Klekotanie pod obciążeniem

Awatar użytkownika
tomvideo

Astro-maniak
Posty: 137
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:33
Imię: Tomek
Auto: Astra J
Silnik: 1.7 cdti 130km
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Klekotanie pod obciążeniem

#41

Nieprzeczytany post autor: tomvideo »

Witam
Wtryski da się zregenerować jestem właśnie po tej operacji 2szt. Robiłem tu [External Link Removed for Guests] ok 500zł szt.
Co do tej pani z denso z warszawy to jakoś mi to dziwnie wygląda bo ja też dzwoniłem w grudniu i ja cenę za nowy miałem ok 1200zł .
tomekvideo

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4869
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 101 razy

#42

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

tomvideo pisze:QR_BBPOST Wtryski da się zregenerować jestem właśnie po tej operacji 2szt. Robiłem tu [External Link Removed for Guests] ok 500zł szt.Co do tej pani z denso z warszawy to jakoś mi to dziwnie wygląda bo ja też dzwoniłem w grudniu i ja cenę za nowy miałem ok 1200zł .
Po jakim przebiegu ?

Awatar użytkownika
Bari

Astro-maniak
Posty: 126
Rejestracja: 23 gru 2016, 17:43
Imię: Marcin
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#43

Nieprzeczytany post autor: Bari »

tomvideo pisze:QR_BBPOST Witam
Wtryski da się zregenerować jestem właśnie po tej operacji 2szt. Robiłem tu [External Link Removed for Guests] ok 500zł szt.
Co do tej pani z denso z warszawy to jakoś mi to dziwnie wygląda bo ja też dzwoniłem w grudniu i ja cenę za nowy miałem ok 1200zł .
Potwierdzam ,regeneracja ok 500zł od szt w zależności od stopnia zużycia,po za ASO! serwis chce sobie zarobić oczywiście jak to aso. Natomiast co do ceny nowych się nie wypowiem nie miałem okazji nowych zakładać, tylko używki lub regenerowane.
losiu20 pisze:QR_BBPOST a co mają mówić, chcą zarobić. Pierw sprawdź czy faktycznie wszystkie trzeba wymienic
Nic dodać nic ująć ... podstawa to sprawdzić ile wtrysków padło , padnięte zregenerować , założyć i śmigać a twój serwis boscha omijaj z daleka no chyba że się bardzo przywiązałeś do nich...

Awatar użytkownika
maq9633

Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:44
Imię: Jakub
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.4 T Sport Tourer
Rocznik: 2012
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 1 raz

#44

Nieprzeczytany post autor: maq9633 »

Oj nieeee przywiązałem już ja im taką opinię wystawie w internetach jak odzyskam auto że mnie popamiętają ... Do dzisiaj miały być wtryski jeszcze usłyszałem że nie przyjechały ... Nosz kurde nie wytrzymałem i ich delikatnie zje....m że chyba pocztą polską te wtryski wysłali ... :evil: Jestem dokładnie od 12.01 bez auta ... i kombinuj teraz do pracy, szkoły ...
tomvideo pisze:QR_BBPOST Witam
Wtryski da się zregenerować jestem właśnie po tej operacji 2szt. Robiłem tu [External Link Removed for Guests] ok 500zł szt.
mówisz że wysyłałeś ale jak sprawdzałeś je ?? na maszynie czy kompie ... Bo mi rzekomo komp nic nie pokazuje i nie wskazuje że są uszkodzone... jakie objawy miałeś zużycia : pukanie ,przerywanie nie wiem...?i ile czekałeś opwiadaj wgl...

I jeszcze jedno jak się ustosunkujecie do tego co mi powiedzieli mianowicie że te wtryski są regenerowane na chińskich częściach i że np za 5 000 tys km może mi wypalić dziury w tłokach i będzie trzeba remont silnika robić ?? Bo dało mi to trochę do myślenia jak mi tak ty powiedział...
Jeszcze mi dogryzł że "tak to jest jak się diesla zachciało a teraz 6 000 tys na wtryski to ciężko wyłożyć ''... spoko nie zostawiłem to bez odp... odp mu " nie będę tak jak ty facet jeździł punto 1.2 w gazie" przez co wybuchł śmiech i typ się uciszył :) no nie mogłem się powstrzymać :) Moja Asia ... :(

losiu20

Astro-maniak
Posty: 474
Rejestracja: 15 sie 2016, 12:21
Auto: Astra J ST
Silnik: A17DTR
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

#45

Nieprzeczytany post autor: losiu20 »

nie ma co fantazjować w opiniach w necie, firmy są na to wyczulone. Czas oczekiwania długi. Każdy sprzedawca opowiada takie bajki, trochę pewnie w tym prawdy jest bo są firmy które potrafią spartaczyć robotę i na takie trzeba uważać.
Prawda też taka że każdy chce zarobić bo z tego żyje.

Awatar użytkownika
Bari

Astro-maniak
Posty: 126
Rejestracja: 23 gru 2016, 17:43
Imię: Marcin
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#46

Nieprzeczytany post autor: Bari »

maq9633 pisze:Oj nieeee przywiązałem już ja im taką opinię wystawie w internetach jak odzyskam auto że mnie popamiętają ... Do dzisiaj miały być wtryski jeszcze usłyszałem że nie przyjechały ... Nosz kurde nie wytrzymałem i ich delikatnie zje....m że chyba pocztą polską te wtryski wysłali ... :evil: Jestem dokładnie od 12.01 bez auta ... i kombinuj teraz do pracy, szkoły ...

jakie objawy miałeś zużycia : pukanie ,przerywanie nie wiem...?i ile czekałeś opwiadaj wgl...

I jeszcze jedno jak się ustosunkujecie do tego co mi powiedzieli mianowicie że te wtryski są regenerowane na chińskich częściach i że np za 5 000 tys km może mi wypalić dziury w tłokach i będzie trzeba remont silnika robić ?? Bo dało mi to trochę do myślenia jak mi tak ty powiedział...
Jeszcze mi dogryzł że "tak to jest jak się diesla zachciało a teraz 6 000 tys na wtryski to ciężko wyłożyć ''... spoko nie zostawiłem to bez odp... odp mu " nie będę tak jak ty facet jeździł punto 1.2 w gazie" przez co wybuchł śmiech i typ się uciszył :) no nie mogłem się powstrzymać :) Moja Asia ... :(

Co do uszkodzonych wtrysków , to wydają one takie stukające , trzaskające odgłosy, dodatkowo silnik nie równo pracuje, dymi nadmiernie nawet na wolnych obrotach. W czasie jazdy , może występować szarpanie, głośniejsza praca silnika, większe zużycie paliwa. Co do kompa to nie mowa tu o komputerze samochodu, tylko o kompie z programem do diagnostyki , tam w parametrach i odczytach, na odpalonym silniku sprawdza się dawki na wszystkich 4 wtryskach i od razu wiadomo który wtrysk nie domaga, lub drugą metodą jeżeli warsztat nie ma wtyczki z programem do danego auta robi się test przelewowy, wystarczy prosta maszynka z probówkami i też się wyjaśni który wtrysk umiera

Awatar użytkownika
tomvideo

Astro-maniak
Posty: 137
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:33
Imię: Tomek
Auto: Astra J
Silnik: 1.7 cdti 130km
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

#47

Nieprzeczytany post autor: tomvideo »

czarnypiotrek pisze:QR_BBPOST
tomvideo pisze:QR_BBPOST Wtryski da się zregenerować jestem właśnie po tej operacji 2szt. Robiłem tu [External Link Removed for Guests] ok 500zł szt.Co do tej pani z denso z warszawy to jakoś mi to dziwnie wygląda bo ja też dzwoniłem w grudniu i ja cenę za nowy miałem ok 1200zł .
Po jakim przebiegu ?
Mam obecnie 146tyś .Ale wszystko zaczęło się jak zatankowałem na stacji jakiegoś trefnego paliwa (może zbieg okoliczności) - po przejechaniu ok 40 km zaczęło coś stukać okazało się że to wtrysk .Jeździłem do tej pory aż strzeliła mi uszczelka pod głowicą ,przy okazji wymiany uszczelki zrobiłem i wtryski. Koledzy mają rację żeby sprawdzić wtryski trzeba je wyjąc i na maszynę .
tomekvideo

Awatar użytkownika
maq9633

Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:44
Imię: Jakub
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.4 T Sport Tourer
Rocznik: 2012
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 1 raz

#48

Nieprzeczytany post autor: maq9633 »

Już jetem. Auto odebrałem dwa dni temu ale nie miałem czasu wrzucić skanów testów wtryskiwaczy (sesja :()
Panowie jedno co zauważyłem wsadzili mi je z powrotem i dawniej autko śmigało 220 na 6 biegu z 5 ludźmi i jeszcze miało mało teraz jechałem i na 6 biegu (tylko na nim) doszło do 3tys obr/min i więcej nie chciało iść to było jakieś 202 km/h ... co jest ? Inaczej zaprogramowali wtryski czy co ?
Co do przerywania nie ma go ... znikło - inaczej założyli wtryski w innej kolejności ??
Co do uszkodzonych wtrysków tak jest takie stukanie właśnie - jak by taki klekot, trzaskanie jak by strzelanie po odpaleniu na zimnym silniku, natomiast nie dymi ,spalanie średnie 8 l.
wtryski sprawdzone maszynowo:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2017, 0:03 przez maq9633, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Bari

Astro-maniak
Posty: 126
Rejestracja: 23 gru 2016, 17:43
Imię: Marcin
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#49

Nieprzeczytany post autor: Bari »

Na boschu robili ok, wtryski masz podjechanie ale nie jest tragiczne dużo gorszę miałem i ludzie jeździli jeszcze, wtryski najbardziej dają o sobie znać zimą... co do tego że jest słabszy to z tymi obrotami masz tak na wszystkich biegach czy tylko na 6 biegu? w dawnych silnikach 1.7 było ważne jak wtryski są zamontowane bo były kierunkowe montaż na odwrót powodował to że silnik był mulasty , kopcił i był słaby. Natomiast w naszych silnikach wtryski nie są kierunkowe jak to w common rail, ryzyko że wsadzili Ci je nie po kolei istnieje , jeżeli sobie ich nie poznaczyli , nie ma to bowiem znaczenia jeżeli wtryski mają jednakowe dawki lub są po regeneracji. U ciebie dawki na wtryskach się różną więc jeżeli zamontowali je w innej kolejności może spowodować że silnik będzie słabszy w poszczególnym cyklu pracy tzn 1-4 , 2-3 ( pierwszy , czwarty cylinder - drugi trzeci) jeżeli na 1-4 są wtryski które są słabsze pojawi się problem z słabszym rozpędzaniem , większym klekotem , mniejszą elastycznością

PS czyli mam rozumieć że po tym całym okresie kiedy nie miałeś auta, wtryski były tylko wymontowane , oddane do sprawdzenia , założone z powrotem , zapłaciłeś za sprawdzenie i robociznę i tyle?
Ostatnio zmieniony 01 lut 2017, 10:55 przez Bari, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
maq9633

Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:44
Imię: Jakub
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.4 T Sport Tourer
Rocznik: 2012
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 1 raz

#50

Nieprzeczytany post autor: maq9633 »

dokładnie tak tyle zapłaciłem za to co napisałeś. Demontaż, wysłanie, sprawdzenie,montaż plus uszczelka, obejma układu ...
Dzieje się tak na 6 biegu ... na innych biegach idzie normalnie... Może zauważyłem że jak ją zatankowałem na lotosie dieslem dynamikiem to zawsze jak ją odpalałem podnosiła obroty do 1 tys/obr teraz od paru dni jak odpalę nie podnosi. No fakt jest trochę cieplej na zewnątrz...

ODPOWIEDZ