod tym, nie ,,szlifuj". W moim kluczyku w nowej obudowie nic nie kombinowałem, wszystko pasowało. Na fotkach kolejno leżą: pierwszy to oryginał (nieczynny, brudny od taśmy klejącej), drugi to ten kupiony na Allegro (w ciągłej eksploatacji 3 - lata) a trzeci to pomyłka sprzedawcy z Allegro (bez zwrotu). Pozdrawiam.

Dodano po 13 minutach 5 sekundach:
Jedynie widać różnicę w logo opla (oryginał jest wykonany z metalu, zamiennik z plastiku - ,,poniklowanego")
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ