awaria esp i drgania silnika

Astronet

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 04 sie 2013, 19:54
Imię: Norbert
Auto: Opel Astra
Silnik: 1.6 115KM 85Kw
Województwo: małopolskie

awaria esp i drgania silnika

#71

Nieprzeczytany post autor: Astronet »

bmkz, napisz jak po wymianie cewki, czy silnik pracuje poprawnie? czy nie masz już komunikatu awaria ESP?

EDIT:
Ja oprócz błędu U0100 miałem jeszcze P0335 - Obwód czujnika wału korbowego. tum razem oprócz komunikatu awaria ESP zapalił się check. Po kilku ponownych uruchomieniach komunikat zgasł, ale check został. Po podpięciu do kompa wyszły ww. błędy. Samochód poza komunikatem i błędami nie wykazywał zmian w pracy silnika.

Awatar użytkownika
bmkz

Astro-maniak
Posty: 356
Rejestracja: 26 kwie 2015, 13:57
Imię: Bartek
Auto: Astra H -> Astra J -> Hyundai IX 35
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#72

Nieprzeczytany post autor: bmkz »

Astronet, po wymianie cewki i świec problem zniknął. Przejechałem od tego czasu 1500 km i jest wszystko dobrze.
W moim przypadku nie było błędu P0335. Jeśli zapalał się Check to tylko na chwilę w tym samym momencie co informacja o awarii ESP.
Obrazek Obrazek
2010 || 2015

Obrazek

Astronet

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 04 sie 2013, 19:54
Imię: Norbert
Auto: Opel Astra
Silnik: 1.6 115KM 85Kw
Województwo: małopolskie

#73

Nieprzeczytany post autor: Astronet »

Dzięki bmkz. Ze strony ASO padła sugestia, że to czujnik położenia wału, ale u nich koszt czujnika to 363 zł, więc spasowałem. Na razie po skasowaniu błędów śmigam dalej, i szukam na rynku tańszego czujnika. Zobaczymy jak długo pojeżdżę bez błędów.
Pzdr.

Kurkey

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 10 cze 2014, 13:20
Imię: Łukasz
Auto: Astra J
Silnik: 1.4 100KM
Województwo: małopolskie

#74

Nieprzeczytany post autor: Kurkey »

U mnie było to samo, co ciekawe po 19 tys km. Też silnik zaczął pracować bardzo nierówno i drgał. W ASO wymienili cewkę ale z uwagi na niski przebieg pokryli 70% kosztów takiej cewki.

Aras55

Astro-maniak
Posty: 383
Rejestracja: 28 kwie 2014, 14:05
Imię: Arek
Auto: Astra K
Silnik: B 14 XFT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#75

Nieprzeczytany post autor: Aras55 »

Mi też padła cewka ale przy około 50 tyś i co ciekawe w ASO delphi oryginal kosztuje 860zł po rabacie a ja ją dostalem za 390 zł w sklepie i jest identyczna ;)

Awatar użytkownika
bmkz

Astro-maniak
Posty: 356
Rejestracja: 26 kwie 2015, 13:57
Imię: Bartek
Auto: Astra H -> Astra J -> Hyundai IX 35
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#76

Nieprzeczytany post autor: bmkz »

Aras55 pisze:QR_BBPOST ASO delphi oryginal kosztuje 860zł po rabacie a ja ją dostalem za 390 zł w sklepie i jest identyczna
Nic nowego :) ASO zawsze (chociaż niekiedy zdarzają się wyjątki) jest droższe od zwykłych sklepów motoryzacyjnych ;)
Obrazek Obrazek
2010 || 2015

Obrazek

Awatar użytkownika
sortownik

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 15 paź 2015, 13:23
Auto: Astra
Województwo: małopolskie

#77

Nieprzeczytany post autor: sortownik »

Witam Wszystkich.
U mnie podobnie w temperaturach -20 do 10 stopni po odpaleniu pracuje nie równo i drga. Jeśli nie dodam gazu i pochodzi chwilę na luzie to wyrzuca ESP. Jeśli jadę cały czas od włączenia silnika aż do momentu kiedy płyn chłodniczy zaczyna mieć więcej niż 50 stopni, kultura pracy jest ok. Raz czy dwa razy wyrzuciło mi check engine. Kody jakie zlogowałem na początku P0300 ( przypadkowe wypadanie zapłonu ) a teraz P0302 - wypadnie zapłonu na drugim cylindrze. Jak auto jest ciepłe to nie ma drgań lub jak je zgaszę i odpalę to jest wszystko ok.
W ASO zmieniłem świece ( 51000 km) bo robiłem tam zderzak na Autocasco, powiedzieli mi że założyli nową cewkę i to nie pomogło. Nie wiem na ile im ufać bo oni to się ograniczają do zmiany klocków i oleju...
Z informacji od kolegów mechaników wiem że w GM notorycznie padają cewki, jeden ziomek chyba już 3 kupił do Zafiry.
w intercars są dostepne od ręki cewki AKUSAN i MOBILETRON - inne są na zmówienie.
[External Link Removed for Guests]

1. Moje pytanie do was którą brać Delphi? czy te co wypisałem są w miarę ok?
2. Brać od razu ten czujnik położenia wału?

pozdrawiam
Paweł

Awatar użytkownika
bmkz

Astro-maniak
Posty: 356
Rejestracja: 26 kwie 2015, 13:57
Imię: Bartek
Auto: Astra H -> Astra J -> Hyundai IX 35
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#78

Nieprzeczytany post autor: bmkz »

sortownik pisze:QR_BBPOST 1. Moje pytanie do was którą brać Delphi? czy te co wypisałem są w miarę ok?
W Astrze H wymieniałem -> brałem Delphi.
W Astrze J wymieniałem -> brałem Delphi.
W internecie jest wiele opinii na temat producentów cewek, ja wybrałem sprawdzoną firmę.
sortownik pisze:QR_BBPOST 2. Brać od razu ten czujnik położenia wału?
Proponuję zacząć od wymiany cewki. Chyba, że masz za dużo wolnych środków, to już Twój wybór. ;)
Obrazek Obrazek
2010 || 2015

Obrazek

Awatar użytkownika
sortownik

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 15 paź 2015, 13:23
Auto: Astra
Województwo: małopolskie

#79

Nieprzeczytany post autor: sortownik »

Bartek dzięki za szybką odpowiedź.
Już wysłałem zapytanie o tego Delphi 630 pln. Znajomi mają mega zniżki to będzie taniej.
W H zmieniałeś raz? w J zmieniałeś raz?
Te zmienione nie padły ?
w H były te same objawy?
Widzę, że duże doświadczenie użytkowników z tą cewką jest. Szkoda że jest scalona w jeden element.


O czujnik zapytałem bo jadę do Austrii za kilka dni i nie chcę mieć przygód. Ale do tego wywala specjalny kod.

Awatar użytkownika
bmkz

Astro-maniak
Posty: 356
Rejestracja: 26 kwie 2015, 13:57
Imię: Bartek
Auto: Astra H -> Astra J -> Hyundai IX 35
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#80

Nieprzeczytany post autor: bmkz »

sortownik pisze:QR_BBPOST W H zmieniałeś raz?
Tak, zmieniałem przy 150.000, jak sprzedawałem samochód to miałem 176.000 i wszystko śmigało. Objawy były podobne, z tym że zapaliła się na stałe kontrolka CHECK (nie pojawiały się żadne komunikaty o ESP) i samochód jechał max 70 km/h.
sortownik pisze:QR_BBPOST J zmieniałeś raz?
Ja wymieniałem raz (w listopadzie). Z tego co widziałem na MyOpel, to jest to 3 wymiana cewki.
Obrazek Obrazek
2010 || 2015

Obrazek

ODPOWIEDZ