Astra J, kiedy wymiana dwumasy

Awatar użytkownika
przemasbr

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2016, 15:27
Imię: Przemek
Auto: Astra J
Silnik: 1,7 Cdti
Województwo: warmińsko-mazurskie

Astra J, kiedy wymiana dwumasy

#1

Nieprzeczytany post autor: przemasbr »

Witam wszystkich serdecznie,

Zastanawiam się nad kupnem Astry J 2011r, 1,7 cdti.
Przebieg 125 000km

Widzę że koło dwumasowe nie było jeszcze wymieniane i zastanawiam sie przy jakim ( mniej wiecej) przebiegu zaczynają się zazwyczaj problemy z kołem dwumasowym.

Z góry dziekuję za pomoc ;)

losiu20

Astro-maniak
Posty: 474
Rejestracja: 15 sie 2016, 12:21
Auto: Astra J ST
Silnik: A17DTR
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: losiu20 »

wszystko zależy jak auto było użytkowane i jaki styl jazdy ma kierowca. Najlepiej się przejechać i samemu ocenić, ja kupowałem auto z przebiegiem 180 tys (2011r.) i dwumas jest w bardzo dobrym stanie

Klor

Astro-maniak
Posty: 100
Rejestracja: 25 cze 2016, 19:33
Auto: J i K
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: Klor »

Mój przy 140 tys. km nie wykazywał żadnych niepokojących objawów.

Rafi3040

Astro-maniak
Posty: 229
Rejestracja: 16 paź 2015, 20:54
Imię: Rafał
Auto: Astra J Sport Tourer 1,7CDTI
Silnik: 1,7DTL
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 3 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: Rafi3040 »

Mówią że dwumasa w astrze j wytrzymuje 250 tys.ja mam 183 i na razie jest ok, ale to zależy też od stylu jazdy.

wafel

Astro-maniak
Posty: 58
Rejestracja: 31 paź 2015, 20:10
Imię: Tomek
Auto: A1stra J
Silnik: 1.7
Województwo: małopolskie

#5

Nieprzeczytany post autor: wafel »

no to ja mam przejechane dokładnie 118 000 km i na "otwarcie" dwumasy jadę w czwartek. Pojawił się dziwny klekot przy wciśnięciu pedału sprzęgła. Byłem u gościa, który pracuje w ASO, a po godzinach robi prywatę. Na bank coś w dwumasie, ale jest nadzieja, że nie kompletna. Sam mi powiedział, że w ASO widzieli dwumasy do wymiany i po 40 000 przebiegu i faktycznie tak dużo czynników na to wpływa, że nie da się przewidzieć terminu wymiany. Jeśli jednak nie masz żadnych objawów to nie ma stresu

Awatar użytkownika
paprotek

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 30 cze 2014, 6:55
Imię: Mariusz
Auto: Astra J
Silnik: A17DTR
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#6

Nieprzeczytany post autor: paprotek »

wafel ja mam dokładnie to co Ty. mam 113tyś i mam jakiś dziwny problem z dociskiem :/ przy wciskaniu sprzegła zaczyna się dziwny klekot, ktory po wrzuceniu biegu i odpuszczeniu sprzegla ustaje. biegi wchodzą bezproblemowo, nic nie haczy nic nie stuka, tylko po wcisnieciu sprzegla pojawiaja sie dziwne dzwieki i wibracje. mechanik chce 700 za rozebranie skrzyni bez wzgledu na to co jesdt do wymiany - troche to boli tym bardziej ze auto jest naprawde dobrze utrzymane :(
czekam co Ci powiedza - podziel sie pozniej na forum.

Dorianek

Astro-maniak
Posty: 57
Rejestracja: 11 lis 2016, 23:37
Imię: Dorian
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Województwo: świętokrzyskie

#7

Nieprzeczytany post autor: Dorianek »

Ogolnie rzecz biorąc jeżeli ze skrzyni i zespołu sprzęgła dochodzi jakiś dzwięk to trzeba kase juz szykować na wymiane bo nie wyobrażam sobie jazdy autem gdzie coś mi gdzieś tam terkota :D

wafel

Astro-maniak
Posty: 58
Rejestracja: 31 paź 2015, 20:10
Imię: Tomek
Auto: A1stra J
Silnik: 1.7
Województwo: małopolskie

#8

Nieprzeczytany post autor: wafel »

paprotek pisze:wafel ja mam dokładnie to co Ty. mam 113tyś i mam jakiś dziwny problem z dociskiem :/ przy wciskaniu sprzegła zaczyna się dziwny klekot, ktory po wrzuceniu biegu i odpuszczeniu sprzegla ustaje. biegi wchodzą bezproblemowo, nic nie haczy nic nie stuka, tylko po wcisnieciu sprzegla pojawiaja sie dziwne dzwieki i wibracje. mechanik chce 700 za rozebranie skrzyni bez wzgledu na to co jesdt do wymiany - troche to boli tym bardziej ze auto jest naprawde dobrze utrzymane :(
czekam co Ci powiedza - podziel sie pozniej na forum.
dam znać w sobotę. Faktycznie jest tak, że bez rozebrania dwuamasy nie da się stwierdzić usterki.

Awatar użytkownika
zuraff

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 28 lut 2015, 10:32
Imię: Łukasz
Auto: Astra J ST
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

#9

Nieprzeczytany post autor: zuraff »

Właśnie przed chwilą wróciłem z ASO po okresowym przeglądzie i w rozmowie na różne tematy, pracownik powiedział ze Astry z silnikiem 1,7 mają wytrzymałe dwumasy.
Oczywiście ich stan vs rzeczywisty przebieg (co nie do końca musi oznaczać licznikowy) zależy i to mocno od stylu jazdy.
Moja ma rzeczywisty przebieg 175kkm i dwumasa ma się dobrze.

Awatar użytkownika
kecram

Astro-maniak
Posty: 851
Rejestracja: 10 lis 2016, 13:26
Auto: Astra J Cosmo Sports Tourer FL
Silnik: A20DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódzkie
Pomocny: 6 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: kecram »

Nikt nigdy Ci nie napisze po jakim dystansie trzeba wymienić dwumasę. Wszystko zależy jak kto i gdzie jeździł. Jeżeli jada tylko po mieście z dużym obciążeniem to pewnie szybko. Słyszałem o przypadkach, gdzie wymieniali razem z rozrządem. Są też przypadki i to nie rzadko, gdzie przy 300 tyś kiedy sprzedawali samochód dwumas był nienaruszonym stanie. Ale te auta jeździły 90% po trasach.

ODPOWIEDZ