awaria esp i drgania silnika

Awatar użytkownika
Chatow

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 14 gru 2012, 10:22
Imię: Karol
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.6
Województwo: lubelskie

awaria esp i drgania silnika

#1

Nieprzeczytany post autor: Chatow »

Witam. Mam problem z moja astra. Dzisiaj podczas jazdy wyskoczyl mi komunikat sprawdz system esp. Zaswiecila sie kontrolka jak przy wylaczonej kontroli trakcji i miga kontrolka to jest chyba check engine. Do 2.5 tys obr i na postoju silnik chodzi jak na 2 gary i caly wibruje na dodatek stracil moc. Po chwili jazdy na postoju czuc bylo smrud spalonych klockow. Zaraz swieta i nie wiem czy uda mi sie dostac do aso. I chce sprobowac zresetować komputer. Zeby to zrobic wystarczy odpiac akumulator na 5 min czy cos jeszcze trzeba zrobic ? Mial ktos podobny problem ?

Awatar użytkownika
czarmit

Astro-maniak
Posty: 155
Rejestracja: 31 paź 2011, 20:18
Imię: Cezary
Auto: była Astra J Cosmo
Silnik: 1.6
Województwo: mazowieckie

#2

Nieprzeczytany post autor: czarmit »

Chatow pisze:Witam. Mam problem z moja astra. Dzisiaj podczas jazdy wyskoczyl mi komunikat sprawdz system esp. Zaswiecila sie kontrolka jak przy wylaczonej kontroli trakcji i miga kontrolka to jest chyba check engine. Do 2.5 tys obr i na postoju silnik chodzi jak na 2 gary i caly wibruje na dodatek stracil moc. Po chwili jazdy na postoju czuc bylo smrud spalonych klockow. Zaraz swieta i nie wiem czy uda mi sie dostac do aso. I chce sprobowac zresetować komputer. Zeby to zrobic wystarczy odpiac akumulator na 5 min czy cos jeszcze trzeba zrobic ? Mial ktos podobny problem ?
Napisałeś, że cyt. "Po chwili jazdy na postoju czuc bylo smrud spalonych klockow". W takiej sytuacji samo zresetowanie komputera nic chyba nie da. Problem pozostanie nierozwiązany. :( Ja bym pojechał do ASO bez wcześniejszego telefonowania, Nigdy pomocy mi nie odmówiono. Powiedz, że przejeżdżając niedaleko ASO akurat to się zadziało, stąd wizyta. Pozdrawiam

faza

Astro-maniak
Posty: 331
Rejestracja: 17 sty 2011, 8:35
Imię: Opel
Auto: Astra IV
Silnik: 1,7 CDTI 110 KM
Lokalizacja: Puławy
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: faza »

Ja bym pierwsze co rozpiął akumulator.
Różne cuda miałem już z ta Astrą.
Ostatnio co miałem to przychodze do garażu wkładam kluczyk jak zawsze przekręcam a tu nic. Kontrolki się palą itd ale nie kręci wcale rozrusznik. poszedłem do domu po drugi kluczyk wkładam tykkkk i pali. Ale odpaliła tylko raz już drugiego razu nie było. Rozpiąłem aku za pół godziny spiąłem i paliła jak stara. Dziwny jest ten samochód :)

Awatar użytkownika
stawer

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwie 2014, 16:16
Auto: Astra J
Województwo: mazowieckie

#4

Nieprzeczytany post autor: stawer »

Witam

Mam dokładnie ten sam problem, czy możesz mi powiedzieć co to było? ewentualnie czy usterkę można samemu usunąć czy tylko aso?

Pozdrawiam
Piotrek

nasedoo

Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 09 kwie 2013, 15:12
Imię: Janek
Auto: astra j
Silnik: 1,6 115 KM
Województwo: wielkopolskie

#5

Nieprzeczytany post autor: nasedoo »

Witam ,
Mam podobny problem. Jaka może być przyczyna?

pozdr,

nasedoo

Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 09 kwie 2013, 15:12
Imię: Janek
Auto: astra j
Silnik: 1,6 115 KM
Województwo: wielkopolskie

#6

Nieprzeczytany post autor: nasedoo »

Witam ponownie,
Byłem na kompie u elektryka odczytać błędy .
Wychodzi błąd U0100 (00) komputerze samochodu,
a w sterowniku abs U0100( 71).
Generalnie jest to błąd komunikacji ze sterownikiem silnika no i elektryk mi zasugerował ze mam padnięty sterownik silnika ( jakieś 3ty ś złotych ).
Ręce już mi opadają z tym samochodem, ma przejechane dopiero 26 tys km.
Czy koledzy może mieli podobne problemy lub zasugerują jakieś pomysły. Ktoś jeszcze mi powiedział żeby najpierw wymienić podstawić cewke zapłonową bo ona może coś takiego powodować. Może koledzy wiedzą gdzie taką cewke sprawdzić oczywiście tą moją.

pozdr.

nasedoo

Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 09 kwie 2013, 15:12
Imię: Janek
Auto: astra j
Silnik: 1,6 115 KM
Województwo: wielkopolskie

#7

Nieprzeczytany post autor: nasedoo »

Witam,
Problem rozwiązany , awaria czujnika położenia wału korbowego....

Awatar użytkownika
omen80

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 23 wrz 2014, 22:05
Auto: Astra J 1.6
Województwo: łódzkie

#8

Nieprzeczytany post autor: omen80 »

ile kosztuje lacznie naprawa
?

nasedoo

Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 09 kwie 2013, 15:12
Imię: Janek
Auto: astra j
Silnik: 1,6 115 KM
Województwo: wielkopolskie

#9

Nieprzeczytany post autor: nasedoo »

czujnik kosztuje 320 zł

Awatar użytkownika
omen80

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 23 wrz 2014, 22:05
Auto: Astra J 1.6
Województwo: łódzkie

#10

Nieprzeczytany post autor: omen80 »

u mnie bylo podobnie jadac do domu poczulem dziwne szarpanie auta i w jednej sekundzie zaswiecila mi sie "sprawdz system esp oraz i mrugajacy silnik auto stracilo moc ale nie zgaslo i pojechalem do elektromechanika wymienil swiece na nowe ale nie dalo to efektu ponoc w tych autach cewka siada czy ktos mial podobny problem ? zapytalem rown iez o ten czujnik w/w ale nie moglbybyc on poniewaz auto by mi nie odpalalo a odpala za kazdym razem - ma ktos moze pomysl co mogloby to byc czy faktycznie cewka - dziekuje za odp

ODPOWIEDZ