1.7 cdti - czasami gaśnie przy ruszaniu

tomo30

Astro-maniak
Posty: 145
Rejestracja: 20 maja 2015, 12:44
Imię: Tomasz
Auto: astra J
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2012
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

1.7 cdti - czasami gaśnie przy ruszaniu

#1

Nieprzeczytany post autor: tomo30 »

Tak jak w temacie autko czasami gaśnie przy ruszaniu, najczęściej przy zimnym silniku. Autkiem jeżdżę od kilku miesięcy i problem występuje od początku. Najpierw myślałem że to kwestiia inaczej pracującego sprzęgła niż w poprzednim autku i jest to tylko kwestia przyzwyczajenia, ale nic się nie zmienia. Jest to mój 3 diesel i z żadnym takich jajec nie miałem.
W codziennej eksploatacji nie zauważam jakichś obniżek czy większych wahań mocy. Miał ktoś podobnie ?

Usunięty użytkownik 7781

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 7781 »

Ten typ tak ma i poprostu musisz się do tego przyzwyczaic. Jak jezdzilem 1.7 to tez tak mialem. Teraz mam 1.9 i tego to akurat ciezko zdlawic, ale 1.7 to jak gazu lekko nie dodasz to zdechnie.

brymen

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 30 lis 2015, 18:26
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: brymen »

Potwierdzam, ten typ tak ma. Ciężko się do tego przyzwyczaić. Winna skrzynia i jej przełożenia. Wcześniej miałem Astrę G 2.0DTH, ruszałem bez gazu a tym ustrojstwem jak nie przygazuję, sprzęgła nie przytrzymam to zgaśnie. Skrzynia w Astrze J ma chyba więcej wad niż zalet...

tomo30

Astro-maniak
Posty: 145
Rejestracja: 20 maja 2015, 12:44
Imię: Tomasz
Auto: astra J
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2012
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: tomo30 »

No nie wiem czy się przyzwyczaję, z czasem odkrywam coraz więcej wad tego wozidełka i jak lubię Opla to zakupu tego modelu chyba zaczynam żałować. Pewnie byłoby łatwiej gdyby było to jedyne autko którym bym jeździł, ale że używam kilku to i uczucia mocno mieszane. No nic czas pokaże, a kolegom dziękuję za wyjaśnienia.

Awatar użytkownika
Szprynkiel

Astro-maniak
Posty: 191
Rejestracja: 20 kwie 2015, 23:01
Auto: Astra J HB
Silnik: A16XER
Województwo: lubuskie
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: Szprynkiel »

Serio? Ruszacie autem bez dodawania gazu i narzekacie, że wam gaśnie i to jeszcze na nierozgrzanym silniku? Zaraz będzie wysyp tematów, że Opel jest fatalny bo koło dwumasowe padło przy jakimś śmiesznym przebiegu.
1996 Astra F kombi X20XEV --> 2007 Vectra C kombi Z19DT --> 2014 Astra J HB A16XER
Obrazek

Awatar użytkownika
zanka112

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 29 lip 2016, 22:00
Imię: Żaneta
Auto: Astra J
Silnik: 1.7 CDTi
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: zanka112 »

Ja miałam ten problem jak przesiadłam się z Vovlo s60 2.3 i 163 km. Nie mogłam wyczuć. Klnęłam wniebogłosy- jak można tym jeździć. Przełożenie momentu obrotowego jest znacznie inne i jednak musimy zauważyć, że jest to 1.7 bez mocnego mechanicznego wyżyłowania w postaci nadmiernej dawki koni mechanicznych.

Kwestia wprawy i jednak tutaj nie ruszy bez dodania gazu. Moment siły w przejściu biegu z 2 na 3 też jest inny.

Awatar użytkownika
lukasz83

Astro-maniak
Posty: 267
Rejestracja: 19 sty 2012, 19:43
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.7 CDTI DTR
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 2 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: lukasz83 »

@zanka112: dokładnie jest tak jak mówisz, jest to kwestia przyzwyczajenia. Wydaje mi się że negatywnym skutkiem będzie szybsze zużycie tarczy sprzęgła :( szczególnie w mieście. Czasami przychodzi mi myśl do głowy (szczególnie jak jadę w korku bo jest to mega męczące) że kolejne auto jak będę brał to już tylko w automacie.

Awatar użytkownika
zanka112

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 29 lip 2016, 22:00
Imię: Żaneta
Auto: Astra J
Silnik: 1.7 CDTi
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: zanka112 »

lukasz83, Dokładnie to samo myślę za każdym razem o godzinie 17 przebijając się z centrum Warszawy do siebie.

kamilpts

Astro-maniak
Posty: 65
Rejestracja: 14 lis 2016, 17:58
Imię: Kamil
Auto: ASTRA J 1,7 TDCI 110 km
Województwo: mazowieckie

#9

Nieprzeczytany post autor: kamilpts »

tez tak mam ze gasnie, pierwsy moj samochod od lat ktory tak robi a jeździłem juz kilkoma.
Ciezko przewidywalne, najlepiej palowac na sprzegle i gaz , nie martwi mnie to bo od jakiegos czasu podchodze do samochodu ze mam wy**** nie tylko do opla. Dzisiejsza motoryzacja jest fatalna.
ale tez zastawnawiam sie mocno nad automatem.

Manham

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 02 paź 2016, 20:00
Imię: Janek
Auto: Astra J
Silnik: A17DTR
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#10

Nieprzeczytany post autor: Manham »

No hej!
Wiecie co tak czytam te posty i powiem tak, Opla nigdy wcześniej nie miałem więc ten jest moim pierwszym. Mam silnik A17DTR i do momentu kiedy go kupiłem (sierpień) ani razu mi nie zgasł przy ruszani, czy to zimny czy ciepły silnik. Więc nie wiem skąd te problemy ? Jest to już mój 3 diesel. Wcześniej były renówki i w Clio 2 1.5 dCi jedynie co to sprzęgło było bardzo twarde. Być może to kwestia wyczucia ale ja z gasnącym silnikiem nie mam najmniejszych problemów.

ODPOWIEDZ