Ubytek płynu chlodzacego

Duracell

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:08
Auto: Skoda Octavia
Województwo: śląskie

Ubytek płynu chlodzacego

#131

Nieprzeczytany post autor: Duracell »

Kokocity, a auto na gwarancji?
Może spróbuj w Mm cars w katowicach - wydają się mieć ogarniętych ludzi na serwisie, może będą bardziej sensowni.

Awatar użytkownika
Kokocity

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 05 paź 2015, 20:19
Imię: Michał
Auto: Astra J
Województwo: śląskie

#132

Nieprzeczytany post autor: Kokocity »

Auto nie na gwarancji. Okazało się że to pompa wody, koszt w oplu to 870 zł, po zniżkach 740. Robiłem u znajomego mechanika, wystarczy mi wymian w oplu.

akrystian

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 17 maja 2016, 14:53
Imię: Krystian
Auto: ASTRA 2011 - 1.4 T - 140KM
Województwo: lubelskie
Pomocny: 1 raz

#133

Nieprzeczytany post autor: akrystian »

Ytek pisze:Wyciek dopadl i mnie. Cieknie z laczenia rurki ktora idzie od zbiorniczka do obudowy termostatu? ta ciensza rurka ktora chyba sluzy do powrotu plynu do zbiorniczka...wchodzi w plastikowy kolnierz i zabezpiecza sie to taka metalowa spinka...
Obudowa termostatu ostatnio byla wymieniana.
Ktos moze wie jaki nr czesci ma tabrurka?
I ja zdecydowałem się wymienić obudowę termostatu (w serwisie opla mówią że to nazywa się trójnik) faktycznie stara była pęknięta na tym króćcu na którym zaciska się obejma utrzymująca wąż.

I teraz dla odmiany cieknie właśnie z tej rurki co idzie do zbiorniczka wyrównawczego. Kolego Ytek co u Ciebie było przyczyną wycieku.Udało się to zrobić ?

Przeklinam tę astrę. W ASO Opla gdzie wymieniali obudowę, znajomy szef serwisu powiedział mi że w co drugiej cieknie - CO TO K****a jest za samochód.
Ostatnio zmieniony 26 paź 2016, 17:57 przez akrystian, łącznie zmieniany 1 raz.

darkosxp

Astro-maniak
Posty: 251
Rejestracja: 03 sie 2014, 11:09
Auto: ASTRA
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#134

Nieprzeczytany post autor: darkosxp »

Tez miałem Panowie taka awarie i wyciek płynu i smród, teraz się martwię czy nie padła uszczelka pod głowica, jest sens robić te testy z Allegro, faktycznie dadzą jednoznaczna odpowiedz na temat uszczelki pod głowica? Płynu nie ubywa, oleju nie przybywa ale teraz trochę chłodniej i troszkę dymi na biało może sobie wkręcam, mechanik wąchał rurę i oglądał zbiornik, płyn sam w sobie tez jest tłusty ale osadów nie ma od awarii tez cieżko stwierdzić czy jest OK bo przejechane dopiero 250 km Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4843
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#135

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Zrob wiecej km bo po 250km to niewiele mozna powiedziec.
Czemu mialaby pasc uszczelka pod glowica ?

darkosxp

Astro-maniak
Posty: 251
Rejestracja: 03 sie 2014, 11:09
Auto: ASTRA
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#136

Nieprzeczytany post autor: darkosxp »

Niestety płyn ubywa jutro ASO :/ wycieków nie widzę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

EDIT:
Re: Ubytek płynu chlodzacego
Dlaczego uszczelka pod głowica, uszkodzony układ chłodzenia do przegrzania mogło dojść zawsze jakieś ryzyko istnieje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dangru3

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 14 sie 2016, 20:20
Imię: Daniel
Auto: Astra J Sports Tourer
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Pomocny: 2 razy

#137

Nieprzeczytany post autor: dangru3 »

darkosxp pisze:QR_BBPOST Tez miałem Panowie taka awarie i wyciek płynu i smród, teraz się martwię czy nie padła uszczelka pod głowica, jest sens robić te testy z Allegro, faktycznie dadzą jednoznaczna odpowiedz na temat uszczelki pod głowica? Płynu nie ubywa, oleju nie przybywa ale teraz trochę chłodniej i troszkę dymi na biało może sobie wkręcam, mechanik wąchał rurę i oglądał zbiornik, płyn sam w sobie tez jest tłusty ale osadów nie ma od awarii tez cieżko stwierdzić czy jest OK bo przejechane dopiero 250 km Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Witam
A w mojej astrze wyglądało to tak:
Sam wymieniłem , koszt to 265 zł razem z wężem do chłodnicy .
[External Link Removed for Guests]
Ostatnio zmieniony 30 paź 2016, 18:16 przez dangru3, łącznie zmieniany 1 raz.

darkosxp

Astro-maniak
Posty: 251
Rejestracja: 03 sie 2014, 11:09
Auto: ASTRA
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#138

Nieprzeczytany post autor: darkosxp »

Ja węża nie wymieniłem przyznam szczerze, mechanik oglądał i był szczelny u mnie poluzował się zacisk i ściął jak widać końcówkę :/ ale płyn dalej niestety gdzieś ubywa podejrzewam zbiornik - bronię się aby to nie była uszczelka pod głowica, z chęcią bym wysłuchał kogoś kto trafił na nieszczęsna naprawę uszczelki aby opowiedział o objawach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
andrew3000

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:10
Imię: Andrzej
Auto: OPEL ASTRA SPORTS TOURER 1.4 120KM
Silnik: A14NEL
Województwo: opolskie

#139

Nieprzeczytany post autor: andrew3000 »

Witam,
Parę dni temu również zauważyłem ubytek płynu chłodniczego. Cieknie w miejscu gdzie wchodzi ten grubszy wąż do zbiornika wyrównawczego. Ściągnąłem opaskami kablowymi przed zaciskiem i za i dalej cieknie. Dodam jeszcze, że wąż jest miękki. Co można jeszcze zrobić żeby nie ciekło?

dangru3

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 14 sie 2016, 20:20
Imię: Daniel
Auto: Astra J Sports Tourer
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Pomocny: 2 razy

#140

Nieprzeczytany post autor: dangru3 »

darkosxp pisze:QR_BBPOST Ja węża nie wymieniłem przyznam szczerze, mechanik oglądał i był szczelny u mnie poluzował się zacisk i ściął jak widać końcówkę :/ ale płyn dalej niestety gdzieś ubywa podejrzewam zbiornik - bronię się aby to nie była uszczelka pod głowica, z chęcią bym wysłuchał kogoś kto trafił na nieszczęsna naprawę uszczelki aby opowiedział o objawach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hej
Ile ubywa Ci tego płynu?
Jak często dolewasz ?
W moim przypadku wąż do chłodnicy był sparciały w miejscu zacisku (opaski).
Po wymianie płyn nadal uchodzi 2 tygodnie około setki. .Mam założony gaz poci się na jednym z łączeń -olałem to .

ODPOWIEDZ