ruszajacy sie drążek od skrzyni biegow.

ja37

V.I.P.
Posty: 6126
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 132 razy

Re: ruszajacy sie drążek od skrzyni biegow.

#61

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Przez OBDII raczej tego nie naprawisz.

Kaapii

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 15 sie 2022, 13:05
Auto: Astra J HB
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 1 raz

#62

Nieprzeczytany post autor: Kaapii »

michson pisze:
06 sie 2023, 13:25
Witam, bardzo proszę o pomoc i podpowiedź. Mam skrzynie m32 po naprawie (wymiana łożysk). Brak jest szumów, biegi wchodzą bardzo dobrze. Jedyne co nie zniknęło to ruchy lewarka zmiany biegów. Proszę o informację co jeszcze może być przyczyną. Dziękuję za pomoc.
Brak napięcia łożysk, nawet setne milimetra mają na to wpływ. Jeżeli masz luz lewo prawo to zmień jeszcze te tuleję wybieraka na allegro są zestawy naprawcze po 75zl

Awatar użytkownika
michson

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 12 maja 2023, 17:50
Imię: Michał
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz

#63

Nieprzeczytany post autor: michson »

Luzów lewo-prawo nie mam, tylko ten ruszający sie lewarek w pionie. Ile skrzynia wytrzyma bez regulacji luzów? Ponieważ sam nie mam warunków do wyjęcia skrzyni, a ponowny koszt mnie przeraża...

Kaapii

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 15 sie 2022, 13:05
Auto: Astra J HB
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 1 raz

#64

Nieprzeczytany post autor: Kaapii »

W pionie czy przód tył? Co do tego ile przejadą łożyska, na to nie ma reguły, znajomy my astre H ze skrzynią m32 i już z 20kkm mu szumią łożyska, u mnie w J gdy zaczęły to po 2k km szum był taki że jazda stawała się udręka i z tyłu głowy miałeś że zaraz może się rozsypać. Jak będziesz chciał wymieniać, polecam łożyska timken, SNR ma plastikowe koszyczki

Kuba2020

Astro-maniak
Posty: 605
Rejestracja: 05 gru 2021, 10:36
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Rocznik: 2006
Województwo: Zagranica - UE
Wdzięczny: 113 razy
Pomocny: 26 razy

#65

Nieprzeczytany post autor: Kuba2020 »

Ja sam robiłem wszystkie łożyska w M32 bez demontażu skrzyni z auta. Wymieniłem łożyska na takie same jak były czyli Timken. Przejechałem już klika tysięcy kilometrów i jest cisza jak aby auto wyjechało z salonu.

3 łożyska w obudowie + 3 łożyska w pokrywie + uszczelniacz wałka sprzęgłowego. Tych dwóch w mechanizmie różnicowym nie ruszałem bo są OK...

ODPOWIEDZ